Demokracie byla zavražděná, protesty na Ukrajině se změnily na intriky a násilí.

0
284

Autor: Paul Craig Roberts
Infowars.com
24.února 2014

boje na Ukrajině
Kdo tady velí a kdo je zodpovědný za současný stav na Ukrajině? Určitě ne ti umírnění, kteří doufali, že Washington a EU nainstaluje vládu Ukrajiny v souladu s dohodou s prezidentem Janukovyčem. Tato dohoda neměla platnost ani jednu hodinu.

Dokonce i bývalý mistr v boxu, Vitalij Kličko, který byl na koni jako vůdce opozice, byl již před pár hodinami vypískán násilníky a odstrčen stranou. Nově jmenovaný prezident tím, co je snad irelevantní parlament, Oleksandr Turchynov, nemá nosnou základnu mezi těmi, co svrhli vládu. Bez ohledu na zprávy BBC stejně jako všech dalších opozičních politiků, pan Turchynov není zcela důvěryhodný a respektovaný demonstranty na kyjevském náměstí Nezávislosti. 

V západní Ukrajině nyní vládnou pouze organizované a ozbrojené síly ultra-nacionalistického „Pravého sektoru„. Z vyjádření představitelů této skupiny je zřejmé, že předpokládají, sebe jako vedoucí sílu. Jeden z vůdců skupiny, Aleksandr Muzychko, se zavázal bojovat proti „Židům a Rusům až do smrti.“ K momentální situaci na Ukrajině, tento vedoucí činitel „Pravého sektoru“ prohlásil, že nyní, když byla demokraticky zvolená vláda svržena, nastane „Pořádek a disciplína „, nebo komanda „Pravého sektoru“ začnou střílet ty parchanty na místě. Ti bastardi jsou nějací pitomí demonstranti, kteří se odváží protestovat proti vedení Pravého sektoru. Muzychko prohlásil: „Příští prezident Ukrajiny bude z Pravého sektoru.“

Další vůdce Pravého sektoru, Dmitrij Yarosh, prohlásil: „Pravý sektor zbraně nesloží “ s odůvodněním, že dohoda uzavřená mezi opozicí a prezidentem je „nepřijatelná“ a požadoval likvidaci politické strany prezidenta Janukovyče.

Kořeny Pravého sektoru na Ukrajině sahají k lidem, kteří bojovali za Adolfa Hitlera proti Sovětskému svazu během 2. světové války. To byl Pravý sektor, který dodal ozbrojené bojovníky a otočil klidné protesty v Kyjevě ve prospěch vstupu do EU k násilným útokům na policii s výhledem na svržení demokraticky zvolené vlády a nakonec dosáhl svých cílů.

Pravý sektor nechce svrhnout ukrajinskou vládu za účelem, jenž sleduje opozice placená Washingtonem a EU.

Je velmi nebezpečné podceňovat funkci Pravého sektoru, který tzv. umírněná část opozice vidí jen jako malou okrajovou skupinu. Pravý sektor, zejména v západní části Ukrajiny, má dnes značnou podporu zmanipulovaných občanů, což se projevilo například při zničení Národního památníku vojáků Rudé armády, kteří zemřeli při osvobozování Ukrajiny od nacistického Německa. No a jestliže Pravý sektor nenávidí Rusy, kvůli porážce nacistů, zákonitě tak musí nenávidět ze stejného důvodu i USA, Anglii, nebo Francii. Proto je velmi nepravděpodobné, že by tato strana podporovala vstup (přičlenění) Ukrajiny do EU.

Občané ruských částí Ukrajiny jasně pochopili, že zničení památníku Rudé armády „Pravým sektorem“, je hrozbou proti všem ruským obyvatelům Ukrajiny. Provinční vlády východní a jižní části Ukrajiny, jež byly dříve součásti Ruska, již organizují milice proti ultra-nacionalistické hrozbě, kterou svou hlouposti a neschopnosti rozpoutal Washington a využil naivitu a důvěřivost pokojných demonstrantů v Kyjevě.

Jelikož Washington již ztratil kontrolu nad tím co se momentálně děje na Ukrajině, omezuje se na vydávání ultimátů do Ruska proti jeho případným vojenským zásahům na Ukrajině. Myslí si snad, pitomá Susan Rice (neokonzervativní poradkyně prezidenta Obamy pro národní bezpečnost), že Putin bude věnovat jakoukoliv pozornost ultimátům, nebo jiným instrukcím od vojensky zcela neschopné vlády, která nedokázala ani za 8 let bezpečně obsadit Bagdád, nebo za 12 let porazit několik tisíc lehce vyzbrojených Talibanců v Afganistánu? Před pár léty potřebovala ruská vojska jen několik hodin aby zničila, Američany a Izraelci dokonale vyškolenou a vyzbrojenou gruzínskou armádu, kterou Washington poslal k invazi do Jižní Osetie.

