Joshua Wong, Juan Guaido, – nová generace prozápadních „svatých“

0
34
Hong Kong pro-democracy activist Joshua Wong and German Foreign Minister Heiko Maas attend the the summer party "Bild 100" of German publisher Axel Springer at the Reichstag building in Berlin, Germany, September 9, 2019. Picture taken September 9, 2019. REUTERS/Hannibal Hanschke

Autor: Andre Vltchek

Nová generace „prozápadních hrdinů“ a „světců“ zjevně nepůsobí na svět dojem. Juan Guaido a Joshua Wong jsou určitě stejně pravicoví jako Matka Tereza, ale ne tak „důvěryhodní“.

Je to již dávno co jsem navštívil místo v indické Kalkatě, kde kdysi působila matka Tereza. Podle katolické církve a západního propagandistického aparátu pomáhala chudým.

Když jsem se zeptal těch, kteří ji osobně znali, popsali ji jako skromnou ale pomstychtivou osobu. Samozřejmě mimo záznam, jelikož její otevřená kritika by se setkala s velkým pobouřením na celém světě.

Jednním z největších kritiků Matky Terezy byl anglicko-americký autor Christopher Eric Hitchens, který o ní otevřeně a otevřeně napsal:

„To nás vrací ke středověké korupci církve, která prodávala odpustky bohatým, zatímco kázala peklo a zdrženlivost chudým.“ [Matka Tereza] nebyla přítelem chudých. Byla přítelem chudoby. Řekla, že utrpení je dar od Boha. Celý svůj život se postavila proti jedinému známému léku na chudobu, kterým je posílení postavení žen a jejich emancipace z povinného podřízení na plnou rovnoprávnost.“

Antikomunismus a obrovská nenávist Matky Terezy způsobila, že údajně požádala Billa Clintona, aby bombardoval Bělehrad, ačkoli tato informace zázračně zmizela ze záznamů.

***

Západní aparát neustále produkuje jako „darebáky“, bývalé sovětské a čínské komunisty, latinskoamerické antiimperialisty, africké a blízkovýchodní vlastence a také asijské vůdce zaměřené na nezávislost.

Současně vyrábí „hrdiny“, náboženské svaté, opoziční vůdce milující svobodu,„benevolentní monarchy, které miluji jejich lidé a také prozápadní (a tedy „demokratické“) prezidenty.

Téměř zázračně všichni tito slavní jednotlivci dělají a říkají přesně to, co se od nich očekává v Londýně, Paříži a Washingtonu. Nikdy nezklamou západní masmédia a veřejnost, stěží někdy způsobí vážné chyby. Jakoby scénář psala nějaká neviditelná ruka.

Jsou jich stovky, ale ty nejvýznamnější jsou známy celému světu. Jmenujme jen několik: Dalajlámu, Matku Terezu, Václava Havla, papeže Jana-Pavla druhého, thajského krále Bhumibolu… Seznam však pokračuje.

Prakticky všichni hlavní „světci“ vyrábění západním režimem byli válečníci studené války. Všichni byli úzce spjati se západním imperialismem a neokolonialismem. Vše by bylo snadné odhalit a zdiskreditovat, ale znovu „zázračně“ se téměř nikdo nikdy neodvážil tak učinit, protože by to znamenalo přímý střet s hlavními propagandisty na Západě a také s místními lokaji.

***

Nyní přicházejí na scénu nové ikony.

Nejsou tak úspěšní jako jejich předchůdci. „Svatí“ z dávných dob byli mistrovskými díly propagandistů. Byli ideologicky téměř „neprůstřelní“. Ty nové jsou často levné průhledné repliky.

Dva z nejnovějších produktů jsou Joshua Wong z Hongkongu a Juan Guaido z Venezuely. Oba jsou mladí, egocentrický, agresivní a naprosto nestoudní. Oba jsou cvičeni v umění toho, co je v poslední době definováno jako „změna režimu“. Jeden je na Západě označen jako „prodemokratický vůdce“, druhý je samozvaným prezidentem.

Oba jednotlivci jsou důvěryhodní, pouze pokud veřejnost chce, aby byli. Pokud tomu tak není, je snadné najít chyby v jejich „logice“ a agendách. Ve skutečnosti je snadné se smát jejich programům a „programátorům“.

Joshua Wong, Hongkongský „prodemokratický vůdce“, je zjevně západním implantátem „generování selfie“, bez jakéhokoli porozumění globální politice a bez hluboké filozofické agendy. Evangelický fanatik, vzdělávaný v soukromé křesťanské škole v Kowloonu, „rozvíjel organizační a řečnícké schopnosti prostřednictvím zapojení se do církevních skupin“. Během svých prvních „protestních aktivit“ v roce 2014 (Hnutí deštníků) mu bylo pouhých 17 let. Tento mladý, zmatený kluk byl však rychle zvednut partou amerických anti-čínských válečníků a v roce 2018 byl nominován na Nobelovu cenu míru za „mírové úsilí o politickou reformu a ochranu autonomie a svobod zaručených Hongkongu“ v čínsko-britském společném prohlášení “.

