Chamtivost

0
547

Autor: Jiří Novobilský

chamtivost300Vycházejíc ze základních stimulů filosofie jsem věřil tomu, že všechny směry a systémy lidského konání a myšlení by měly sloužit lidskému společenství a jeho rozvoji.

Že tomu tak vždycky není, jsem pochopil v prvních měsících r. 2014, v roce 25. výročí Sametové revoluce. Klero – fašistický převrat v roce 1989 nám přinesl spoustu demokratických vymožeností, které se časem vytratily, aby mohly fungovat zákony tvrdého kapitalismu a vlády jednotlivých skupin nad národy, světadíly, nad celým světem. Tedy nic nového ve světových dějinách, jen způsob byl pokrokový – sametový, bez válek a násilí….      

Těmto skupinám to nemám za zlé, konají ve zvrácené chamtivosti v duchu jejich životní filosofie po ovládnutí světa /Hitler/, jak se k tomu staví zbytek světa,,ano pane, tento čtverec je kulatý“, z osvoboditelů se stávají okupanti, z rudých černí, z přátel úhlavní nepřátele, z demokracie diktatura, jen aby rostla bankovní konta politiků. Že tvoří zákony a jednají na hranici vlastizrady jim vůbec nevadí, co je doma to se počítá….

Těch, co to kritizují přibývá, proto vládnoucí elity zvyšují obrátky, manipulují veřejným míněním, raději Merkelová než Putin, předat jim Sudety a zbylou půdu a nemovitosti po církevních restitucích, likvidovat průmysl a přistupovat na scestné příkazy EU.

A co mlčící většina? Dokud má chleb a hry, 2-3 auta, dovolenou na Malorce, sex v každém pajzlu i na vesnici, hrady a baráky za miliony, to za komančů nebylo, tak proč se zneklidňovat.

Z těchto aktérů mám hrůzu, prodali svou budoucnost za mrzkou cenu, co jim na to řekne nastupující generace?!

Což nevidí příklad ze Slovenska, lidé bez práce, peněz, vojska, bez ideálů, ani neví z které strany to přijde, či z Maďarska, Ukrajiny, Polska, Rumunska nebo Ruska. EU je nutí do eurovalu, Romové opět na scéně, Kiska jim půjčí…..

Řešení?

Z počátku to bylo jen na vládní úrovni v Praze, ta chobotnice postupuje na kraje, okresy města, vesnice, do všech úřadů, soudů, policie, tento systém je nereformovatelný, tisk a televize jsou součástí chapadla chobotnice. Lide český, neklesejte na mysli, NATO nás ochrání, pravda zvítězí. Ve 20. století měli Lenina, Stalina, Maa, Hitlera, Gaudího, Tita

Ve 21.století máme Bushe, Bakalu, Bursíka, Buksu, Bendu a Putina +………..

To znamená, že řešení neexistuje, není, snad nová revoluce francouzská, ale ta nebude sametová, nebo nový Lenin a ten to nebude mít jednoduché……

Ve F-M 23. 5. 2014

P. S. Na Dole Frenštát mají uhelné sloje až do 10 metrů!

novobilský
Jiří Novobilský

Celoživotní horník, podnikatel v energetice, ekologogii, e-mobilitě. Důchodce se zájmem o filosofii, historii, politiku, ekonomiku, obchod. Spisovatel i fotograf amatér, sociální a spíše levicové smýšlení na základě 70.let působení na této planetě.