Jako neřízená střela! Premiér Robert Fico se stal noční můrou Bruselu!

0
290

Rober Fico, další noční můra Bruselu. To je název článku francouzského týdeníku Valeurs actuelles, který si všímá osoby slovenského premiéra v souvislosti s předsednictvím EU, které od 01.07.2016  Slovensko převzalo.

Týdeník cituje Ficův výrok o tom, že se „nebude klanět před Francií a Německem“, který pronesl v době vrcholící migrační krize, když Evropská unie přišla s návrhem povinných kvót a absurdních pokut za nepřijaté migranty.

Článek dále informuje, že slovenský premiér přitom patří to tábora socialistů: „Premiér, který nosí barvy neortodoxního levého středu, je neidentifikovaný politický objekt v evropském prostoru.“ Všímá si i vývoje kariéry slovenského premiéra, od jeho vstupu do komunistické strany dva roky před pádem berlínské zdi, přes brilantní studium práv, zastupování Slovenska u Evropského soudu pro lidská práva a připomíná, že jeho politická činnost ho během jeho kariéry vynesla potřetí do premiérského křesla.

Robert FicoV evropském parlamentu se mají na co těšit.

V článku se připomíná, že Robert Fico je znovu v bojovné formě a dokumentuje to na jeho výrocích ohledně islámu a jeho nemožnosti integrace v Evropě. Komentuje to jako výrok, který způsobil rozruch mezi evropskými socialisty, mezi které sám Fico patří.

Podle týdeníku je to nyní atypické Slovensko, které na 6 měsíců přebere rotující předsednictví EU a dodává, že hodně evropských funkcionářů se důvěrně svěřilo, že mají obavy z nadcházejícího půlroku. „Ale Ficovo Slovensko má výhodu a tou je členství ve V4, jejímiž členy jsou i Česká republika, Polsko a Maďarsko, jejichž současné vlády se shodují na většině záležitostí týkajících se EU. Rozdílný názory mají zahraniční politice, která je méně koordinovaná. Polsko se chce ukázat jako nejlepší žák NATO, zatímco Slovensko se snaží udržovat dobré vztahy s Ruskem „, končí svou úvahu Valeures actuelles.

Zdroj: inStory.cz