Jak zapřít Havlův nos mezi očima

0
431

Autor: Miroslav Grebeníček

Miroslav GrebeníčekMnozí z našich papalášů, jejich podržtašků i mediálních mágů by dneska rádi zapomněli, že i oni mají na migrační krizi, na humanitární katastrofě v Kosovu, Iráku, Afghánistánu, Libyi a Sýrii svůj podíl.

Už jsme si bezmála zvykli na to, že předmětem současného mediálního falšování novodobých dějin může být cokoli. Vždy znovu ale překvapí drzý cynismus dnešních ideologů a některých papalášů, kteří ve snaze utéci od odpovědnosti za důsledky vlastních politických i lidských selhání jsou schopni zapřít i nos mezi očima.

V posledních měsících jsme tak v souvislosti s migrační krizí a přívalem uprchlíků mířících do Evropy svědky toho, jak naše komerční i veřejnoprávní média zamlžují a zamlčují příčinné vazby mezi pohybem milionových uprchlických vln směřujících do Evropy a neodpovědnou, zločinnou expanzivní politikou Spojených států a jejich party ochotných ze Severoatlantického paktu.

Mnozí z našich papalášů, jejich podržtašků i mediálních mágů by dneska rádi zapomněli, že i oni mají na migrační krizi, na humanitární katastrofě v Kosovu, Iráku, Afghánistánu, Libyi a Sýrii svůj podíl. Množí se proto i komické pokusy vyvinit a omluvit ty, kdo tuto krizi vyvolali a přiživili.

Čeští spolupachatelé a jejich ideologové a mediální obhájci usilovně ztrácejí paměť tak, až to hraničí s fraškou. Z dějin zkoušejí vymazat i povědomí o dříve pro ně tak populární terminologii »humanitárních« převratů, agresí a okupací. Máme zapomenout na to, že docela sprosté válečné zločiny a hrubé porušování mezinárodního práva tenkrát podněcovali a ospravedlňovali ti, nad kým se měla a má vznášet svatozář nositelů těch jediných správných »euroatlantických« hodnot.

Když V. Havel vyzýval k »humanitárnímu« bombardování a podněcoval útok na Bělehrad, na Bagdád, média přizvukovala, přestože už tehdy ti, kdo měli přístup k informacím, mohli vědět do jakých hrůzných konců politika založená na násilném šíření »hodnot« euroatlantického kapitálu dojde. Dnes to bije do očí. A tak v jedné řadě ideologové M. Žantovský, D. Herman, J. Jandourek a další prohlašují, že o humanitárním bombardování nikdy nebyla řeč.

M. Žantovský dokonce tvrdí: »Havel sice podporoval zásah NATO proti Srbsku a Miloševičovi, ale nikde v jeho proslovech nenajdete ten okřídlený výrok, který se mu často připisuje, že chce ‚humanitárně‘ bombardovat Bělehrad. To by nikdy neřekl, nebyl přece idiot.« Ne, Havel nebyl idiot, ale horlivý sluha a propagandista tehdejších agresorů.

Archivy agentury Reuters a stránky francouzského deníku Le Monde z dubna 1999 to, co tehdy pronesl Václav Havel před cestou do USA, zaznamenaly přesně: »Domnívám se, že během zásahu NATO v Kosovu existuje jeden činitel, o kterém nikdo nemůže pochybovat: nálety, bomby nejsou vyvolány hmotným zájmem. Jejich povaha je výlučně humanitární: to, co je zde ve hře, jsou principy, lidská práva, jimž je dána taková priorita, která překračuje i státní suverenitu. A to poskytuje útoku na Jugoslávskou federaci legitimitu i bez mandátu Spojených národů.«

Ne, ti, kdo podněcovali krvavé agrese Spojených států a NATO a kdo jako Václav Havel mlčeli i k záměrnému vraždění nevinných civilistů, nebyli idioti. Dobře věděli, jak o tom svědčí i Havlův výrok, že jde o zločiny agresí, a věděli i to, že militaristé z členských zemí NATO se dopouštějí válečných zločinů a ignorují utrpení civilního obyvatelstva. Říkalo se tomu tenkrát »vedlejší škody«. A V. Havel a další, co tu hru hráli, se nezastavili před ničím.

Nikdy jsem netvrdil, že Václav Havel byl hlupák. Mnohé jeho kroky jsem však opakovaně označil za tragikomické. A když začala agrese a na Jugoslávii dopadly první bomby, ztratil zbytek soudnosti. Mnohým pak bylo jasné, že v nejvyšším úřadě České republiky nestojí žádný humanista, ale tuctový militarista.

Zdroj textu: Parlamentní listy.cz

Poznámka administrátora: Článek byl převzat z citovaného zdroje, ale již jej tam nenajdete.  I když se PL říká, že jsou objektivním serverem, (což potvrzuji), přesto článek tak kontroverzní osoby, jakou je pro ČR soudruh Grebeníček, asi byla silná káva. Byl publikován 20.05. v 16:20 hodin, ale poslední diskusní příspěvek byl vložen v 18:05 hodin. Takže tam článek „visel“ takřka celé DVĚ hodiny a poté byl odstraněn.

