Dr. Ing. Josef Mrázek, CSc. píše prezidentu republiky kvůli znehodnocování české koruny Českou národní bankou

0
474

Dr. Ing. Josef Mrázek, CSc.Vážený pane prezidente,

píšu Vám za početnou vrstvu těch, kteří ve Vás vidí svého zastánce. Podle posledních zpráv jste možná již četl „Otevřený dopis“ poslaný Vám 1.2.2016, ale události v téže věci mezitím pokročily natolik, že to vyžaduje další dopis. Chtělo by to možnost rychlejší komunikace.
Rada ČNB vyhlásila 4.2.2016, že bude znehodnocovat korunu nejméně do poloviny roku 2017 a podle posledních zpráv na ČT24 a na internetu ničení koruny vyžaduje stále větší náklady, protože oběť se brání.

Přiznáno bylo 243 miliard Kč vynaložených jen v roce 2015. K tomu přidejme počátečních 200 miliard a následných 20 a v lednu 2016 asi 50 miliard Kč, a jsme na polovině bilionu korun. Rostoucí náklady (očekávaných 50 miliard Kč měsíčně) souvisí s tím, že při volnětržním chování, které ČNB nařizuje zákon o ČNB, by byl směnný kurz bez intervencí v roce 2016 o dost lepší, než v roce 2013. Proto ČNB intervenuje za účelem kažení kurzu stále násilněji. Kurz stejné kupní síly navíc mezitím klesl pod 18 Kč za euro znehodnocováním eura – Evropská banka „tiskne“ eura.

Aby bylo nepochybně jasno, zopakujme si, co způsobila ČNB průměrnému občanovi ČR jen během roku 2015 v zahraničním obchodě. Export dosáhl rekordního objemu 3.89 bilionu Kč, protože kurz 27 Kč za klesající euro představoval slevu asi 15% proti stavu před intervencemi, a to zvětšilo zájem o naše produkty. Zvýšený odbyt umožnil zvýšení národního produktu, ale nedá se to považovat za růst národního hospodářství, protože za zvýšený objem produkce jsme dostali následkem „slevy“ méně, než za původní objem produkce. Do eurozóny šlo 83% exportu, to je 3.23 bilionu Kč a sleva poskytnutá ČNB ve prospěch zahraničí je 3.23×0.15 = 0.484 bilionu Kč. To znamená, že jen intervencemi ČNB byla průměrná čtyřčlenná rodina v ČR, a jen vlivem zahraničního obchodování, připravena v každém měsíci roku 2015 o 16 000 Kč. Hrubé mzdy by mohly být o třetinu vyšší. Inflace byla zanedbatelná (0.3%) a mzdy rostly méně, než výkon dělníků.

Co se mělo udělat ve věci mezd a platů, je uvedeno v minulém dopise, teď jde o to, co se má udělat ve věci guvernéra a Rady ČNB. Zákon 6/1993 Sb., o České národní bance, byl sice upraven v § 2 odst.(1) v neprospěch České republiky formulací, že ČNB má přispívat k dosažení cílů Evropské unie, ale je zde také jednoznačná věta: „Česká národní banka jedná v souladu se zásadou otevřeného tržního hospodářství“. Intervence ČNB jsou pravým opakem takového jednání a proto je splněn důvod pro odvolání guvernéra Singera a každého člena Rady ČNB, který tak jedná. Jde o vážné pochybení požadované v § 6 odst. (10) zákona. To je Vaší pravomocí, pane prezidente. Dává to ale každému občanovi, postiženi jsou všichni, právo, domáhat se nápravy soudní cestou. Daleko rychlejší a účinnější by byl Váš zákrok. Uvedené ztráty nejsou to jediné, co naše občany postihuje, ale na zahraničním obchodu je poškozování republiky nejsnáze viditelné. Za hranice nepochybně odchází významně větší hodnota, než se vrací.

S pozdravem,
Josef Mrázek
Černošice 12.2.2016

hr

 

Několik diskusních příspěvků k článku, na webu Nová republika:

Mám takový dojem, že dříve se Zeman negativně vyjadřoval ke krokům ČNB. Sice pochybuji, že by na tento dopis odpověděl, natož zakročil. Ale, jestliže toto „nechá plavat“. ztratí u mnoha občanů nejméně polovinu důvěry v to, že to s republikou myslí dobře! Jestli je „pod vlivem“ někoho, nebo něčeho, tak má tady v tomto případě ukázat národu, že je neovlivnitelný a že s sebou nenechá zametat!

hr

 

