Důchodci a nezaměstnaní, pozor! Babišův ministr zdravotnictví v tichosti plánuje reformu, že stát přestane platit za penzisty, děti, školáky, studenty a nezaměstnané zdravotní pojištění!

0
1632

Důchodci a nezaměstnaní, pozor! Babišův ministr zdravotnictví v tichosti plánuje reformu, že stát přestane platit za penzisty, děti, školáky, studenty a nezaměstnané zdravotní pojištění! Na jedné straně Andrej Babiš důchodcům přidá tisícovku, na straně druhé jeho ministr důchodcům i nezaměstnaným každý měsíc vezme 18 stovek na zdravotním pojištění! Reforma daní je připravována v režimu utajení a není divu, protože se blíží volby do Evropského parlamentu!

Autor: VK

V úvodu poznámka Admina: Nevím, zda je text v článku, který jsem převzal od AE News, (Aeronet), pravdivý, nebo částečný hoax. Ale pokud jsou údaje v něm alespoň z 50% pravdivé, pak mi nezbývá, než se zeptat, co na to řekne vedení ÚV KSČM, které tuto vládu podpořilo a podporuje.

A je to tady znovu a opět před volbami. Abychom nebyli zase obviněni, že chceme ovlivňovat volby do Evropského parlamentu ve prospěch někoho, anebo proti někomu, tak dopředu upozorňuji, že zdrojem informace je Česká televize. Troufám si však tvrdit, že jde o větší kauzu, než byla kauza cínoveckého lithia. Česká televize právě včera přinesla šokující zprávu [1] o pozadí daňové reformy, kterou chystá Babišova vláda. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (Hnutí ANO) totiž chystá v rámci daňové reformy neuvěřitelnou změnu, jejímž úkolem je drasticky a radikálně snížit státní výdaje za tzv. státní pojištěnce v systému zdravotního pojištění a přenést platby povinného zdravotního pojištění přímo na tyto konkrétní skupiny osob. Reforma zdravotního pojištění probíhá na ministerstvu v režimu nejpřísnějšího utajení, protože existují obavy, že by informace o této reformě mohly poškodit Hnutí ANO v nadcházejících volbách do Evropského parlamentu.

zdr-ref2Adam Vojtěch, ministr zdravotnictví (Hnutí ANO)

O co se konkrétně jedná? Jak jistě víte, zdravotní pojištění v ČR nemusí ze své kapsy hradit vyjmenované skupiny osob, za které zdravotní pojištění platí stát. Jedná se o důchodce, nezaměstnané, děti, školáky a studenty ve věku do 26 let. Ročně musí český stát takto vynaložit 73 miliard korun a někoho ve Hnutí ANO napadlo, že státní schodek by se dal účetně snížit velmi elegantně tzv. ořezáním mandatorních výdajů a jejich přesunutím na bedra občanů, v tomto případě na bedra zestárlých a invalidních osob v důchodu, na bedra nezaměstnaných, na bedra státních zaměstnanců a dokonce i na bedra nezletilých dětí.

Aby lidé neřvali a nekřičeli, tak podle expertů v Babišově vládě má být tento krok kompenzován výrazným snížením přímých daní (nikoliv však nepřímých daní jako je DPH nebo spotřební daň), zrušením superhrubé mzdy a také výrazným zvýšením zdravotního pojistného pro všechny ostatní občany. Myšlenka je taková, že lidé v produktivním věku budou ročně platit v úhrnu o 73 miliard více na zdravotním pojištění a tyto peníze se přerozdělí na platby za státní pojištěnce.

Jenže státních pojištěnců v ČR je 6 milionů [2] a 73 miliard tak budou muset vydělat 4 miliony zbývajících obyvatel, včetně novorozeňat. Jenže, to vychází 18 250,- Kč na zdravotním pojištění na každou produktivní osobu, které bude muset ročně platit každý produktivně činný člověk navíc. A to je nesmysl, to je nereálné. Takže je logické, že to pojistné si budou muset lidé platit sami, důchodci, nezaměstnaní, ale i děti, protože není možné po 4 milionech lidí chtít, aby táhli zdravotní pojištění pro celou armádu 6 milionů státních pojištěnců a každý z těch 4 milionů obyvatel aby odváděl na zdravotním pojištění přes 18 tisíc korun ročně navíc plus k tomu, co odvádí už dnes na pojistném. To je mimochodem více jak 36 tisíc korun ročně na výdajích v každé rodině, kde jsou dva dospělí. Dovedete si to představit vzít rodinám 36 tisíc ročně? Co je to za klauni v té Babišově vládě? Tohle je možné jenom v Česku, které snese fšecko.

