Donald Trump v historickém vítězném projevu oznámil zahájení „Americké přestavby“ národa.

0
470

VIDEO: Donald Trump v historickém vítězném projevu oznámil zahájení „Americké přestavby“ národa. Konec amerického imperialismu, mír se všemi národy, izolacionismus! [CZ Titulky]

Autor: VK – šéfredaktor AE Nevw


Pro české titulky, kliknětena ikonku CC.

Donald Trump 9. listopadu v ranních hodinách zažil historický okamžik, když v amerických prezidentských volbách porazil Hillary Clinton, a nejenom jí. Analytici v USA připomínají, že největším poraženým není Hillary Clinton, ale Trumpova „mateřská“ strana RNC, tedy republikáni. Vedení strany se před volbami ostře od Trumpa distancovalo, někteří dokonce oznámili, že budou volit Hillary Clinton. Obrovský odpor RNC vycházel hlavně z pevného přesvědčení, že Donald Trump je de facto nezávislý kandidát a ne republikán, a že nemá naprosto žádnou šanci uspět ve volbách. Poprvé to Trump vyvrátil v primárkách, když porazil všechny ostatní republikánské kandidáty a nyní to dokázal i v závodě o Bílý dům, když s přehledem porazil Hillary Clinton. Stalo se tak něco neuvěřitelného a RNC má teď obrovský problém, o kterém jsem už dříve hovořil i na Svobodném rádiu. Donald Trump totiž vyhrál volby bez jakékoliv finanční podpory Republikánské strany. Nevzal si od nich ani dolar. Ne kvůli tomu, že by nechtěl, ale protože lidé z RNC mu nic nedali. Ani cent. Donald Trump hradil celou kampaň způsobem, nad kterým zůstává rozum stát.

Donald TrumpDonald Trump při vítězném projevu v New Yorku.

Po celou dobu kampaně neměl v médiích prakticky žádné reklamy. Hrstku reklam mu hradili sami lidé z řad voličů. Ani v televizi, ani v novinách, ani v rádiích nebyl prakticky vidět nebo slyšet, a pokud ano, tak jen v negativním světle mainstreamu. Donald Trump poprvé nakoupil celoplošnou televizní reklamu až v den voleb 8. listopadu. Do té doby veškerá jeho kampaň spoléhala hlavně na internet, sociální sítě a americkou zpravodajskou alternativu, která jediná přinášela o Trumpovi pravdivé informace. Donald Trump pochopil, že se nejedná o kampaň, ale o lidové hnutí odporu, o naštvané Američany, kteří se cítí podvedeni Barackem Obamou, který sliboval před 8 lety změnu, ale ta nikdy nepřišla. Naopak, za Baracka Obamy se urychlilo uzavírání továren v USA, zejména v průmyslu a majitelé přesunuli své výroby do zahraničí, zejména do Mexika a v druhé řadě do Asie. Právě kvůi tomu Donald Trump zvítězil v Pennsylvánii, v Ohiu, ve Wisconsinu, tedy v tradičních baštách demokratů, kde sice čas od času vyhrají republikáni, ale to už opravdu musí být zle. A zle v USA opravdu po 8 letech „černého náčelníka“ je.

Trumpa dostaly do Bílého domu nesplněné sliby Baracka Obamy

Za vlády Baracka Obamy došlo k brutálnímu poklesu životní úrovně střední třídy. Nízká nezaměstnanost je přitom pouze iluzorním parametrem, který zkresluje zoufalost amerických rodin. Po hypoteční krizi v letech 2009 až 2011 došlo k masivnímu propadu volných pracovních míst na plný úvazek, protože firmy si nemohly dovolit zaměstnávat tolik lidí. Takže mnoho firem to vyřešilo tak, že část zaměstnanců byla propuštěna, a zbývající zaměstnanci dostali jenom poloviční úvazky a tím pádem poloviční mzdu. V následujících letech v USA nastal fenomén, o kterém jsme na AE News také psali zde, a který se týká nové filozofie nadnárodních globalistických firem, které v USA začaly uplatňovat metodu zaměstnávání, která je zcela běžná v rozvojových zemích, ale Američané z ní byli a jsou v šoku. V USA se rozmohl státem podpořený „kurzarbeit“ systém. Firmy nenabízejí pracovní smlouvy, ale pracovní hodiny a stát firmě odměnou sníží daně.

trump2„Concession speech“ a uznání porážky. Hillary Clinton, její manžel Bill a Tim Kaine, viceprezidentský kandidát.

