Češi chtějí bydlet! Jenže současně chtějí i dál pracovat za čtvrtinové mzdy ve srovnání s Německem!

0
712

Češi chtějí bydlet! Jenže současně chtějí i dál pracovat za čtvrtinové mzdy ve srovnání s Německem! ČNB chce přikročit k mohutnému zpřísnění hypoték, které vyhovuje cizím investorům a spekulačním mafiím. Globální chudnutí v Česku v přímém přenosu!

Autor: VK

Když jsme před několika týdny publikovali článek [1] o minimální mzdě v ČR a probíral jsem téma i na Svobodném rádiu ve svém pořadu, pořád dokola jsem upozorňoval, že nízké mzdy v ČR celých 28 let po Sameťáku jsou příčinou mamutího zadlužení českých domácností. A všímá si toho i svět. V příznačný den, 1. dubna na Apríla, přeřadila kmenová banka amerického FEDu JP Morgan Českou republiku z klubu rozvinutých zemí do skupiny zemí rozvojových. Tímto krokem se stala ČR méně důvěryhodnou pro investory na mezinárodních kapitálových trzích, takže peníze do českého spotřebního trhu, který nejvíce obstarávají hypotéky fyzickým osobám, zkrátka a jednoduše zdraží.

byty1.1Hypotéky na nový byt už brzy budou pro běžné lidi neodstupné.

Pod zdražením si nemusíte představovat jenom výši úrokové sazby, protože z komerčního hlediska si banky nemohou dovolit zvednout sazby, protože na přesyceném trhu by takové hypotéky neprodaly. Zdražení se bude týkat něčeho jiného. Vzhledem k tomu, že průměrná česká mzda dosahuje třetinové a v některých odvětvích jen čtvrtinové úrovně než v Německu, a současně Česká republika již není rozvinutou, ale pouze rozvojovou zemí, tak poskytování hypoték komerčními bankami v ČR je rázem vysoce rizikové.

Proces globálního chudnutí tvrdě dopadne na české rodiny

Drtivá většina bank v ČR má zahraniční matky, obvykle v rukách sionistických struktur globálního kapitálu. Sionističtí bankéři zavčas větří, že v České republice se blíží problémy s bonitou obyvatelstva, a proto chtějí své peníze, kterými kryjí hypotéky českých bank, mít dostatečně zajištěné. Mluvilo se o tom i na sjezdu skupiny Bilderberg v Chantilly ve Virginii, že ve východoevropských zemích hrozí pád bonity obyvatelstva v horizontu 10 let. O tomto budu podrobněji hovořit tento pátek na Svobodném rádiu. ČNB v Praze je pod plnou kontrolou londýnského domu Rothschild a to, co se odehrálo 6. června v Poslanecké sněmovně v Praze [2], to je pouze jasný důsledek toho, že globalističtí bankéři chtějí občanům v ČR jasně vzkázat, co to je Globální chudnutí, o kterém na AE News tak dlouho píšeme a vysvětlujeme, co je tím myšleno.

Jeden z našich čtenářů nám poslal do redakce video, viz. v úvodu článku a požádal nás, abychom celou kauzu medializovali, protože podle jeho názoru se jedná o mohutný tunel na bytový fond v České republice. Bohužel, celá problematika má obrovský mezinárodní přesah České republiky a není to ČNB, která o nových pravidlech bude rozhodovat. Jde o tlak ze strany hedgeových fondů a globalistických bankovních matek, které jsou zděšeny nízkými příjmy (nejen) české domácnosti na straně jedné a mamutím zadlužením (nejen) českých domácností na straně druhé.

