Do Ruska prchl milión Ukrajinců braneckého věku, v klíčové bitvě zahynuly tisíce

0
472

Zdroj: What Does It Mean
February 21, 2015 – 21. února 2015
By: Sorcha Faal, and as reported to her Western Subscribers
Překlad: Orgonet

Šokující nová zpráva cirkulující dnes v Kremlu, připravená Federální migrační službou (FMS ), praví, že v minulém týdnu uprchlo do Ruska přes 20 000 ukrajinských nucených vojenských branců, čímž se počet ukrajinských mužů v braneckém věku v ruské Federaci zvýšil na ohromujících 1 193 000 http://ria.ru/society/20150202/1045560424.html  Celkově prchlo do Ruska již 2,5 miliónu ukrajinských občanů.

Podle této zprávy zahájila ukrajinská vláda vedená neonacisty a podporovaná USA a EU http://www.globalresearch.ca/the-u-s-has-installed-a-neo-nazi-government-in-ukraine/5371554 nezákonné odvody své mužské populace vojenského věku loni v květnu, kdy vydala presidentský dekret obcházející normální zákony http://www.bbc.com/news/world-europe-27247428 , což způsobilo, že milióny mužů raději prchly, než by se účastnily se konfliktu, kde je soused nucen zabíjet souseda http://foreignpolicy.com/2015/02/18/the-draft-dodgers-of-ukraine-russia-putin/

Zpráva dále uvádí, že odpovědí ukrajinské vlády na útěky branců http://reason.com/blog/2015/02/20/ukraines-draft-dodging-and-civil-liberti bylo zrušení občanských práv a svobod, kdy koncem ledna president Porošenko přikázal ukrajinské vládě přijmout zákon zakazující cestovat do zahraničí mužům braneckého věku, a v únoru ozbrojené síly řekly, že zakážou těmto mužům opouštět své domácí provincie bez dovolení jejich místního vojenského komisaře.

Experti FMS řekli, že ještě více než rostoucí vládní nátlak vystrašil ukrajinské brance fakt, že jejich vláda opustila tisíce vojáků http://www.whatdoesitmean.com/index1839.htm zcela uzavřených povstaleckými silami u Debalceve http://en.wikipedia.org/wiki/Debaltseve, což způsobilo zbytečnou smrt až 3 500 ukrajinských vojáků http://tass.ru/en/world/778610 .

I když tento konflikt již stál více než 50 000 životů http://sputniknews.com/europe/20150208/1017963580.html , zpráva uvádí, že nejsou známky, že by měl brzy skončit, protože dnes ráno ukrajinský premiér Vadym Prystajko vyhrožoval, že jeho stát se nyní připravuje na válku proti Rusku „v plném rozsahu“ http://www.cbc.ca/news/politics/ukraine-preparing-for-full-scale-war-says-former-envoy-to-canada-1.2964887

Zpráva uvádí rovněž, že „fraška, kdyby to nebyla taková tragédie“ http://sputniknews.com/columnists/20150220/1018526949.html porážky ukrajinské armády v Debalcevu byla způsobena fakticky situací, kdy president Porošenko obětoval tisíce ukrajinských vojáků http://www.wsj.com/articles/the-ukraine-humiliation-1424390758 proto, že nechtěl vyvolat hněv Amerikou řízené válečné strany v Kyjevě tím, že by nařídil jejich ústup http://sputniknews.com/columnists/20150220/1018526949.html .

Pokud jde o osud těch několika málo ukrajinských vojáků, kterým se podařilo prchnout z Debalceva, ani noviny New York Times, propagandistická ruka Obamova režimu, nedokázaly zamaskovat hanebné opuštění těchto mladých mužů vlastní vládou a presidentem Porošenkem, a napsaly http://www.nytimes.com/2015/02/20/world/europe/leaders-speak-by-telephone-to-try-to-impose-ukraine-cease-fire.html?_r=1 :
„… demoralizovaní ukrajinští vojáci se s námahou dostali do města Artemivsk, proklínajíce neschopné velení a stěžujíce si na zoufalé podmínky a hrůzné zabíjení při kvapném a chaotickém ústupu ze strategického města Debalceve.