Na jedno místo tedy připadá 1 mzda, ale o tuto mzdu se dělí X lidí na krácené úvazky. Globalisté zjistili, že pokud člověk pracuje kratší směny na více místech, syndrom vyhoření zaměstnance (tzv. burnout) lze oddálit až o několik let. Naproti tomu systém dlouhých směn (známých z globalistických montoven v Evropě) vede k vyhoření zaměstnanců mnohem rychleji, ovšem i ten má svůj účel. Dlouhé směny používají globalistické firmy na nekvalifikované pracovní pozice, kde je velká fronta na volná místa ze strany úřadů práce a lidé se tak bojí o místo přijít, protože vyměnit je za jiné pracovníky je snadné. Lidé se bojí ozvat, když montovna vyhlásí extra směny o víkendech, nebo když zruší přestávky apod. Nezaměstnanost v regionu montovny využívají jako bič a strašák na své zaměstnance se slovy: „Jenom cekneš slovo a budeš se pakovat. Venku čeká deset dalších zájemců o tvoje místo!“

Americký sen se nedá pořídit za poloviční mzdu

Krácené úvazky v USA jsou ale úplně jiná sorta pracovních pozic. Jde o vysoce kvalifikované posty, lékaře, právníky, inženýry. Ti všichni museli vzít za vděk krácenými úvazky v USA. Vláda Baracka Obamy těmto firmám, které zkrácené pracovní úvazky zavedly, totiž poskytla slevu na federální dani za to, že nezruší pracovní místa a pouze zkrátí pracovní hodiny na osobu. Jenže tento socialistický zásek (převzatý z Německa) do volného pracovního trhu způsobil v USA doslova paseku. Firmy, aby dosáhly na snížení daně, začaly úmyslně rušit pracovní místa, aby je nakonec ale nezrušily, ale jen získaly podporu slevy na dani od Obamy. A to i tehdy, když k tomu nebyl ekonomický důvod ve firmě. Lidé si tak méně vydělají a musí vzít druhou práci na druhý zkrácený úvazek. To stojí čas a hlavně peníze.

trump3Fanoušci Hillary se zděšením sledují sčítání hlasů na velkoplošné obrazovce v kongresovém centru v New Yorku.

Problém nastává ale ve chvíli, kdy Američan se dvěma zkrácenými úvazky přijde do banky žádat o hypotéku anebo o úvěr. Banky zkrácené pracovní úvazky žadatelů posuzují jako „přechodné období“, kdy člověk má „problém“ s prací a buď banka úvěr ani neposkytne, nebo jen s vysokým úrokem. Problémem je navíc situace, že člověk s polovičním úvazkem přestává mít nárok na podporu v nezaměstnanosti a oficiálně už není nezaměstnaný. Jenže s polovičním úvazkem si člověk nemůže v rodině dovolit hypotéku, ani dům, ani vlastní byt, peníze vyjdou maximálně na pronájem bytu, oježděné auto a tím to hasne. A to už není americký sen. To už je proces globálního chudnutí, který známe z globalizované Evropy. Proto si všimněte v projevech Donalda Trumpa, proč tolikrát hovoří o znovunalezení amerického snu pro obyčejné Američany. Právě proto Donald Trump vyhrál volby, protože není elitářem a politikem.

