Jak si představuji služby veřejnosti

0
429

Autor: Admin

V dnešním článku vám chci ukázat, jak by měly vypadat obchodní služby pro veřejnost. Ne, to není žádný PR článek, nebo jinak zaplacená forma reklamy. K napsání tohoto článku mě přivedla vlastní zkušenost, kterou jsem získal při obstarávání potravin pro naši rodinu. Myslím, že jsem to již jednou napsal. Jelikož mám vážně nemocnou manželku, rodinná rada jednomyslně rozhodla, že tuto bohulibou činnost bude zajišťovat moje maličkost.

Nedávno jsem se dostal do prostoru poblíže obchodního domu Květ (nyní Tesco) a jak jsem šel kolem bývalého hotelu, dnes bytového domu Arnika, padl mi do očí vývěsný štít, který přímo voněl novotou:

prodejna

Nedalo mi to, tak jsem se napřed podíval co tam vlastně je a co nám občanům nabízí. Z chodníkových panelů jsem zjistil, že vlastně jde o dvě nové prodejny. První nabízí chlazené drůbeží maso.

nabídka masa

Tak jsem si řekl, OK, to by mohlo být zajímavé a podíval jsem se dovnitř. Napřed do té s chladící drůbeží. Opravdu jsem byl překvapen, posuďte sami z obrázku,

Chladící box s nabídkou masa

Ne jenom širokým sortimentem nabídky, ale především čistotou, pořádkem, vystupováním paní prodavačky a zejména cenami. Namátkou jsem vybral řízky – kuřecí prsa a pomalu jsem šel do kolen. Cena 99,90 za kilo.

kuřecí řízky

Naprosto stejný druh v menším provedení nabízí v Tescu a Penny řeznictví Novák za 144,90 za kilo. Kdyby šlo o úsporu 5 – 10 korun, nehnu brvou, ale rozdíl 45.- Kč na kilogramu, to je co říct. Když jsem se zeptal jak mohou prodávat za tyto ceny, odpověď byla jednoduchá a pro nás všechny známá. Vysoké marže obchodních řetězců v ČR, což jen dokumentuje, jak nám dřou kůži z těla.

Majitelem prodejny je pan Andryi Masalyga, (občan Ukrajiny) se sídlem Dušníky nad Vltavou 20. No a tuto vynikající prodejnu najdete v přízemí areálu Arnika kdo to nezná, v Praze 10, Jabloňová 11. Dům jistě nikdo nepřehlédne, protože jde o 22 patrový barák. Vřele doporučuji.

hr

Ve stejném vchodu, ale v odděleném prostoru je druhá prodejna s nabídkou knedlíků. Jak se můžete přesvědčit pohledem na panel před prodejnou, jejich nabídka je skutečně rozmanitá.

nabídka knedlíků

Podíval jsem se dovnitř a můj názor byl stejný jak u sousedů. Čistota, vše v chladícím boxu, příjemná paní prodavačka. No neodolal jsem a koupil dvě porce (po 6 knedlících na tácku) knedlíčků plněných malinami. Když jsem to pak doma rozbalil, první otázkou moji ženy bylo, kde jsem proboha koupil tak nádherné knedlíky. No podívejte se sami.

malinové knedlíky

Škoda, že jsem neměl po ruce knedlíky z nabídky Kauflandu, nebo Penny, protože byste ihned poznali, že tyto co jsem přinesl jsou o 1/4 větší a skutečně plné malin. Ne malinového džemu, ale (pravděpodobně mražených, nebo z kompotu) malin.

knedlíky plněné malinami

Samozřejmě mě také zajímaly ceny. Na mou žádost mi paní prodavačka věnovala ceník.

ceník
(kliknout pro zvětšení)

Letmým pohledem lze konstatovat,že ceny jsou přibližně stejné jak v obchodních řetězcích, ale kvalitou jejich knedlíky s těmito nelze vůbec srovnat. Majitelem prodejny je společnost  „Výroba domácích knedlíků s.r.o.“, v Říčanech u Prahy. Vřele doporučuji každému, kdo si chce pochutnat na domácích knedlících plněných ovocem, nebo uzeným masem. Samozřejmě v sortimentu najdete i klasický český knedlík a bramborové knedlíky.

Tak milí přátelé a přítelkyně, jestliže jste dostali chuť na kvalitu, perfektní vystupování prodejců a příznivé ceny, víte kde je máte hledat. Osobně jsem velmi rád, že se pomalu a jistě objevují podobné prodejny a věřím, že i když ne množstvím sortimentu, tak určitě kvalitou a cenou budou důstojným konkurentem obchodních řetězců.