Je neštěstím, že u Obamy sedí blbci jako Susan Rice a Victorie Nuland. Tyto dvě patří do mateřské školky pro mentálně postižené děti a ne sedět ve vládě velmoci, kdy z důvodů jejich ignorace a arogance může dojít ke vzniku 3. světové války.

Pro Ukrajinu jsou mnohem důležitější dobré vztahy s Ruskem, než s USA, nebo EU. Pokud se ale situace na Ukrajině vymkne kontrole a tuto zachytí pravicoví extrémisté z Pravého sektoru, lze předpokládat ruský zásah za jistý. Arogantní a hloupý Obamův režim zcela nedbale a bezohledně vytvořil přímou strategickou hrozbu pro existenci Ruska.

V The Moscow Times jeden vysoce postavený vládní úředník prohlásil – „Pokud se Ukrajina rozpadne, to vyvolá válku a první co Ukrajina ztratí bude Krym, protože my tam půjdeme stejně, jak jsme to udělali v Gruzii“. „Nedovolíme, aby Evropa a USA odtrhly Ukrajinu. Ukrajina je stát bývalého Sovětského svazu a my všichni jsme jedna velká rodina. Oni si myslí, že jsme slabí jak v roce 1990, ale my nejsme.“

Ukrajinský pravicoví extrémisté jsou v silnější pozici, než Washingtonem placené ukrajinské loutky, v podstatě slabé a irelevantní osoby, které prodávají svou zemi za americké peníze. „Pravý sektor“ je organizován a vyzbrojen. Je původní. Oni nejsou závislí na penězích jež proudí z Washingtonu a EU cestou financování nevládních organizací. Pravý sektor má svou ideologii a ta je pevně zaměřena. Nemusí platit své demonstranty, aby vyšli do ulic, jak to dělá Washington.

Ale nejhorší na tom je to, že dobře míněné, ale hloupě provedené demonstrace, zejména kyjevských studentů a ukrajinského parlamentu, kteří si hráli na demonstranty, zcela zničily i zbytky ukrajinské demokracie. Odstranění, v řádných demokratických volbách zvoleného prezidenta opozici řízeným parlamentem, je zcela jasně nelegální a nedemokratický krok. Opozici řízený parlament vydal protizákonné zatykače na členy prezidentovy vlády. Opozici řízený parlament nezákonně propustil zločince z vězení. Tak opozice, místo práva a ústavních postupů, vytvořila protiprávní režim a připravila půdu pro Pravý sektor. Opozice tak přijetím vlastních protiústavních a nezákonných opatření vytvořila precedens pro její vlastní zánik.

Opozice se nepoučila z historie. Stejně tak, jak v únoru 1917 tzv. revoluce proti carskému režimu jen vytvořila prostředí pro bolševickou revoluci v říjnu 1917, která zlikvidovala překvapené a hloupé „reformátory“, se může vyvinout situace dnes na Ukrajině. Stávající opozice nečiní nic jiného, než připravuje půdu pro Pravý sektor. Můžeme jen doufat, že Pravý sektor nevyužije svou šanci.

Americká média jsou zpravodajský zdroj naprosto k ničemu. Slouží jen jako další ministerstvo pro vládní lži. Zkorumpovaní propagandisté nám ukazují nedemokratické odstranění Janukovyče, jako vítězství pro svobodu a demokracii. Když se pak ukáže, že se něco pokazilo, bude z toho obviněno Rusko a Putin. Západní média jsou mor pro lidstvo.

Američané netuší, že neokonzervativní režim Bílého domu je vede do velké konfrontace, která by mohla skončit zničením života na zemi. Ironické, že ano. „První černošský prezident“ Ameriky, u kterého všichni liberálové předpokládali, že obnoví spravedlnost, právo a morálku, tedy to, co nutně potřebovala celá západní civilizace, se místo toho stane figurkou, která buď bude muset přijmout ponižující porážku, nebo riskovat zničení života na zemi.

Překlad: Administrátor zdarma!

Další zdroje:

http://rt.com/news/ukraine-right-sector-militants-210/
http://rt.com/news/war-monument-toppled-ukraine-351/
http://rt.com/news/ukraine-acting-president-yanukovich-339/
http://rt.com/news/ukraine-opposition-yanukovich-coup-273/
http://www.themoscowtimes.com/news/article/russia-pledges-to-fight-for-crimea-if-ukraine-splits/495034.html