Největším poraženým není Hillary, ale vedení Trumpovy mateřské strany

Jeho vlastní republikánská strana ho nepodporovala, nevěřila mu a nedala mu peníze. Donald Trump tak RNC nic nedluží. A protože nedluží, nemusí se jim zodpovídat, nebudou moci ho kontrolovat. To je největší zděšení, které teď republikáni řeší, a nejen oni. Stejně tak bankéři, lobbisté, elity. Donald Trump je self-mademan, člověk, který se v businessu udělal sám a svojí kampaň opřel jen o své finance a o dary svých voličů. Jsem naprosto přesvědčen, že ačkoliv Donald Trump je excentrik a mnoha lidem může připadat jako blázen, tak si uvědomte, že blázen by se nestal jedním z nejbohatších mužů Ameriky, a už vůbec ne prezidentem v situaci, kdy proti němu stáli nejen demokraté a Hillary, ale i jeho vlastní republikánská strana a veškerá mainstreamová média, která 24 hodin denně za poslední rok pálila proti Trumpovi ze všech děl takovou propagandistickou kanonádu, že nikdo jiný by to neustál. Trump ve svém vítězném projevu oznámil zahájení přestavby (perestrojky) USA a pokud svůj slib (pro globalisty hrozbu) splní, budou se dít věci.

trump4Zklamání fanoušků Hillary Clinton bylo obrovské. Na vině jsou zfalšované průzkumy a zfašizovaná mainstreamová média, která jednostranně podporovala Hillary a ignorovala nálady ve společnosti.

Globalisté ztratili kontrolu nad Bílým domem

Globalisté utrpěli v USA nejtěžší porážku v historii novodobého globalismu. Přišli o kontrolu nad nejsilnější armádou světa s jadernými zbraněmi. Ačkoliv se budou někteří globalisté snažit označovat vítězství Trumpa v USA za svoji výhru (kvůli Trumpově izolacionismu), nic to nemění na tom, že globalisté do poslední chvíle v USA zoufale pumpovali do kampaně Hillary Clinton miliardy dolarů, a to po dobou prakticky 2 let a výsledkem je stejně jejich porážka, když je porazil kandidát s vlastními penězi, s penězi od podporovatelů a bez asistence televizí a médií, která v USA (stejně jako jinde v západním světě) kontrolují globalisté.

Globalisté v USA budou proti Trumpovi útočit i nadále, např. financováním nepokojů v ulicích. Jen tak snadno se globalisté se ztrátou kontroly nad Bílým domem nesmíří, stejně jako se nesmířili s Brexitem. Pokud se Trump opravdu pokusí realizovat jen zlomek toho, co sliboval, bude mu hrozit fyzická likvidace. Buď jeho samotného, anebo jeho dětí, sourozenců nebo někoho z okolí. Viz. známá historie klanu Kennedyů. Ukončení globalizace v USA, sankcionování firem za dovoz zboží amerických firem do USA, ukončení amerických agresivních výbojů ve světě, spolupráce s Bašárem Asadem a Vladimirem Putinem na ukončení existence ISIL, ukončení financování NATO jen ze zdrojů USA, to všechno vyrobí proti Donaldu Trumpovi hromadu nepřátel.

Trumpová rodinaTrumpova rodina na vítězném shromáždění v New Yorku.

Tady je třeba říct jednu věc. Jestli se elity (národní nebo globální) něčeho bojí, tak je to politik, který se nedá koupit. A Donald Trump se evidentně koupit nenechal, protože to by proti němu globalisté nespustili celosvětovou mediální kampaň. Ano, správně, celosvětovou. Copak jste si nevšimli, jak proti Trumpovi brojila třeba evropská globalizovaná mainstreamová média? Všechny ty Mladé Fronty DNES, iDnesy a Novinky, všechny ty NOVY a České Televize. To není náhoda. Globalisté ovládají v Evropě i v USA všechna mainstreamová média.

Globalisté odsouhlasili konvenční válku s Ruskem, ale Trump je proti!