100% bank v ČR vlastní zahraniční kapitál, 80% veškerých firem na území ČR vlastní rovněž zahraniční kapitál. Když otočíme kohoutkem vodovodu odvádíme miliony zahraničnímu kapitálu. Zkrátka, zahraniční kapitál v ČR vlastní úplně všechno a všechno co ČR jako stát vlastnil, vlastní v současné době zahraniční kapitál, který diktuje jaké budou tady mzdy, jak vysoké ceny zboží budeme platit v obchodech. Výsledek je ten, že máme pětinové mzdy ve srovnání se mzdy vyplácenými na západ od naších hranic a platíme za potraviny a ostatní zboží o 20% víc než občané tzv. vyspělých západních demokracií. Prostě po roce 1989 jsme byli prodání se vším všudy, to znamená my v současné době jsme jenom námezdní síla západu a západní země nás vysávají jak jen to jde. Vše tohle to je opředeno větami o demokracii a lidských právech a o tom jak po 26 budování demokracie neustále zaostáváme v produktivitě práce a v lidských právech a nejsme hodni západních demokratických hodnot. Jestli jste to nepochopili my tady v ČR nikdy nedosáhneme jakékoliv západní hodnoty, protože oni nás považují za podřadné. A proč ne, když jsme se po roce 1989 zdali všeho a vše jsme taky odevzdali západu. Jak si nás můžou vážit? Oni by to nikdy neudělali protože oni mají hrdost. My nemáme hrdost a máme mezi sebou zrádce, kteří na všechny problémy nás jenom ponižují nadávají nám do fašistů, putinovců, xenofobů a my si to vše necháme líbit.

hr

 

KONEČNĚ SE NÁM ZAČINAJÍ BUDIT NAŠI ŠPIČKOVÍ INTELEKTUÁLOVÉ. Ono pan president nebude zabit JAK TO POŽADUJE BARNETŮV PLÁN.Může vyhození celého hnízda škůdců v ČNB dát k soudu.Ten si už dokáže vyžádat posudky proč ČNB nedokáže prý odpovědět na dotaz k použité metodě odhadu deflačních tendenci. Důvodem totiž je,že žádná bankovní metodika měření inflace a deflace není odborně způsobilá a argumentačně udržitelná,protože nemůže obsahovat proměnné jež by odhalily pravou podstatu zvrácené motivace a exkluzivní pozice ČNB. LZE SE PODIVOVAT,ŽE PODNIKATELÉ A JEJICH STAVOVSKÉ ORGANIZACE SE ZDRÁHAJÍ PROTI TÉTO ZJEVNĚ RABOVACÍ POLITICE,KTERÁ JIM NEUMOŽNUJE DOSTAT SNAD I BEZÚROČNÝ KREDIT, BRÁNIT. V podstatě každý občan by mohl podat na policii trestní oznámení,protože je mu snižován plat a vykrádány ůspory.

hr

 

Je třeba si přiznat, že ZEMAN je SPOLUPACHATEL současného ekonomického stavu naší země!

Zatímco ve věci migrační invaze zastává Miloš Zeman postoje ve prospěch této země, tak v tématech ekonomických Zeman vždy jen dokončoval to co kleptoman Klaus začal. A některé jeho kroky šly mnohdy dál, než by si Klaus sám dovolil jít. Viz vyvedení bank do ZAHRANIČNÍCH rukou!!!

Konec konců i během tzv. Hadráku byl Zeman jednou z nejaktivnějších postav protirežimního a proti zájmům občanů vedeného puče! Zajisté si ještě všichni vzpomínáte, jak vášnivě řečnil Zeman na tribunách a ohromoval davy statistikami, jak se údajně lépe žije na mafiánském západě než u nás apod.

Jinými slovy Zemana hájím jako legitimního vítěze voleb, v níž si většina národa zvolila svého prezidenta, respektuji jej jako člověka, který v současnosti nejde s mainstreamovým proudem ve věci migrační invaze a geopolitických tématech, ale jako ekonoma jej odsuzuji. V ekonomických otázkách Zeman prováděl kroky, které nikdy nebyly v zájmu občanů tohoto státu.

Proto si troufnu předpovědět, že Vás pane Mrázku Miloš Zeman nevyslyší a Singra neodvolá. A pokud náhodou ano, tak jeho Rusnok bude zcela jistě pokračovat ve stejné bankovní politice.

Zdraví Vás
JiB

BTW: domníváte se, že by bylo nějaké „humanitární“ bombardování Jugoslávie, kdyby Zemanova vláda nedovolila přelety amerických bombardérů z Německa a Belgie přes naše území???

hr

 

Zdroj článku: Nová Republika