11 tun vody a speciální kontejner k uhasení hořící Tesly.

Vložil: Admin

Jen několik dní poté, co jsme zjistili, že NHTSA (National Highway Traffic Safety Administration – Národní správa bezpečnosti silničního provozu), zahájila vyšetřování společnosti Tesla kvůli nevyřešené katastrofě, ohledně použití její funkce „Smart Summon“ (Chytré volání), nyní společnost čelí novému zkoumání problémů s bateriemi v některých modelech S a Model X-

V oznámení zveřejněném v úterý NHTSA uvádí, že obdržela zprávy o možné závadě baterií Tesla, které by mohly způsobovat požáry. Ovlivněné sady baterií údajně obdržely nový software pro správu v rámci bezdrátových, online aktualizací vydaných v květnu společností Tesla.

Petice byla podána advokátní kanceláří Edwarda C. Chena, kalifornské advokátní kanceláře zastupující řadu řidičů Tesly v USA. Chen uvedl, že společnost Tesla používá aktualizace softwaru k pokrytí potenciálně rozšířeného a nebezpečného problému: „Společnost Tesla používá aktualizace softwaru on-line, aby maskovala a zakrývala potenciálně rozšířený a nebezpečný problém s bateriemi ve svých vozidlech.“

To, že NHTSA začala zvedat uši, neznamená, že Tesly nepřestaly hořet po celém světě. Nejnovější příklad pochází z Rakouska, kde poté, co řidič Tesly zůsobil dopravní nehodu a došlo k požáru, museli hasiči použít speciální kontejner k přepravě zbytků vozidla a baterie.

obr3

Podle verze tohoto příběhu publikované v ORF News, 57letý řidič ztratil kontrolu nad Teslou, napřed narazil do svodidel a poté do stromu. Po nárazu do stromu, zachvátil vozidlo požár.

obr4

Řidič měl štěstí, protože lidi jedoucí kolem místa nehody, zastavili, vyprostilli řidiče z vozidla a zavolali pohotovostní službu. Při hašení požáru vozidla na elektrický pohon naráží hasiči na několik problémů. Prvním problémem je, že baterie u Tesly je namontována na spodní straně vozidla a obsahuje kyseliny a chemikálie, které mohou během požáru snadno uniknout, čímž se hasiči ocitnou v nebezpečí. Dalším problémem je, že k uhašení takového vozidla je zapotřebí až 11.000 litrů vody, ale průměrný hasičský vůz má kapacitu na cca 2.000 litrů.

obr5

Aby bylo možné uhasit požár, silnice musela být uzavřena a hasiči museli přivést speciální kontejner k ochlazení vozidla. Hořící elektrický vůz musí být dlouho ochlazován, říká Landes feuerwehr kommandant Peter Hölzl. Podle velitele hasičského sboru hasičů může i u uhaseného voziddla dojít k opětnému vznícení ještě tři dny po prvním uhašení požáru.

obr1

Kontejner obsahuje 11.000 litrů (11 tun) vody a je zkonstruován tak, aby eliminoval největší riziko při nehodě Elektro mobilů, jímž je požár způsobený baterií. Kontejner je vhodný pro všechna běžná elektrická vozidla. Délka kontejneru je 6,8 metrů, šířka 2,4 metrů a výška 1,5 metrů. Je vodotěsný a váží tři tuny. To umožňuje, aby všechna běžná elektrická vozidla, pokud by jejich baterie vzplály nebo se přehřívaly, byla vložena do kontejneru a trvale ochlazována. V Rakousku v současné době mají hasiči k disposici pouze jediný takový kontejner, který je umístěn ve Schwazu. (Poznámka překl.: Předpokládám, že v Česku nic podobného neexistuje).

Zdroje článku a obrázky: Zero Hedge a Tyrolsko OTF
Překlad: Administrátor