Dvě velké překážky k dosažení hypotéky

Podle návrhu ČNB by podle nové regulace mohly komerční banky v ČR nabízet hypotéky jen těm lidem, kteří splní podle nového principu a pravidla následující dvě podmínky:

  • Dlužník si musí za 5 let v úhrnu vydělat tolik, kolik činí celá hypotéka
  • Dlužník musí při podpisu hypo složit 20% z ceny hypotéky (tzv. downpayment)

Na internetu se k této plánované regulaci objevila dvě příkladová videa, která vysvětlují, jaký brutální dopad bude nová regulace ČNB mít na hypoteční trh, a že ve skutečnosti pro mnoho lidí se stanou hypotéky nedostupné. Jedno z těchto videí uvádím nahoře v úvodu článku. S tím lze naprosto souhlasit, ovšem videa nemají pravdu v tom, že toto by mohla ovlivnit ČNB, nebo že snad někdo v ČR usiluje o likvidaci trhu s hypotékami. To je nesmysl, protože hypotéky jsou hlavní tepnou českého bankovnictví a ČNB by nikdy do tohoto systému nevhodila vidle, pokud by k tomu nedostala příkaz z Londýna. Slabá vláda Bohuslava Sobotky a brutální zadlužení českých domácnosti totiž dohnaly zahraniční kapitálové investory k přesvědčení, že z ČR se stává rovníková republika rozvojového charakteru, kde lidé nebudou mít dostatečné příjmy v dlouhodobém horizontu desítek let k tomu, aby mohli splácet vlastní hypotéky, protože globalisté s takovým plánem pro ČR nepočítají.

byty2Nové byty už dnes kupují hlavně investoři. Reálný trh pracuje hlavně se staršími byty, před a po renovaci.

Vzpomeňte si, kolikrát jsem hovořil o tom, k čemu dochází v rámci Kalergiho doktríny a podle plánu NWO. Likvidace západní civilizace, indukované chudnutí, downsizing, snižování spotřeby, a to nejen spotřeby zboží, ale i hypoték. Člověk, který disponuje nemovitostí, má do budoucna zajištěnou střechu nad hlavou a v případě, že má k nemovitosti i menší pozemek, může si pěstovat potraviny, zeleninu, ovoce, drůbež, vejce, prasata, krávu na mléko atd. A to je v rozporu s globalizací o přerozdělování práce a zdrojů. První věcí, co dělají globalisté v celém světě, to je výkup pozemků a nemovitostí od místních obyvatel. Když lidé nemají vlastní bydlení, musí jít do nájemního bytu, za který musí platit. A aby mohli platit, musí pracovat.

A pozor, musí pracovat až do smrti, do hrobu, protože v blízké budoucnosti se s výplatami důchodů už nepočítá v západní společnosti. Poslechněte si pana Pilného, ministra financí ČR, s jakým nadšením o takové budoucnosti vypráví, jak posílá lidi sekat trávu v důchodu anebo jim doporučuje, aby je ve stáří vydržovaly jejich děti, které si ale nebudou moci pořídit, protože nebudou mít dostatečný příjem ve svém produktivním věku. Vzniká tím začarovaný kruh. Bravo, pane Pilný!

Banky se přeorientují z hypoték pro lidi na rámcové hypotéky pro investory

Když se podíváte na připojená videa, tak logicky pochopíte, že po prosazení změny na regulaci hypoték už normální rodina na hypotéku nedosáhne. Autor videa bohužel nepochopil, že to není chyba nebo problém, ale to je cíl a součást komplexního plánu, který s ČR mají globalisté. Lidé si nevydělají tolik, aby dosáhli na hypotéku, takže všechny postavené byty vykoupí zahraniční investoři. Banky v ČR na tom tratit nebudou. Pouze nebudou poskytovat hypo fyzickým osobám, ale přeorientují se na „rámcové hypotéky“ pro investiční skupiny ze zahraničí. Bankám to usnadní práci a hlavně radikálně jim klesnou neplatiči, protože velké investiční globální skupiny rozhodně mezi neplatiče hypoték nepatří. Zatímco dnes je trendem vzít si ve 25 letech hypo, za pár let už většina lidí nové hypotéky mít nebude a rozjede se obrovský trh s nájemním bydlením.

