Bulvár, nebo veřejnoprávní televize?

0
410

Autor: Štěpán Kotrba – Britské listy

Česká televize(ČT24 tvrdí, že zvuk zaznamenaly mikrofony Poslanecké sněmovny… režie ČT ovšem zvuk přestávky neztlumila, naopak k zesílenému zvuku dodala prostřihy kamer), ukazuje míru neschopnosti a záštiplnosti týmu televize, která by měla plnit veřejnou službu. Místo toho se vyžívá v bulvárnosti a rozdmychávání nenávisti. Akreditace médií v Parlamentu či na vládě není nároková. Zneužívání akreditace ke šmírování a rádoby „investigacím“ může vést k tomu, že Česká televize o akreditace přijde a přijde o možnost referovat o jednáních Sněmovny jinak, než komentováním oficiálního přenosu záznamu parlamentních kamer, který je na internetu. Nedivil bych se, píše Štěpán Kotrba v Britských listech a dodává:

Pokud se kterýkoliv parlamentní novinář musí uchylovat k bulvárním insinuacím, ať už v podobě kritiky cen v restauraci (jinak závodní jídelně zaměstnanců), či v podobě „investigace“ od mušle na pánském záchodě či odposlechu ruchového mikrofonu, vypovídá tím o své neschopnosti a nevhodnosti pro tuto práci. Šéfredaktorem (či ředitelem) své redakce by měl být okamžitě stažen. Pokud toho šéfredaktor či ředitel Šámal u celého parlamentního týmu není schopen či ochoten, je na generálním řediteli operativní vyhazov Šámala. Pokud toho není generální ředitel schopen či ochoten, je na místě vyslovení nedůvěry Rady generálnímu řediteli. A pokud toho není schopna Uhdeho servilní Rada, je na čase ji vyměnit. Protože Kodex ČT o nahrávání skrytou technikou (nebo tak, že nahrávaný o nahrávání neví), hovoří jasně.

Pokud Česká televize ztratí díky tuposti svých redaktorů parlamentní akreditaci, uškodí to nejen (už tak dost nevalné) pověsti její redakce, ale uškodí to zejména občanům, kteří přijdou o operativní zdroj informací.  <— Celý článek —>