Budeme opět jíst svinstvo místo hovězího, tentokráte z Jižní Ameriky, místo z Polska?

0
871

Vložil: Admin

Ještě pořádně ani neutichl problém s dovozem hovězího masa z Polska a již zde máme další aktualizaci. Po přečtení a zejména prohlédnutí krátkého videa, každý pochopí, proč Evropská komise jde tak tvrdě proti veterinárním a zdravotním kontrolám u polského hovězího, jenž zastává česká strana. Napřed jsem myslel, že důvodem je skutečnost, že Polsko, jako podstatně větší stát než ČR, má v EU lepší postavení. Ale po dnešním zjištění, se vše vysvětlilo.

Italský poslanec v parlamentu EU, Matteo Salvini v krátkém proslovu nám poskytl informaci o přípravě obrovského obchodu mez EU a některými státy Jižní Ameriky, (Argentina, Brazílie). Jde o dovoz až 70 tisíc tun hovězího masa do všech členských států EU. Což o to, na tom by nebylo nic špatného, kdyby v celém obchodě nešlo o neskutečné poskytnutí výjimek, kdy všechno to maso má být dovezeno, bez celních poplatků, ale také bez jakékoliv veterinární, či jiné zdravotní kontroly, bez záruky o kvalitě a hluboko pod standardní cenou. Zajisté každý pochopí, že takové výjimky se jen-tak neposkytují. No a jak by mohla EU nepodpořit Poláky v exportu jejich šmejdů bez kontorly, když sama připravuje obr kšeft se stejným svinstvem? Těch pár desítek tun polského masa z nemocných a uhynulých krav, je nula nic proti tomu co chystá EU.

Poznámka Admina: Já jen nevím, proč se tak závažné a výbušné informace musím dozvědět od italského poslance EU a ne od našich poslanců v EU, za KSČM. Toto video je na Youtube od 07.01.2019, tedy je staré takřka 3 měsíce, ale nikde, v žádném českém tisku o tom není zmínka. Že o tom nepíše mainstream, chápu, ale proč o tom neinformovaly například Halo Noviny, je opravdu k nepochopení. Nebo si neumí takové informace opatřit?