ČNBRegulační impuls vyšel z ČNB.

Je naprosto logické, že nejvíce z toho budou profitovat zahraniční investoři, kteří budou skupovat nové byty od developerů a na trhu s byty, kde vyroste obrovská armáda lidí bez bydlení, kteří nedosáhnou na hypotéku, vyroste ze dne na den obrovský business s nájemním bydlením. Lidé budou platit jako dosud, každý měsíc, jenom to bydlení nikdy nebude jejich, protože budou bydlet v pronájmu a na hypo nedosáhnou. Bude to asi šokující, ale tento sytém už dávno platí v USA, kde po hypoteční krizi chtějí nově banky downpaymenty ve výši 20% ceny nemovitosti a žadatel o hypo musí mít úhrnný příjem, který za 7 let dosáhne ceny celé hypotéky. Autor videa zřejmě není informován o tom, proč hypotéky byly v ČR tak dlouho a snadno dostupné.

Češi se učili zadlužovat dlouho. A když se to naučili, přichází druhá fáze, chudnutí a k tomu zadlužení!

V České republice se trh s nemovitostmi nastartoval právě kvůli tomu, aby se lidé v ČR naučili zadlužovat. To bylo cílem sionistických bankovních domů už od 90. let, a proto nabízeli lidem tak dlouho a tak snadno dostupnost hypoték, i když věděli, že na konci dne se zjistí, že Češi takovou bonitu nemají. Ti starší z vás si určité pamatují, jak ještě v 90. letech se v televizi a reklamách objevovaly nabídky na tzv. stavební spoření. V polovině 90. let stál byt 3+1 v okresním městě s cca. 30 tisíci obyvateli v průměru 150 tisíc korun. Mám doma noviny z té doby, rok 1994. Na takovou částku si mohla česká rodina našetřit za pár let, něco přidali rodiče, něco se dalo půjčit po kamarádech. Hypoteční trh tehdy byl v plenkách a v podstatě nefungoval. V té době byl navíc zákonem regulovaný trh s byty, takže lidé nebyli v bytové nouzi, resp. nebyli nuceni brát si na krk hypotéku na 25 nebo dokonce 30 let.

byty4Rothschildova banka v Londýně, matka pražské ČNB.

Všechno se to změnilo ve chvíli, kdy skončila bytová regulace v ČR, tedy koncem roku 2012. Proces deregulace probíhal postupně od 90. let a cílem bylo postupně a de facto salámovou metodou připravit obyvatelstvo na doživotní zadlužení s hypotékou na krku. Problém je v tom, že politici vám neřekli, že za pár let se to změní a nově na tu hypotéku ani nedosáhnete. Takže nebudete mít vlastní bydlení, ale stejně budete zadluženi, jenom to nebude zadlužení do bytu, ale do spotřebního zboží, na dovolené, na dárky na Vánoce, na rodinné auto a v neposlední řadě na léky a doktory ve stáří. Veškeré byty v ČR postupně skoupí zahraniční nadnárodní kapitál. Neustále však do vás budou média (také v zahraničních rukách) hustit informace o tom, jak bylo za socialismu před rokem 1989 špatně. To proto, abyste ani na okamžik nepochybovali, že dnešní kouzelná Evropská unie je ráj na zemi.

Globalisté nám postupně vezmou úplně všechno, i střechy nad hlavami. Rodinu nahradí gayové a psi!

