50 000 Japonců překročilo hranici 100 let. Jak to dělají?

0
835

Vložil Admin

Dnes je více než 50 000 Japonců, kteří překročili hranici 100 let, a v roce 2032 jich bude již přes milión. Takového úspěchu ohledně prodloužení života se nepodařilo dosáhnout žádné jiné zemi. Někdo se může domnívat, že se na tom podílí hlavně jejich strava, syrové ryby a řasy, a nebude mít pravdu. Na světě je spousta zemí, které leží na březích oceánů a jejich obyvatelé jí hlavně mořské plody, ovoce a zeleninu a délka jejich života je o polovinu kratší.

Tajemství dlouhověkosti spočívá v tom, že Japonci jsou jediný národ, který se při vzájemné komunikaci snaží nezkazit spolubesedníkovi jeho náladu. Pozitivněji naladěnou zemi nikde jinde nenajdete. Nemají zemědělskou půdu, není kde pěstovat rýži a stavět města, nemají žádná přírodní bohatství, a přesto jsou jedním z nejbohatších národů. Průměrný plat je v Japonsku 3.500 USD.

Proč vám vyprávím o japonských úspěších? Kladné výsledky celého národa jsou založeny na tom, že se Japonci, jako první, naučili kontrolovat své myšlenky. A pochopili, že negativní myšlenky kazí nejenom náladu člověka, se kterým mluví, ale ovlivňují i jeho zdraví a jeho budoucnost.

Každý z Japonců, ať již ve škole, doma nebo v práci své myšlenky kontroluje a nedopustí, aby ty negativní ničily život a budoucnost jiných lidí. Ve většině zemí ale jejich obyvatelé bohužel nechápou, že myšlenky jsou semínka, ze kterých vyklíčí a vyroste jejich budoucnost, budoucnost jejich dětí, budoucnost jejich firem a budoucnost celé země.

Zdroj: Sueneé Universe