Babišovo chucpe na důchodce 2 měsíce před volbami do EU parlamentu

Otázka pro blbé je celkem jednoduchá: Kolik přímých daní odvádí důchodce v důchodu, aby snížené daně mu kompenzovaly to, že jako důchodce si bude muset povinně platit každý měsíc zdravotní pojištění (v současné výši 1 803,- Kč měsíčně) ze svého důchodu? Víte, co je to chucpe? Chucpe je cizí a knižní výraz pro nehoráznou a nestoudnou drzost. A právě takovým chucpe je situace, kdy vláda Andreje Babiše přidala českým důchodcům od ledna v průměru tisícovku, což potěšilo všechny důchodce, ale na straně druhé přitom Babišův ministr zdravotnictví, v naprosté tichosti a utajení před důchodci, pracuje na zdravotní a daňové reformě pojistného, která přenese zdravotní pojištění na důchodce, takže důchodci o tu přidanou tisícovku nejen přijdou, ale ještě navíc budou muset každý měsíc k té tisícovce přidat 803,- Kč k tomu, aby zaplatili zdravotní výpalné. Jistě víte, co se stane, až se tohle důchodci dozví, za jaké idioty je Babišova vláda považuje. Jednou kapsou dovnitř a druhou kapsou peníze ven.

zdr-ref3Andrej Babiš a Adam Vojtěch na vládě

Důchodcům může být jedno, o kolik klesnou daně z příjmu fyzických osob, zaměstnanců a živnostníků, protože důchodců se přímé daně z příjmu netýkají, pokud tedy někde nepracují a nepřivydělávají si v důchodu. Takže toto Babišovo chucpe, kdy na jedné straně přidá s velkou slávou a svým jménem důchodcům jeden litr, ale potom pověří svého ministra financí, aby v tichosti hodil důchodcům na hlavy platby zdravotního pojištění, odhaluje celý podvod na voliče a důchodce, vždyť přece dostali přidanou tisícovku, tak na to placení pojistného teď mají peníze, ne? Tomu opravdu říkám nehorázná drzost, která nemá obdoby, neskutečné chucpe.

Je přitom naprosto jasné, proč je to takto vymyšleno. Andrej Babiš je ten, který je za toho hodného, který lidem rozdává peníze. No, a jeho ministři, ti jsou na špinavou práci, kteří lidem zase berou to, co jim Babiš předtím dal. Psí hlava a řev se snese na Babišova ministra zdravotnictví, zatímco Andrej Babiš bude za toho dobrého, který to myslí s důchodci dobře. Jenže ta daňová reforma je dílem Andreje Babiše a jeho týmu, tu reformu nepřinesli Marťané, ani Kalousek, ale Babišovi poradci.

Nezaměstnaní a školáci budou v rodinách oškubáni státem o několik tisíc korun měsíčně na zdravotním výpalném

A to zdaleka není všechno. Stát by na základě této reformy přestal platit zdravotní pojištění i za nezaměstnané. Dovedete si představit, když nezaměstnaný musí měsíčně vzít 18 stovek a poslat je na zdravotní pojištění? A protože je jasné, že lidé by se na to vykašlali a nic by neplatili, tak to skončí jen dvěma možnými scénáři. Nezaměstnaní skončí v exekuci kvůli neplacení zdravotního pojištění, anebo se stát zařídí jinak, že pojistné se bude nezaměstnaným strhávat automaticky z jejich dávek v nezaměstnanosti.

Jinými slovy, nezaměstnaní přijdou každý měsíc o 1 803,- Kč a pokud sociální odbory radnic a měst nebudou ve spolupráci s ministerstvem práce a sociálních věcí tyto platby pojistného kompenzovat, což rozhodně nebudou, protože to by zvýšilo mandatorní výdaje státu, tak to prostě znamená, že mnoho nezaměstnaných se dostane do existenční nouze, zejména ve chvíli, kdy rodina nezaměstnaného má děti.

zdr-ref4Plátci zdravotního pojistného, už brzy?