Nejprve vzali naší zemi armádu, potom nám sebrali průmysl, potom nám sebrali infrastrukturu, vodárny, elektrárny, bankovní sektor, potom nám vzali suverenitu (Lisabonská smlouva), teď nám chtějí vzít kulturu (sankce na ČR, že země nechce přijímat migranty) a brzy nám vezmou i střechu nad hlavou (nedosažitelnost hypoték). Jenže tomu se nedá divit. Když k volbám do parlamentu chodí jen dvě třetiny obyvatelstva a ty dvě třetiny volí buď pořád jedny a ty samé provařené figury z roku 1990, anebo volí oligarchy, kteří makají, tak se nelze divit, že v ČR najednou centrální banka oznámí na povel z Londýna, že hypotéky se stanou nedostupnými. Protože co je cílem pro Novou Evropu?

Modelovým příkladem občana Nové Evropy je člověk, který nemá rodinu. Žije s homosexuálním přítelem v nájemním 2+kk v Praze. Nemají dítě, ale mají psa, se kterým chodí na procházku. S nagelovaným účesem a iPhonem v ruce kontrolují Face a Snapchat. Doma nevaří, stravují se ve fast foodu. Oba dva „pracují“ na neziskovém projektu pro integraci menšin. Zastřešuje to nějaká nadace z Holandska, neví vlastně kdo, ale to nevadí, dělají přece dobrou věc pro migranty. Uvažují o tom, že se odstěhují do Berlína, Paříže nebo Londýna, aby se kulturně obohatili. Protože nemají hypotéku, nic je doma neváže, no to je tak super. Pronajmou si byt ve čtvrti, kde je hodně expatů, potkají lidí z celého světa. Chodí na koncerty Hoziera.

byty5Vzorová „rodina“ podle Kalergiho vize NWO.

Nemají žádné úspory a nepoužívají hotovost. Všechno platí bezkontaktní kartou nebo mobilem s NFC senzorem. Stát o nich ví všechno, co kupují, kde se pohybují, protože mobil, platební karta, bezhotovostní platby a sociální sítě o nich vypoví úplně všechno. Proč by si měli brát hypotéku a vázat se k jednomu místu? Svět je přece globalizovaný a tak vzrušující. Výchova dětí? Děti nejsou IN. Pes nebo prase na vodítku je lepší. Globalizovaný člověk nepotřebuje neekologický obrovský dům, který zabere ornou půdu. Stačí dokonce i garsonka za 25 klacků měsíčně v Praze. Realiťák jenom slintá, ten výhled na Braník a Barrandovský most je přece tak k sežrání, za ty prachy nic lepšího nepořídíte, pane! Mimochodem, v Praze se tento rok staví jen 40 nových bytů, zaznělo minulý týden na ČT… a potom se někdo diví, že ceny bytů jsou tak vysoko?

V Praze všechno skoupili zahraniční investoři. Začalo to už před mnoha lety. Najednou přijela skupina investorů a skoupili všechno, co bylo v Praze neobsazené. Hovoří se o lidech napojených na tzv. spekulační mafii, podobný problém v roce 2011 řešil Berlín, že najednou začaly prudce mizet volné byty, ale německé úřady to zatrhly právě včas, protože to začalo ohrožovat ceny na trhu.

Ceny bytů v Praze ovládají zahraniční mafie, stát proti tomu nic nedělá!

V Praze nikdo proti těmto mafiím nezasahuje, nikoho to nezajímá, že zájemce s pasem Kyperské republiky přijede a koupí 120 bytů na nákresech, které ještě ani nestojí a potom je nechá prázdné po dokončení, ale v okolí to způsobí katastrofální raketový nárůst cen, protože okamžitě je bytů nedostatek, zatímco v lokalitě jsou desítky prázdných bytů, kvůli kterým zmizela orná půda, ale v bytech nikdo nebydlí, protože tajemný investor z Kypru čeká, až se cena bytů za pár let v lokalitě vyšroubuje na desetinásobek. V Německu je to jinak, např. v Berlíně je nově nařízení, že postavený byt musí být obydlen do 12 měsíců po kolaudaci živými nájemníky. Pokud není, musí developer byt nabídnout městu k veřejné nabídce za regulované nájemné pro sociální program. Tato podmínka je totiž součástí stavebního povolení. V ČR nic takového na ochranu trhu s byty neexistuje.

byty6Jak budou růst ceny bytů na spekulativním trhu a bude se zhoršovat dostupnost hypoték, ceny nájemních bytů vyletí do astronomických výšin. Na konci začne proces „favelizace“ bytové otázky, jako v Brazílii. Koneckonců, ČR už je oficiálně rozvojová republika.