Pod článkem je docela zajímavá diskuse. Možná bude zajímat i vás. Publikuji to i s gramatickými chybami:


 Verofóbie!, jateslyším, 20. 5. 2016 18:05:23
Chorobný strach z pravdy. Tou trpí dnešní politici. Nechali se za peníze z EU zavléci do vražedné politiky. Srbsko, Kosovo, Sýrie ad.. Krev místních lidí mají tito dnešní humanisté a dobroseři na rukou. Bojí se pravdy. Podporují Merkel a její politiku jednotné Evropy a budou ji podporovat až do trpkého konce.Nic jiného už jim nezbývá. Nemohou přiznat svou vinu na migrační invazi. Co se týče Havla, jako historická postava je diskutabilní, jako umělec jde o podprůměr, o jehož díla nikdo ani nezavadí. Viz. film Odcházení. Bohužel od jeho doby každý komediant má licenci na nadlidství a dávání rozumů našemu národu. Také mezinárodní politika je nekritická a od dob Havla USA a Německo, potažmo EU doprdelelezecká. Což nás v blízké budoucnost, možná, pokud se nezmátoříme, zatáhne do pekel.
—————————————————————

KDYBY LŮZA VOLILA UŽ PŘED 20TI LETY KOMUNISTY, NEDOŠLO BY K ROZKRÁDÁNÍ A DAROVÁNÍ NAŠEHO STÁTU FAŠISTŮM !!!! HOLD,CO LIDÉ CHTĚLI– TO MAJÍ !, Reinhard Schapiro, 20. 5. 2016 17:12:37
A proto by neměli nadávat, alke zpívat: Teď už máme, co jsme chtěli..
————————————————————–

Re: KDYBY LŮZA VOLILA UŽ PŘED 20TI LETY KOMUNISTY, NEDOŠLO BY K ROZKRÁDÁNÍ A DAROVÁNÍ NAŠEHO STÁTU FAŠISTŮM !!!! HOLD,CO LIDÉ CHTĚLI– TO MAJÍ !, FXCC, 20. 5. 2016 17:15:59
Já je volím tak 15 – 20 let…
————————————————————-

Re: Re: KDYBY LŮZA VOLILA UŽ PŘED 20TI LETY KOMUNISTY, NEDOŠLO BY K ROZKRÁDÁNÍ A DAROVÁNÍ NAŠEHO STÁTU FAŠISTŮM !!!! HOLD,CO LIDÉ CHTĚLI– TO MAJÍ !, Reinhard Schapiro, 20. 5. 2016 17:17:28
Já také, i když mě štvou, že jsou tak měkcí.
————————————————————

Oni nic nezmůžou, musíme je více podpořit a psát jim aby přitlačili na pilu…, FXCC, 20. 5. 2016 17:22:05
————————————————————

Každý dobrý skutek , Reinhard Schapiro, 20. 5. 2016 17:10:09
má být po zásluze potrestán. Jako trest, za cinkání klíči v listopadu 1989 přišel Havel, zdegenerovaný rakouský nácek, Klaus a tím i rozdělení republiky, rozkradení, vytunelování a rozprodání. Začlo se budování kapitalismu s nezaměstnanými, bezdomovci, nepracujícími cikány, exekutory, bohatstvím pro 10 000 z horní vrstvy a chudobou pro 8 milionů z podhradí. Mladé generaci se vymyly mozky, aby měla ty správné názory. Že nám raději ty ruce neupadly.
———————————————————–

Re: Každý dobrý skutek , já som tu neni, 20. 5. 2016 17:17:35
jo jo, banány zhořkly…………
———————————————————-

Něco pro zasmání:, Reinhard Schapiro, 20. 5. 2016 17:05:58
Komunisté vás budou strašit nezaměstnaností, není to pravda, ničeho se nebojte. Dvacet let tvrdila oficiální propaganda, že jsem nepřítelem socialismu, že chci v naší zemi obnovit kapitalismus, že jsem ve službách imperialismu, od něhož přijímám tučné výslužky, že chci být majitelem různých podniků… Slibuji vám, že funkci prezidenta vezmu na jedno volební období, ale pak bych se chtěl věnovat práci dramatika. Připravujeme koncept důkladné ekonomické reformy, která nepřinese sociální stresy, nezaměstnanost, inflaci a jiné problémy, jak se někteří z vás obávají. Svádět všechno na předchozí vládce nemůžeme nejen proto, že by to neodpovídalo pravdě, ale i proto, že by to mohlo oslabit naši povinnost samostatně, svobodně, rozumně a rychle jednat. Žádné gigantické zdražování nebo dokonce nezaměstnanost, jak to panikáři systematicky šíří, nic takového nepřipravujeme. Již nikdy do žádného paktu nepůjdeme. …http://www.zvedavec.org/klasika/2009/05/3128-projev-na-ktery-se-nezapomina.htm Havel.
———————————————————-

Tady jasně vidíte, že komunisté byli proti těmto kapitalistickým kujvám beránci!!!, Reinhard Schapiro, 20. 5. 2016 17:09:15
Co jsme si v r. 1989 vycinkali, to máme. Záviděli jsme západu vysoký státní dluh, nezaměstnané, právo nemuset pracovat, (a to využívají hlavně naši snědí spoluobčané a poslanci z PS), bezdomovce, kmotrovskou mafii, vysokou kriminalitu, exekutory, justiční mafii a nenažrané soudce, politiky, feťáky, squatery, lobbisty, megazloděje, tuneláře, korupčníky, miliardáře, chudobu většiny občanů, vysoké ceny, nízké platy a důchody, zdravotnictví jen pro bohaté atd, tak jsme se jim museli vyrovnat. Ale měli volné hranice a dostatek banánů (na dluh). Teď si můžeme jen zazpívat: Teď už máme, co jsme chtěli.
———————————————————–

Re: Re: Tady jasně vidíte, že komunisté byli proti těmto kapitalistickým kujvám beránci!!!, FXCC, 20. 5. 2016 17:18:04
Udělaly jsme chybu…
———————————————————