Další neštěstí s pádem mostu

0
330

Zdroj – Halo Noviny

Nechvalně proslulé společnosti Bögl a Krýsl dnes spadl další rozestavěný most. Tentokrát ve spolupráci s Váhostavem na severovýchodě Slovenska u obce Kurimany nedaleko Spišské Nové Vsi. Zahynuli už čtyři lidé, 11 je zraněných lehce, dva těžce a jeden velmi těžce.

Tehdy u Studénky, kde se v srpnu 2008 zřítil most před jedoucí vlak Comenius, si neštěstí vyžádalo osm lidských životů, desítky cestujících byly zraněny.

Zraněné od Kuriman přepravuje do okolních nemocnic dvojice zdravotnických vrtulníků. Dva lidé zemřeli na místě a třetí oběť podle TVNOVINY.sk podlehla těžkým zraněním při převozu do nemocnice.

Podle slovenské Národní dálniční společnosti (NDS) se v sutinách ocitlo asi 20 dělníků, jiné zdroje hovoří až o 30 pracovnících. Pod troskami jsou i řidiči pracovních strojů.

Dálniční most se zřítil během betonáže, podle všeho se propadlo bednění. Na místo byl povolán i zvláštní hasičský jeřáb k nadzvedávání těžkých betonových kusů, pod nimiž mohou být někteří dělníci.

»Neštěstí se stalo na našem úseku, ale celou stavbu tohoto mostu pro nás zajišťovala subdodavatelsky slovenská společnost SEMOS,« řekla ČTK mluvčí podniku Bögl & Krýsl Kateřina Plechatá.

Stavbu ještě dnes chtějí navštívit ministr vnitra Robert Kaliňák, ministryně zdravotnictví Zuzana Zvolenská a vedení NDS.