Vysoké ceny bytů v Praze netvoří trh, ale čirá spekulace. Většina bytů v Praze je dnes stavěna ne za účelem bydlení, ale za účelem investice. Každý volný pozemek a orná půda, která se naskytne, je okamžitě na magistrátu změněna na stavební pozemky a vzápětí vyrůstají domy, ve kterých lidé nebydlí. Investoři v Praze dělají třeba tu věc, že v nových bytech zapínají večer světla přes automatiku, aby to jako vypadalo, že rezidenční komunita je obydlená. A protože nově se staví domy hlavně s garážemi v přízemí, tak podle zaparkovaných aut před domy to také nepoznáte.

Favelizace bytové otázky v ČR jako v rozvojové Brazílii?

Byty jsou přitom prodané, mají své majitele, ale nikdo v nich nebydlí. V Německu se proslýchá, že tyto mafie v Praze kontrolují německé penzijní fondy. Ty investují do pražských nemovitostí, cena v průběhu 15 až 20 let obrovsky naroste a potom fond skrze prostředníky z Kypru byty prodá. Nikdo v bytech nesmí bydlet, ztratily by totiž svoji hodnotu. Byty jsou investory chápány jako forma úschovy kapitálu a ochrany vkladu proti inflaci. O tomto problému se vůbec nepíše, nemluví, ale pravdou je, že Česká republika nemá žádnou legislativu na ochranu trhu s nemovitostmi proti organizovanému zločinu, který takto manipuluje cenami bytů. Řešení nedostupnosti hypoték je potom pouze důsledkem, ne příčinou problému. Jak by mohl obyčejný člověk v ČR dosáhnout na cenu bytu a na hypo, když cena byla vyhnána nahoru spekulací zahraničních investorů, proti kterým nemá šanci se bránit?

byty7Brazilská realita. Vlevo chudinská favela. Vpravo nové a většinou prázdné byty investorů. Prázdný kurt, prázdná parkoviště. Byty jsou postaveny jen jako investice, úschova kapitálu, ale kdyby v nich někdo bydlel, ztratily by svou hodnotu.

Logicky tak v rámci globálního chudnutí hrozí stejné procesy, jaké známe z rozvojových zemí, hlavně v Jižní Americe. Je naprosto běžné, že i zaměstnaný člověk v bance bydlí v tzv. favele, chudinské čtvrti, kde si lidé staví příbytky načerno z cihel, načerno si zavádí elektřinu a vláda to toleruje, aby nepropukli sociální bouře. Ani zaměstnaný člověk v Brazílii nedosáhne na astronomické ceny nových bytů a nemovitostí, které si kupují americké penzijní fondy jako investice a v bytech kvůli tomu nikdo nebydlí. Vedle sebe tak stojí bídou prolezlé a přeplněné favely a luxusní bytové věžáky, ve kterých nikdo nebydlí. Ironicky je třeba připomenout, že JP Morgan již ČR do klubu rozvojových zemí zařadil. Je snad toto jen další cesta, jak udělat z ČR zemi, kde lidé nebudou mít kde bydlet?

Opět je třeba připomenout, že Česko snese fšecko. Na jedné straně nejdražší volání a mobilní data v Evropě, astronomické ceny bytů, na straně druhé čtvrtinové mzdy českých dělníků ve srovnání s Německem. Pokud si někdo myslí, že tato rovnice by mohla skončit jinak, než zpřísněním hypoték, je opravdu hodně naivní.

Zdroj textu a foto: AE News