Opravdu si někdo myslí, že kdyby Trump byl jejich koněm, že by proti němu vedli takovou hysterickou a obrovsky nákladnou kampaň skrze mediální outlety v EU a v USA? Však měli dokonce odvahu dopředu vytisknout magazíny několik dnů dopředu s tím, že vyhraje Hillary Clinton, článek jsme přinesli zde. Tak moc se globalisté snažili odstavit novogardistu Trumpa. Nepovedlo se. A já říkám, zaplať Pánbůh. Předešlo se tím (konvenční) válce s Ruskem, ke které globalisté dali nakonec tichý souhlas na zasedání NATO ve Varšavě tento rok v červenci a od té doby se přesouvají zbraně k ruským hranicím, výhradně v nočních hodinách po celé Evropě. V Německu i Polsku jsou hlášeny noční transporty na východ. Co bude teď po nástupu Trumpa? Ve štábu NATO v Bruselu vypukla po zvolení Trumpa doslova panika.

Donald Trump, v pozadí Mike Pence.Donald Trump, v pozadí Mike Pence.

Ale ani s novým prezidentem nemusí být konflikt zažehnán. A Trump bude muset najít kompromis v Kongresu, kde mu republikáni mohou udělat z jeho návrhů peklo. Mnoho z toho, co sliboval, nebude moci splnit. Otázkou je, aby splnil alespoň to, co považuje za klíčové. A to je ochrana hranic s Mexikem a deportace ilegálů, navrácení firem do USA pod hrozbou uvalení cel a hlavně modernizace armády, kvůli čemuž ho podporuje armáda a přes dvě stovky generálů. A Pentagonu se usmiřování s Ruskem opravdu líbit nemusí. Ledaže by Pentagon našel místo Ruska jiného nepřítele. Zatímco s tím posledním problém v Kongresu mít nebude, předchozí dvě věci narazí na obrovský odpor v Kongresu, buď od demokratů anebo rovnou od republikánů. Ale Trump je ostře proti válkám a konfliktům. Vojáci ho podporují z vypočítavosti, že nasype do modernizace US armády biliony dolarů. Jenže zbraně bude třeba dříve či později použít v nějaké válce. Nestačí jen modernizovat, americká armáda musí i válčit. Uvědomuje si to Trump?

Trump je nezávislý, ale v projevu poprosil o vedení a pomoc od zkušených

Zajímavá byla i včerejší informace na Fox News, že Donald Trump má poněkud větší rozpory se svým viceprezidentem Mikem Pencem v otázce na Rusko a normalizaci vztahů s Kremlem. Největší názorový rozkol mezi Trumpem a Pencem nastal během televizní debaty viceprezidentských kandidátů, kde Mike Pence diskutoval s Timem Kainem (viceprezidentským kandidátem Hillary Clinton) o Sýrii,  Rusku a náramně si spolu notovali. Video jsme přinesli na AE News s titulky zde a pokud jste ho neviděli, určitě si ho pusťte, abyste se dostali do obrazu. Mike Pence je svým charakterem jestřáb, který by si více rozuměl v otázkách na Rusko s Hillary Clinton nebo Barackem Obamou.

Donald Trump si vybral Pence za viceprezidenta kvůli jeho úzkým vazbám na významné generály v americkém Pentagonu, kteří díky tomu přešli na stranu Donalda Trumpa. Bez pomoci Pence by se tak asi nestalo, zaznělo na Fox News. To jsou rozhodně klíčové informace, protože Trump je člověk, který je známý svojí umíněností a paličatostí, který se nenechá nikým řídit. Jediná osoba, která s Trumpem prý dokáže pohnout, je jeho 10-letý syn Barron, kterého si Donald Trump vzal s sebou na pódium během vítězného projevu, což mnohé překvapilo, protože manželka Melanie stála až opodál Americký tisk spekuluje, že tím dává Trump najevo, kdo bude jednou nástupcem jeho multimiliardového impéria. A to pro politiky není moc dobrá zpráva, protože Trump bude na kompromisy přistupovat jen velmi neochotně.

Trump a ObamaDonald Trump během 90-minutové diskuse v Bílém domě s Barackem Obamou.

