AMO v akci

0
484

Autor: Neznámý, došlo emailem.

Tuhle mi přinesla známá ze školy ukázat nabídku jakési amorální organizace ( AMO ), aby byli žáci škol přihlášeni do „simulací“, které jim umožní lépe vstřebat ty správné názory.

I četl jsem dále…

Žák už dávno nejsem, ale pro veřejnost mají tito obětavci také cosi připraveno. Zkušené analytičky a specialisté ve věku kolem 25 let (http://www.amo.cz/lide/) lidem vysvětlí „Jak se vyznat v rusko-ukrajinském konfliktu“.

To mě zaujalo.

V pozvánce se dále dočítám, že „Putinovské Rusko nerespektuje mezinárodní právo“, samozřejmě nemohla chybět zmínka o „anexi Krymu“ a pak perla „Konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou dosud pokračuje válkou na Donbasu“.

Pro skutečné labužníky je zde i věta „Ukrajina po revoluci zavádí reformy nezbytné k modernizaci a rozvoji země“.

No… Evidentně má AMO exkluzivní přístup k supertajným informacím, protože ani pozorovatelé OBSE dosud nenašli na Donbase ruské vojáky, takže mi stále uniká z jakého titulu to nazývají konfliktem „Rusko-Ukrajinským“. Nebo proč stovky tisíc obyvatel z této části Ukrajiny odešly do Ruska, tedy na území „agresora“… Neměli poradce z českých neziskovek a tak šli špatným směrem?

Byli to Rusové nebo „separatisté“ kdo zabil 6000 civilistů, kteří zemřeli po příletu raket ze strany Kyjeva směrem na domky a paneláky Donbasu?

Upálení desítek lidí v Oděse bylo snad důsledkem … závady v elektroinstalaci a zaseknutí dveří?

Všechna ta videa, co jsou na internetu, byla natočena podplacenými komparsisty?

Jaké budou mít slečny a kluci z AMO připravené odpovědi?

Otázky se honí hlavou..

Pátrám tedy dál a zjišťuji, že AMO je nezištně financováno mj. americkou ambasádou, George Sorosem, panem Kellnerem, několika českými ministerstvy a dokonce paktem NATO.

Sbíhají se mi sliny a tak předkládám i čtenářům malou ochutnávku, kterou bychom mohli nazvat „AMO v akci“ – (nenechte si ujít):

Zdroj textu: Zvědavec

Poznámka admina: Stručný životopis analytičky prezentující se ve videu výše. Jen by mě zajímalo, kdo ta zahraniční studia platil. Přímo vystudovaný expert, který ale neumí dát dohromady jedinou souvislou větu a kdyby neexistovalo „ehm“, tak se nedomluví.

Lenka Filípková je analytičkou AMO se zaměřením na Turecko a kurdskou otázku.

V letech 2006-2010 absolvovala bakalářský obor Politologie a mezinárodní vztahy na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze a v letech 2010-2011 magisterský obor Blízkovýchodní a středomořská studia na King’s College v Londýně. S AMO spolupracuje od března 2009, vedla mimo jiné projekt na podporu veřejné informovanosti o práci českého provinčního rekonstrukčního týmu v Lógaru v Afghánistánu. Jako projektový koordinátor také působila v Prague Security Studies Insitute (PSSI), kde v akademickém roce 2009/2010 absolvovala roční kurz bezpečnostních studií (Robinson-Martin Security Scholars Program). V akademickém roce 2008/2009 studovala na Univerzitě v Ankaře v Turecku v rámci výměnného programu Erasmus.