A tím se dostáváme k dětem a školákům. Dnes je to tak, že za děti a studující školáky platí zdravotní pojištění stát, a to až do věku 26 let, což se týká studentů na vysokých školách. Pokud projde Vojtěchova daňová reforma odvodů zdravotního pojistného, potom za studenty budou muset platit zdravotní pojištění rodiče. Pokud má rodina dvě děti, tak pojistné za dvě děti. Víte, co to znamená?

Mnoho sociálně slabších rodin se dostane do existenční nouze, protože si dovedeme představit klasickou situaci. Čtyřčlenná rodina, dvě děti v rodině. Otec přijde o práci, montovna za městem zavřela a přestěhovala se do Bulharska. Široko daleko není práce. Přestěhovat se za prací na druhou stranu republiky nejde, protože nejsou nájemní byty, a ty které jsou, mají už dnes přestřelené nájemné. Jedinou variantou je tak to, že otec rodiny vezme agenturní práci, přes týden bydlí na ubytovně a domů jezdí na víkend.

V Kanadě platí zdravotní péči za občany stát, v Česku si budou zdravotní pojištění pro změnu platit i samotné děti (skrze své rodiče)

Jenže v agenturách pracují hlavně cizinci, Poláci, Ukrajinci a jedná se o práci v montovnách, kde nejsou výdělky nijak dostatečné. Strava a náklady ve velkém městě, dojíždění přes celou republiku dvakrát týdně, to všechno vede k tomu, že se ekonomicky nevyplatí vůbec nějakou práci tohoto typu akceptovat. Nezaměstnanost v ČR se tak stává sociálně indukovanou alternativou k produktivnímu životu normální rodiny s normálními příjmy. A teď si představte, že žena v domácnosti, která pracuje jako pokladní v supermarketu a manžel na podpoře mají zaplatit každý měsíc zdravotní pojistné za 4 osoby v úhrnu přes 7 000 Kč na zdravotním pojistném. Samozřejmě, že to není přesně 1803,- Kč x 4 osoby, ale pouze obrazně to dokresluje, co to bude znamenat pro rodiny s nízkými příjmy a nezaměstnané, když stát přestane platit za děti a nezaměstnané zdravotní pojištění.

zdr-ref5Kanada platí zdravotní péči za občany, v Česku platí občané pro změnu za všechno.

Položme si otázku, jaký smysl vlastně má český stát? Co vlastně český stát nabízí svým občanům? Počítejte se mnou: Za dálnice musíte platit ze svého pomocí dálničních známek a mýtného pro kamiony. To samé s mýtným se plánuje už i pro silnice 1. třídy. Občané a firmy odvádí daně na výstavby a opravy silnic a dálnic, ale silnice a dálnice občané a firmy musí platit podruhé, pomocí dálničních známek a mýta.

Platíte si zdravotní pojištění, které je dokonce povinné, na rozdíl od USA a jiných vyspělých zemí, např. Kanady, kde zdravotní péči hradí stát v plné výši za občany, ale přestože si platíte v ČR zdravotní, musíte doplácet hromady peněz za léky, za rehabilitace, za lepší léky bez kontraindikací, za lázně. Na provedení zákroku se čeká půl roku nebo i rok, lékaři z fakult po škole honem prchají do Německa a vypráví německým kolegům strašidelné historky z českých nemocnic, co zažili během studia a praxí ve fakultních nemocnicích.

V Německu je více českých lékařů a sester, než je v Česku německých aut, vypráví jeden vtip, který koluje po německém internetu

Prchají i zdravotní sestry a odborný lékařský personál, protože v Německu lékař s atestacemi a na soukromé klinice si po roce vydělává 8-násobek toho, co by dostal v české nemocnici po 10 letech práce. Toto by bylo na jiný článek, jenom mluvit o těchto věcech mi dělá špatně od žaludku. České školství je na tom tak, že kdo chce kvalitní vzdělání bez LGBT a multikulti agendy, musí dítě dát do soukromé elitní školy, jako jsou školy PORG nebo Open Gate v Praze, kam dávají své děti řídící národní elity. Pro ostatní děti je ale naplánována Kalergiho doktrína mísení s jinými etniky, inkluze se zaostalými, postiženými a mentálně diferencovanými spolužáky a studenty a proces simplifikace, zjednodušování a hloupnutí. Pamatujete si, přátelé, co jsem říkal v pátek na SVCS? Toto už nejsou vlády našich národů, to jsou vlády cizích zájmů a cílem je likvidace vlastního národa.

