Co my, děti a škola ?

0
639

Autor: Mgr. Ludmila Nedělková

Ludmila NedělkováTak naše děti sedí za lavicemi již třetí měsíc v novém školním roce.

Smutné, pro ratolesti, ale především pro nás rodiče. Po prázdninách nám opět nastal čas úkolů, referátů, zkoušení z naučené, či nenaučené látky, kupování pomůcek, které jsou čím dál více finančně nákladnější.

Musím říct, že můj starší syn již naštěstí školou povinný není a maturitu má řádně za sebou, ale dcera je ve třetím ročníku střední odborné školy a nejmladší synek je ve školce.

O dceru strach v tomto směru nemám, je to velice schopná a samostatná mladá slečna, která svou nezávislost na rodičích a dospělost dokazuje již léta i tím, že studuje samostatně, kupuje si pomůcky a vše, bez pomoci maminky, která by ji musela vést za ruku. No, je to ,,ženská,,, což se dvěma syny mohu srovnávat. Tam je to naprosto jiná písnička.

U staršího potomka jsem se bála, zda v jeho, ale především v mém zdraví uzavře základní vzdělání, neboť každý úkol, referát, čtenářský deník byl jeden obrovský horor.

profil_facebook700Dívám se často kolem sebe a vidím vystresované rodiče, tedy hlavně matky, které zpocené vlečou x nákupních tašek a za prst drží děcko, nebo děcka a se slovy ,, Cože ? Kolik, že to máš zase úkolů ? Proč jsi si je neudělal v družině ? Kruci písek, proč se vším čekáte na mě ? Co v té družině děláš ? Blbosti, na to tě užije ! Mám toho fakt po krk ! Co mám dělat doma dřív ? Uklidit, vyprat, připravit večeři, svačinu na zítra do školy ! Nejsem chobotnice, mám jen jedny ruce! A já v duchu s těmi chobotnicemi souhlasím a soucítím.

chobotnice

Nedávno jsem měla třídní schůzku u synka ve školce. Nestačil mi papír A4, kolik informací a pomůcek budu muset obstarat. I nároky na předškoláky mi přišli , nadčasové,,

pomucky

Dítě v pěti letech si má především hrát .,, říkal za mého dětství jeden vyjímečně schopný a kvalifikovaný pan profesor, pediatr a mě nezbývá, než se pod takto rozumný výrok podepsat.

Mateřská školka

A co vy, rodiče ?