Amerika sa chystá na atómovú vojnu s Ruskom – na území Európy

0
244

abombaAko informuje dnešná nemecká tlač a médiá, USA začali s prípravou na rozmiestnenie 20 jadrových bômb B61 Mod.12 v Nemecku o celkovej sile 80 Hirošimských bômb. Tieto bomby sú modernizáciou bomby B61 z čias studenej vojny a budú umiestnené na leteckej základni Bundeswehru Büchel v spolkovej krajine Porýnie-Falcko.

Modernizácia sa týka hlavne navigácie a presnosti. Bomba dopadá s odchýlkou 30 metrov od cieľa a vyžaduje iba 50-kilotonovú hlavicu. Bomba pri dopade na cieľ vytvorí v prípade minimálne 50-kilotonovej hlavice kráter s polomerom 30-68m v závislosti na hustote povrchu, čím účinne zlikviduje bunker v rámci pravdepodobnostnej kruhovej odchýlky.

Stratégovia USA sú presvedčení, že väčšia presnosť nielen zlepšuje zbraň ale umožňuje znížiť veľkosť a silu náplne. Kritici tvrdia, že tým sa zmazáva rozdiel medzi taktickou a strategickou zbraňou a zvádza to k samovoľnému použitiu. Pritom je nutné pripomenúť, že Bundestag už v roku 2009 rozhodol o deatomizácii krajiny.

Deatomizácia Nemecka samozrejme nebude. Čo nastane, je špirála horúčkovitého zbrojenia, keďže Rusko to bude považovať za porušenie medzinárodných zmlúv o nešírení jadrových zbraní a zároveň za porušenie bilaterálnych zmlúv medzi USA a Ruskom.

Je to paradox, Nemecko, ktoré sa zbavilo mierovej atómovej energie, bude zaplavené raketami a bombami, voči ktorým je akákoľvek atómová elektráreň len detskou hračkou. Aby nebolo trpkých piluliek dosť, letisko Büchel bude nielen modernizované za 120 miliónov eur na účet nemeckých daňových poplatníkov, ale nemecká Luftwafe bude zrejme musieť nakúpiť aj superdrahé americké lietadlá F-35, keďže elektronika bômb nie je kompatibilná s lietadlami Tornado, či F-16.

Dokumentuje to jednu vec, ktorá je za posledné mesiace stále jasnejšia. Nemecko už o sebe nerozhoduje samé. Aj 70 rokov po skončení 2.svetovej vojny je nesvojprávnou krajinou, kolóniou dobytým okupovaným územím. Americká vláda samozrejme nevládne priamo, formou príkazov. Vždy je to len doporučenie, dobrá rada, priateľská žiadosť apod. Keď to Nemci nesplnia, príde trest.

Pri vzpieraní sa voči protiruským sankciám prišli miliardové pokuty pre nemecké banky. Dnes, keď sa Nemecko začalo vzpierať plánom USA na rozpútanie vojny proti Rusku v Sýrii, prišla pokuta za 18 miliárd pre Volkswagen, ktorá poslala akcie tejto firmy o 20% dole. Zároveň je to aj varovanie pred tým, aby Nemci ani náhodou nezačali robiť protiopatrenia na zastavenie imigračnej vlny, ktorá plynie s požehnaním USA.

Vďaka, Veľký Brat za Tvoje dary…

Zdroj: Chelemendik.sk
Originál zdroj: http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2015/09/21/merkel-einverstanden-usa-stationieren-neue-atombomben-in-deutschland/