Mnoho vojáků začalo vydatně popíjet a z centrálního náměstí zazněly výstřely. Jeden voják stojící a kymácející se na chodníku si mumlal sám pro sebe. Někteří, kteří unikli po týdnech palby z Debalceva, zabírali bez placení taxíky. Nebylo jasné, zda mají kde spát, a jedna skupina třesoucích se vojáků stála před hotelem Ukrajina.“

Experti FMS ve zprávě rovněž uvádějí, že povstalecké síly na východní Ukrajině dovolují ruským médiím, aby dokumentovaly tisíce mrtvých ukrajinských vojáků, aby jejich ostatky mohly být předány jejich truchlícím matkám, ženám a dětem, a proto dnes Ukrajinská bezpečnostní služba (SBU) vykázala veškerá ruská média ze země http://sputniknews.com/europe/20150221/1018574373.html , aby byl udržen v tajnosti plný rozsah tragédie.

Jak zpráva dále praví, kdyby se ukrajinský lid dozvěděl pravdu http://www.wsws.org/en/articles/2015/02/20/ukra-f20.html o lžích a klamech presidenta Porošenka, mohlo by mu to významně uškodit http://www.bbc.com/news/world-europe-31552773 , čímž by mohlo naplnit varování ukrajinského premiéra Sergeje Arbuzova, že další převrat na Ukrajině je blíže než by si mnozí mysleli http://tass.ru/en/world/779001 , a nejlépe to zřejmě vyjádřil jeden ukrajinský bojovní, který řekl:

„Co zmůže policie? Nezmohli nic proti poklidným protestujícím na Majdanu; těžko odolají ozbrojeným bojovým jednotkám.“ http://www.newyorker.com/news/news-desk/ukraine . Ukrajinská vláda neposkytuje svým vojákům téměř nic, takže si musejí sami platit své uniformy, zbraně a vybavení http://www.newyorker.com/news/news-desk/ukraine , a jak řekl minulý měsíc Jurij Birjukov, poradce presidenta Porošenka a ukrajinského ministra obrany http://www.newyorker.com/news/news-desk/ukraine , 20-25% peněz přidělených ministerstvu obrany bylo ukradeno, a úřad vojenského prokurátora je ve stavu „totální korupce“. Experti FMS ve zprávě též varují, že ruská federace může očekávat další stovky tisíc vojenských uprchlíků prchajících přes hranice.

Zpráva suše poznamenání, že přesto, že poražená a ustupující ukrajinská vojska ztratila takové množství výzbroje, že to „nelze popsat“ http://tass.ru/en/world/778705 , a v bitevní zóně zůstal pouze jeden dobrovolnický batalión http://tass.ru/en/world/778867 , generál sir Adrian Bradshaw, nejvyšší velitel a vyslanec NATO v Evropě, pokračoval dnes ve válečnické rétorice, když dnes prohlásil, že „napětí s Ruskem by mohlo vést k všeobecné válce“ http://www.telegraph.co.uk/news/uknews/defence/11425393/Russian-tensions-could-escalate-into-all-out-war-says-Gen-Adrian-Bradshaw.html .

President Putin, jak poznamenává zpráva, odvětil generálu NATO Bradshawovi varováním Západu:

„Nikdo by neměl mít žádné iluze, že je možné dosáhnout vojenské převahy nad Ruskem – anebo ho vystavit nějakému nátlaku – protože my vždy máme adekvátní odpověď na taková lehkomyslná schémata. Naši vojáci a důstojníci prokázali, že jsou připraveni jednat rozhodně, koherentně, profesionálně a odvážně, provést ty nejobtížnější nekonvenční úkoly, jak se sluší na moderní, zkušenou a bojeschopnou armádu, která si váží svých tradic a vojenské povinnosti.“ http://rt.com/politics/234243-putin-ww2-military-pressure/

Zpráva uzavírá tím, že od 9/11 je Ukrajina již šestou válkou, do které se zapletly USA a EU http://www.zerohedge.com/news/2015-02-20/911-us-has-been-involved-more-5-wars-%E2%80%A6-and-they%E2%80%99ve-all-been-disasters (společně s Irákem, Afghánistánem, Libyí, Sýrií a Jemenem), a je kupodivu, že lidé na Západě, zejména v Americe, se dosud neprobudili k pochopení, že NATO existuje jen proto, aby vedlo války vytvořené jeho vlastní existencí http://www.theguardian.com/books/2015/feb/19/frontline-ukraine-crisis-in-borderlands-richard-sakwa-review-account … a ohromující je, že je všechny prohrálo!

February 21, 2015 © EU and US all rights reserved. Permission to use this report in its entirety is granted under the condition it is linked back to its original source at WhatDoesItMean.Com. Freebase content licensed under CC-BY and GFDL.