zdr-ref6Německé kliniky si chválí české lékaře a sestry. Tak to jsme rádi, že jsou Němci spokojení…

Jak jinak nazvat proces, kdy stát už hledá cesty, jak neplatit zdravotní pojistné za děti, které jsou bezbranné a finančně nevýdělečné? Jak nazvat situaci, kde stát nechce platit za důchodce, kteří celý dlouhý život odváděli daně a pojištění a z malého důchodu sotva přežívají? Jak se dívat na to, když lidé v existenční nouzi poté, co přišli o práci, najednou ze svého životního minima budou muset odvádět peníze na zdravotní pojištění nejen za sebe, ale i za své nezletilé děti?

Co vlastně stát ještě občanovi nabízí, aby mělo smysl český stát respektovat a milovat? Milovat za co? Za indoktrinované školství multikulturalismem? Za to, že stát vykupuje prasečáky za půl miliardy pro etnikum, které hlásá cosi o genocidě v táboře, kde probíhaly jenom nucené práce? Milovat za to, že se přes zemi pohybují transporty americké armády ve směru na Ukrajinu? Milovat za vytunelované a nikdy nepotrestané kauzy z 90. let a kauzy jako OKD?

Vojtěchova reforma čerpá z amerického Kaiser modelu zdravotního pojištění, kde si pojistné hradí důchodci i děti

Okolo Adama Vojtěcha se pohybuje skupina lidí napojená na bývalou Cikrtovu zdravotní reformu v Topolánkově vládě, zavedení zdravotnických regulačních poplatků atd. Jistě si na to vzpomínáte. Tito lidé se nyní přesunuli do Hnutí ANO a nyní působí na ministerstvu zdravotnictví pod Babišovým ministrem. O tom chystám jiný článek. Problém je v tom, že tito lidé byli napojeni už za Topolánkovy vlády na tzv. farmaceutickou a pojišťovnickou lobby, která usilovala o implementaci tzv. amerického Kaiser systému do pojištění v ČR.

Hlavním filosofií Kaiser systému v USA je, že je to dobrovolné pojištění (což v ČR není), a že pacient má svůj účet jako zákazník a léčba a léčebné zákroky mají katalogové ceny jako při prodeji spotřebního zboží. Slevy na operace v rámci slevových akcí, sezónní výprodeje zákroků, diskontní akce na appendixy atd. Kaiser systém je modelem komoditizace zdravotní péče jako běžného zboží. A tohle, co chystá Babišův ministr, je předstupeň pro zavedení amerického Kaiser modelu v ČR.

zdr-ref7Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch sbírá v Americkém centru v Praze při americké ambasádě zkušenosti.

Není divu, že nová reforma je připravována v režimu utajení, protože toto je natolik výbušná kauza, která může zahýbat nejen s evropskými volbami. Jedná se o totiž o tak brutálně pravicový plán, že někdejší a nechvalně známá Drábkova sociální reforma bude ve srovnání s tímto vypadat jako charita. Ani bývalý ministr soc. věcí Jaromír Drábek si nedovolil sáhnout důchodcům a invalidům na zdravotní pojištění, ale jak vidíte, Andrej Babiš to klidně udělá, ten se nezakecá. Důchodci slavili tisícovku od Babiše, teď budou muset naopak řešit, kde sehnat dalších 6 stovek navrch pro Babišova ministra zdravotnictví.

Z jedné kapsy dovnitř, ze druhé ven. A dámy a pánové, to je pouze začátek. Protože jistě jste už zaregistrovali, že Babiš se chystá pustit i do důchodové reformy. Lidé prý budou mít nižší daně a budou si na důchod spořit a stát jim něco připlatí, možná existenční minimum okolo 2,000 Kč. Tak určitě, pokud to bude vymyšlené tak dokonale jako chystaná reforma zdravotního pojištění, tak to budou vyřešené natrvalo, žádní důchodci už v ČR nebudou!

Šiřte prosím tento článek na sociálních sítích, ať se všichni lidé dozví, že český stát potichu plánuje se zcela vzdát své pozice garanta sociálních jistot pro skupiny občanů v důchodu, dětí, školáků a nezaměstnaných. Je to typická salámová metoda, aby si lidé platili všechno sami a stát pouze inkasoval peníze jako zisk, prostě řízení státu jako firmy.

Zdroj textu a obrázků: AE News