Doplněk v prohlížeči upozorní na putinovskou propagandu

0
356

Google ChromePokračuje mediální hon na ty, kteří mají názory odlišné od toho jediného správného názorového proudu. Po seznamu více než 40 webů šířících údajně ruskou propagandu od Juraje Smatany – dle webu Echo24 šířící ruské lži – je tu další krok směrem k manipulaci a očernění jiných názorů. Doplněk do webového prohlížeče Google Chrome vás upozorní v případě, že vstoupíte na některé weby ze seznamu.

Tvůrci doplňku do webového prohlížeče Google Chrome s názvem Upozornění na putinovskou propagandu využili seznam 42 českých a slovenských webů, které podle Juraje Smatany šíří proruskou propagandu o zhýralém Západě.

V popisu doplňku se píše:

Upozornění na weby, které vědomě či nevědomě šíří putinovskou propagandu. Seznam českých a slovenských stránek je vytvořen aktivistou a učitelem dějepisu Jurajem Smatanou.
V případě, že se nacházíte na stránce, která je zařazena v tomto seznamu, zobrazí se Vám napravo od webové adresy ikonka, která se podobá sovětské vlajce (srp a kladivo).

Chrome
Pro odkaz Google, klikni na obrázek!

Zajímavé, ne všechny webové stránky ze seznamu jsou takto označeny – např. Dolezite.sk, Osud.cz nebo Protiprudu.org – nicméně většina je „ocejchovaná“ výše uvedeným obrázkem.

Autor článku: Jiří Schmied
Zdroj: Disidenti.org