Může tak brzy dojít k rozkolu přímo uvnitř Trumpovy administrativy. Média si všimla i neuvěřitelně mírného tónu k Hillary Clinton během Trumpova vítězného proslovu, viz. video nahoře. Clintonové, kterou posílal v druhé televizní debatě rovnou do kriminálu, totiž během projevu poděkoval za její práci pro Spojené státy. Trump je showman a ví moc dobře, co funguje na publikum. Útoky na Clintonovou byly podle všeho jen součástí scénáře v cestě za vítězstvím. V projevu Trumpa zaznělo i něco, co pozorovatele lehce šokovalo. Trump v projevu požádal o „vedení a pomoc“ všechny ty, kteří na republikánské straně původně stáli proti němu. To ukazuje na Trumpovu politickou nezkušenost, když žádá o „vedení“ a pomoc s rozhodováním v pozici prezidenta. Včera na návštěvě v Bílém domě se Donald Trump a Barack Obama bavili o věcech, které je nerozdělují. Obama po skončení dokonce hovořil o vynikajícím rozhovoru s Donaldem Trumpem [1]. Média ale zaregistrovala kyselé obličeje obou politiků [2], které naznačily, že rozpory mezi Trumpem a globalistou Obamou jsou fatální a nepřekonatelné.

První útok a pokus o diskreditaci Trumpa

Média přinesla šokující zprávu, že Donald Trump ze svého webu odstranil výzvu na zákaz vstupu muslimů do země. Informaci převzala všechna světová média. Jenže celé je to úplně jinak. Webová stránka Donalda Trumpa používá Anti-DDoS ochranu, která při útoku na určitý link (URL odkaz) provede na úrovni serveru přesměrování cesty na statickou verzi tzv. fallback stránky. Webová stránka jako celek tak funguje v pořádku dál, ale pouze URL odkaz, který je pod DDoS útokem je na úrovni serveru přesměrován na statický fallback pro mitigaci útoku. A někdo tuto vlastnost ochrany zneužil k diskreditaci Donalda Trumpa. Někdo na odkaz s výrokem zaútočil a když ochrana naskočila a začala přesměrovávat, rozeslal do médií zprávu, že Trump zprávu smazal. Když útok skončil, vše se vrátilo do normálu. Reuters překvapivě informoval také jen o krátké nedostupnosti zmíněného prohlášení [3]. Trumpova kampaň k tomu vydala stanovisko pro NBC, že v den voleb bylo na server útočeno z mnoha směrů a nedostupnost odkazů se týkala ne jednoho linku, ale hned několika desítek výroků Donalda Trumpa a jeho prohlášení na webu. V této chvíli inkriminovaný odkaz na Trumpův výrok o zákazu muslimů je opět dostupný zde.

Těchto útoků na Trumpa bude přibývat geometrickou řadou. Diskreditace a dehonestace funguje. Právě alternativa by se měla mít na pozoru a nevěřit hned všemu, co skandálního o Trumpovi přinese mainstream. Není nutné si dělat z Trumpa gloriolu, ale je třeba v něm vidět naději na změnu a dát mu prostor a šanci, aby ukázal, jestli chce splnit své sliby, anebo lhal stejně jako Obama v roce 2008. Alternativa musí být ve střehu a je mi smutno z toho, že takový pokus o diskreditaci Trumpa ochotně převzalo tolik alter webů. Trumpa dostaly do Bílého domu právě tyto výroky na jeho webu, byl by blázen, aby na nich něco měnil nebo je mazal.

Takže, co nás čeká s Donaldem Trumpem? Jaké teze bude prosazovat? Proč je Evropa v šoku? Proč Saša Vondra začal otáčet své názory a chválí prezidenta Zemana? Kam se bude ubírat americká armáda? Proč jsou kvůli Trumpovi ohrožená česká pracovní místa v průmyslu? A kdo bude kontrolovat Evropu po demisi americké moci v Evropě? O těchto a dalších otázkách budeme hovořit v pátek večer od 19:00 hodin na Svobodném rádiu v pravidelném pořadu. Všichni jste srdečné zváni k poslechu.

Zdroj textu a foto: AE News