Demokracie končí před bránou fabriky.

0
400

Od teďka budeme řídit stát jako fabriku.

Na serveru OS Média jsem objevil diskusní příspěvek, který velice vystihl politiku a politické zájmy miliardáře Babiše a jeho hnutí ANO 2011. Jak samotný článek – Stát jako firma – tak i ten diskusní příspěvek zcela jasně a zřetelně ukazují co můžeme a musíme očekávat od nové vlády, v které bude mít Babišovo hnutí Ano 2011 velmi silné zastoupení. Zejména, když se s největší pravděpodobnosti stane premiérem Sobotka. Ten Sobotka, jenž  má charisma „mokrého hadru na podlahu“, jak pronesl při jiné příležitosti britský europoslanec Nigel Farage. Podívejte se co píše čtenář pod nickem Magnus Maximus :

Od doby vzniku Agrofertu Babiš propustil asi 30 tis. lidí. Při akvizici podniku je většinou taková praxe, že je propuštěno nejpozději do roka 90 % lidí, někdy i 100 %. Pak jsou nabráni noví pracovníci. Propouštějí se všichni nebo většina z toho důvodu protože ti původní by si mohli porovnávat styl jednání, vedení a vše ostatní před a po … Samozřejmě nově přijatých je mnohem méně.

Špinavou práci při propouštění dělají nově přijatí ředitelé či předsedové družstev. Dodržuje se pravidlo, že ředitel či ten co dělá řezničinu musí mít bydliště vzdálené od místa výkonu práce minimálně 40 km a nesmí mít žádné osobní vazby na nikoho v daném podniku. To aby šla řezničina pěkně od ruky a ředitel nebyl sentimentální. Toto pravidlo je dodržováno na manažerské pozice obecně.

Dnes je v deníku PRÁVO rozhovor s Babišem, který je dost výživný a dává mi za pravdu v tom, že pravice provedla další trik na voliče v podobě ANO2011, kde Babiš zvedl padlý prapor pravice a jede se dál. V zásadě toto mezi řádky, ale přitom dost otevřeně pro ty chápající přiznává v jednom odstavci kde hovoří o revoluci.

Cituji Babiše: TAKOVÁ REVOLUCE JAKO V LISTOPADU 1989 NEBUDE. MÁME SVOBODU A DEMOKRACII, ALE VE SPOLEČNOSTI JE OBROVSKÉ NAPĚTÍ A NESPOKOJENOST. ČLOVĚK MÁ NĚKDY POCIT ŽE BY MOHLA DALŠÍ REVOLUCE PŘIJÍT. KVŮLI TOMU JSEM DO POLITIKY TAKÉ ŠEL, ABY ZMĚNU PŘINESLY DEMOKRATICKÉ VOLBY A NESTALO NĚCO NEKONTROLOVATELNÉHO.

Touto Babišovou odpovědí je řečeno vše. Prostě kdyby teď nebylo ANO 2011, tak KSČM by možná měla 18 až 20 % a spolu se socdem. by mohla utvořit silnou jednobarevnou vládu. Pak by přišla na pořad dne například revize privatizace o které Filip několikrát mluvil. To jistě Babiš, Bakala a jiní zloději privatizátoři nemohou dopustit. Nemohou dopustit jakoukoliv i malou změnu majetkových poměrů po roce 1989 a nemohou dopustit budování státních podniků jako sebevědomou konkurenci proti soukromníkům. Pak by se mohlo ukázat, že státní podniky jsou pro společnost výhodnější než soukromníci.

Nakonec Babiš toto otevřeně řekl na jiném místě že spolupráce s KSČM nepadá v úvahu právě z důvodu zakládání státních podniků a tím i konkurenci proti Babišovi a jiným. Čili v ryzí podstatě se jedná o majetek a moc, resp. o zachování majetkových poměrů v zemi. Už jsem to zde napsal několikrát čili když komunisti budou veřejně deklarovat nedotknutelnost majetkových poměrů po roce 1989, tak komunistu budeme mít klidně za prezidenta a bude hlavními medii oslavován. O ničem jiném to není.

Na Babišovi si cením snad jen jednoho, a to je jeho upřímnost, alespoň někdy. Je úsměvné jak mluví o tom že pracuje 20 hod. denně a lidi mu to žerou. Je to nesmysl.