Bojový poplach vojenských sil RF

0
420

Putin nařídil okamžitou prověrku bojové pohotovosti řady vojenských sil

bitevní křížnik
V souladu s dekretem prezidenta Ruské federace jakožto vrchního velitele ozbrojených sil, dnes v 14:00 nařídil prezident RF Vladimír Putin ministerstvu obrany RF uskutečnit komplexní prověrku bojové pohotovosti vojsk a sil v Západním a Středním vojenském okruhu.

Na podkladě tohoto rozkazu byl dnes ve 14:00 vyhlášen bojový poplach poplach vojskům Západního vojenského okruhu, Centrálního vojenského okruhu,    2. armádě v Samaře, velitelství Vzdušně-kosmické obrany, Vzdušně-výsadkových vojsk, Dálkovému a Vojenskému dopravnímu letectvu.

Podle vyjádření ministra národní obrany RF Sergeje Šojgu, prezident nařídil prověřit schopnosti jednání vojáků při řešení situací spojených  s krizovými situacemi představujícími hrozbu vojenské bezpečnosti státu a činnosti protiteroristického, sanitárně-epidemiologického charakteru.

Prověrka bude probíhat ve dnech 26. února – 3. března ve dvou fázích.

Zdroj: Interfakx – ru

Poznámka admina:  Kdo z vás sloužil na vojně u bojových jednotek, ví co to znamená a kdy a proč se podobné „prověrky bojové pohotovosti“ vyhlašují. Nemám z toho vůbec dobrý pocit.