Čína vyslala lékařské experty na podporu Itálie a Španělska v boji proti koronaviru.

0
186

Autor: Steve Sweeney, 16. března 2020

Čína vyslala tým lékařských odborníků a materiální pomoc na podporu Itálie a Španělska v jejich boji proti koronaviru poté, co Evropská unie ignorovala žádost Itálie o pomoc.

Včera v noci dorazil do Říma charterový let s devítičlenným čínským týmem lékařské pomoci a spoustou zásob.

Let byl organizován Národní komisí pro zdraví a Čínskou společností Červeného kříže. Let nesl 700 kusů vybavení včetně ventilátorů, monitorů a defibrilátorů.

„Itálie dnes není sama,“ řekl ministr zahraničí Luigi Di Maio . „Mnoho lidí na světě nás podporuje.“

Je to třetí tým odborníků nasazený čínskými úřady. Mise a dodávky dodávek již byly zaslány do Iráku a Íránu, přičemž Čína je jednou ze zemí, které byly dosud nejvíce postiženy koronaviry.

Začátkem tohoto týdne si stálý italský zástupce EU, Maurizio Massari, stěžoval, že na italskou žádost o lékařskou pomoc v boji proti vypuknutí koronaviry ochromující zemi, neobdržel žádnou odpověď.

Pan Massari poznamenal, že zatímco EU ignorovala italskou žádost o pomoc, Čína začala bilaterálně pomáhat.

„Itálie, evropská země zasažená koronavírusem nejvíce, udělala vše pro to, aby epidemii zvládla. V rámci koordinace EU musíme zajistit dodávku nezbytného zdravotnického vybavení a jeho přerozdělení mezi země a regiony, které to nejvíce potřebují. Dnes to znamená Itálii, zítra by mohla být potřeba jinde. Itálie již požádala o aktivaci mechanismu civilní ochrany Evropské unie pro dodávky zdravotnického vybavení pro individuální ochranu. Bohužel na výzvu komise neodpověděla ani jedna země EU. Pouze Čína odpověděla bilaterálně. To rozhodně není dobrým znakem evropské solidarity.“

Čínští experti a vybavení dorazili dva dny poté, co počet potvrzených potvrzených případů v Itálii dosáhl 10 000.

Světová zdravotnická organizace ocenila Peking za jeho úsilí proti koronavírusu. Úřady na ohnisko reagovaly tím, že během několika dnů postavily nové nemocnice a zamkly provincii Hubei, která má 58 milionů obyvatel, aby se zabránilo šíření choroby.

Mluvčí Národní zdravotní komise Mi Feng na začátku tohoto týdne informoval, že vrchol čínského ohniska je „obecně u konce“.

Zdravotnické úřady včera ohlásily jen 15 nových případů a 11 dalších úmrtí, což je dramatický pokles z tisíců nových případů, které byly hlášeny každý den minulý měsíc.

Čína dosud zaznamenala 80 793 případů infekce a 3 169 úmrtí.

Originál článku: Global Research
Překlad: Administrátor

VLOŽTE ODPOVĚĎ

Vložte Váš komentář
Prosím, vložte zde Vaše jméno

*

code