Babiš hodil solidární zdravotnictví přes palubu

0
665

Poznámka Administrátora úvodem: Toto je druhý článek, kdy by bylo potřebné, aby vedení OV seznámilo s jeho obsahem předsedu poslaneckého klubu KSČM. Já nevím, zda předseda ÚV, nebo kdokoliv jiný z vedení udělal – neudělal nějakou dohodu s Babišem stran podpory jeho vlády, ale každopádně by bylo vhodné, aby se soudruzi zamysleli nad Babišovou nominaci nového ministra zdravotnictví. To se opravdu nenajde v Česku někdo z řad schopných manažérů – lékařů, aby šel do této funkce 31 letý „cucák“s právnickým vzděláním, který o zdravotnictví ví jen to, že může jít k doktorovi, když dostane chřipku?

Autor článku: Josef Mrázek

JMrazek32Poslanec ANO Vojtěch, před kterým jsem opakovaně varoval, je Babišem navržen na ministra zdravotnictví. Je to 31 letý magistr práv, který o zdravotnictví ví asi jen to, že se tam točí 300 miliard korun sloužících ke hrazení solidárně poskytované zdravotní péče o všechny občany, a že by se jistě někomu hodilo se jich z co největší části zmocnit a donutit občany, aby tyto peníze znova zaplatili, a když by nemohli, tak budou mít smůlu. Přesně takové je kredo Hroboňovy školy, na které se Vojtěch rychle „dovzdělává“.

Takovou ránu veřejné zdravotnictví ještě nedostalo ani za nejasociálnějších vlád. Vojtěch je totiž i podle Babiše neobyčejně schopné individuum. Je to sice zelenáč, ale v roli ministra velmi nebezpečný a neuhne.

Závěr je jednoduchý. Spor o tom, zda přece jen nepřevažují u Babiše klady nového stylu, který přináší, je rozhodnut. Jestli totiž má způsobit, že přijdeme o tak zásadní životně důležitou věc, jako je solidární veřejné zdravotnictví, tak věru nevím, čím by se to mělo vyvážit. Zvláště, když ani jeho ostatní personální politika není národ zachraňující, a že je to potřeba.

Zastával jsem se řešení cestou menšinové vlády podporované těmi, kteří by Babiše od takových nápadů, jako je tento návrh ministra, nebo podněcování války s Ruskem, odvraceli. Tak to nevyšlo a je třeba se orientovat na předčasné volby. Současný stav je tak špatný, že sotva může být horší. Ale teď se více ví o tom, kdo je kdo, i piráti se odkopali.

Zdroj článku: ( 1 )