73. výročí bombardování Drážďan – nejhorší válečná kriminalita 20. století?

0
2003

Autor: Ian Greenhalgh

Před 73 lety britský RAF zahájil bombový útok na německé město Drážďany, útok, který byl speciálně nařízen předsedou vlády Winstonem Churchillem.

V ostrém kontrastu s propagandistickým odpadem, kdy tzv. historici se nikdy neodvážili zbavit se oficiálního názoru na tuto akci, já říkám, že bombardování Drážďan byl skutečně odporný a vražedný válečný zločin, neoprávněná masová vražda, kterou nařídil krvežíznivý alkoholik a z vojenského hlediska neměla na výsledek války žádný vliv.

Německo, bylo již v únoru 1945 poraženým státem, bylo jen otázkou času, kdy spojenecké armády překročí celé území Říše a přinutí Němce k bezpodmínečné kapitulaci.

drazdany1Zbývající oběti leteckých nájezdů jsou shromážděny pro identifikaci a kremaci na otevřeném letišti v drážďanském Altmarktu, 25. února 1945

Drážďany byly kulturním centrem velkého historického významu a jedním z nejvíce architektonicky krásných měst na celém světě; avšak v žádném případě nemohly být potenciálním cílem pro masové bombardování,  protože na jejich území se nenacházely žádné významné průmyslové, nebo technicky zajímavé objekty důležité po německé válečné úsilí.

drazdany2Když oheň bouří, další bomba o hmotnosti 8000 liber se vrhá do pekelného podzemí a siluetají proti planoucímu městu.

Sice v Drážďannech byla malá pobočka továrny Carl Zeiss, která vyráběla slavné fotoaparáty Contax a některé optiky používané německými ozbrojenými silami, ale to nebyl stěžejní hlavní cíl, jelikož hlavní továrna Zeiss, která významně přispěla k válečnému úsilí, se nacházela ve městě Jena .

drazdany3Zbývající oběti leteckých nájezdů jsou shromážděny pro identifikaci a kremaci na otevřeném letišti v drážďanském Altmarktu, 25. února 1945

Útok na Drážďabny byl nařízen samotným Winsonem Churchillem, přičemž tento si musel být vědom toho, že z vojenského hlediska nemělo toto město prakticky žádný význam, takže motivy k útoku nejsou zcela zřejmé. S největší pravděpodobnosti chtěl Churchill demonstrovat Sovětům, naprostou ničivou silu britských a amerických strategických bombardovacích sil.

drazdany4Hrozná požární bouře začíná v německém městě, protože více cílových indikátorů spadne jako vodítka pro blížící se hlavní sílu.

Churchill pochopitelně věděl, že město je plné uprchlíků, kteří unikli z prostorů postupující Červené armády, a jistě si byl vědom toho, že rozpoutání holocaustu na město je velkým zločinem. Existuje o tom důkaz nalezený o měsíc později,  kdy se Churchill pokoušel hodit vinu na piloty RAF, což tito zásadně odmítli a osobní telegram zaslaný Churchillem odmítli přijmout a odeslali zpět.

drazdany5V březnu 1945 napsal Churchill svým náčelníkům štábů, tento dokument kterým se pokoušel zbavit se odpovědnosti za nájezdy v Drážďanech.

Oficiální číslo 25.000 mrtvých je nesmysl, skutečná čísla jsou mnohonásobně větší; nikdo nikdy nebude vědět jistě, ale je velmi pravděpodobné, že několik stovek tisíc nevinných Němců, většinou civilistů a mnoho z nich bezdomovců, bylo pohlceno požárem. Míra úmrtí byla úmyslná – taktika RAF a USAF byla speciálně navržena tak, aby maximalizovala počet obětí.

drazdany6Zbývající oběti leteckých nájezdů jsou shromážděny pro identifikaci a kremaci na otevřeném letišti v drážďanském Altmarktu, 25. února 1945

Atomové bombové útoky v Hirošimě a Nagasaki a bombardování Tokijského soupeře, bylo také vražedné ničení, ale tato města byla legitimní cíle, které obsahovaly životně důležitý válečný průmysl a vojenská zařízení. Drážďany byly samotné jako velký válečný zločin, protože v rámci válečného úsilí bylo jejich zničení ničím neopodstatněno. Jednoduše to bylo úmyslné velkoobchodní zabíjení nevinných civilistů.

Jediný historik, který o zničení Drážďanů napsal pravdu je David Irving. Jeho práce na tomto tématu ho proslavila na celém světě a přinesla informace které byly téměř úplně neznámý – dokonce i velitelé RAF většinou nevěděli skutečnou pravdu o této zkáze.

drazdany7RAF Master Bomber při prvním útoku v Drážďanech, Wing Cdr Maurice Smith, rozhovor s autorem Davidem Irvingem v jeho  kanceláři, v březnu 1962. Podíval se na obrovské fotografie krveprolití, zčervenal a zmizel.

Jasná pravda je, že spojenci byli daleko od „dobrých kluků“, že byli naprogramováni k tomu, aby věřili, že dělají správnou věc, ale dnes se ukazuje že proti lidem kontinentální Evropy byly provedeny válečné zločiny a případy masové vraždy a genocidy, Drážďany jsou jen malým příkladem.

Originál text a foto: Veterans Today
Překlad: Admin