Od té doby létá z jednoho západního hlavního města do druhého, pomlouvá Čínskou lidovou republiku, sklízí bezpodmínečnou podporu a zároveň propaguje bizarní politické koncepty, které, pokud budou implementovány, by dále poškodily obyvatele Hongkongu. Města, které již padá daleko za pevninskou Čínou, pod vedením zkorumpovaných turbo-kapitalistických elit, proti kterým však nelze úspěšně bojovat, kvůli staré britské legislativě, jenž je stále používána v rámci dohody „One Country Two Systems“.

Pan Wong, „barevný revolucionář“ (ačkoli jeho starý symbol byl ve skutečnosti deštníkem), byl vyfotografován spolu s diskreditovanými „Bílými přilbami“ v září 2019 v německém hlavním městě Berlíně. Gang White Helmets, (Bíle přilby), je další západní implantát (tentokrát v Sýrii) a je považován za svazek žoldáků úzce spolupracujících s džihádskými kádry sponzorovanými západními operacemi na Středním východě. Je dobré se také zmínit, že Bílé přilby byly v jednom okamžiku také nominovány na Nobelovu cenu míru.

Kromě toho byl Joshua Wong fotografován s úředníky amerického konzulátu v Hongkongu. A to jen pár dnů před tím, než „protestující“ vyrazili pochodovat na americkou diplomatickou misi s požadavkem, aby USA „osvobodily“ jejich město od Číny. Není třeba říkat, že touto akcí se de facto dopustili zrady.

Bez ohledu na to, jak západní masovokomunikační prostředky podporují, dokonce oslavují Joshuu Wonga a jeho fanoušky chuligánů, kteří nosí černou masku, většina obyvatel Hongkongu jednoznačně podporuje Peking a ve skutečnosti je děsí vzbouřenci, kteří ničí veřejný majetek a bez rozdílu poráží každého, kdo se odváží projevit úctu k pevninské Číně a její vlajce.

Mozek a silně podmíněný, pan Wong, opilý svou sebe-spravedlnosti a blízko náboženské horlivosti, prohlásil v Berlíně:

„Pokud jsme v nové studené válce, Hongkong je nový Berlín.“

V Německu pak pokračoval dále a urážel čínského prezidenta Xi Jinpinga, kterého označil za „neprezidenta, ale císaře“ a vyzval „svobodný svět“, aby stál s námi, aby odolal čínskému autokratickému režimu.“ To vše, zatímco Čína projevuje velké zdrženlivé zacházení s ničivými a zrádnými protestujícími, mnohem větší zdrženlivost než Francie, Španělsko, nebo kolonie Západu, Indonésie.

Hongkongští demonstranti vedeni Wongem, ničí veřejné vlastnictví, bijí čínské patrioty, pak se občas postříkají čistou pitnou vodou z Hongkongu a západní média je považují za mučedníky!

***

Venezuelský Juan Guaido se stal známým svým spoluobčanům až poté, co se sám prohlásil za prezidenta. Nebyl nikým zvolen, nemá žádnou podporu žádné podstatné skupiny lidí, s výjimkou neidentifikované menšiny pravicových elit.

Stal se však novým „svatým“ Západu, přinejmenším mezi vysokými americkými a evropskými politiky, kteří jsou odhodláni vykopat socialistického prezidenta Nicolase Madura, a doufají, že se na trůn postaví nějaký regresivní, pro-business a zrádný diktátor.

Bez ohledu na to, jak se Guaido zdá směšným, až idiotským většině venezuelských lidí, bez ohledu na to, jak se situace stala monstrózní a proti všem mezinárodním zákonům, Západ (a prozápadní elity v mnoha latinskoamerických zemích) prosazuje Guaida do povědomí v celém světě.

Koho zajímá, že pózoval a fotografoval se s vůdci kolumbijských drogových kartelů. Narkotické mafie v Latinské Americe byly vždy využívány Západem, když zuřila válka proti levicovým vládám. Jen si vzpomeňte na Nikaraguu a Contras.

Koho zajímá, že Guaido právě obdržel čerstvých 52 milionů dolarů na změnu režimu, kromě stovek milionů jež již byly utraceny. Nejnovější financování pocházelo hrdě od USA, pod záštitou „rozvojové pomoci“.

Dokud nenávidí socialismus a internacionalismus, je západním hrdinou a svatým!

***

V éře internetu nejsou věci jednoduché, ale zdaleka ne nemožné je vystopovat.

„Svatí“ vyrábění Západem lze nyní zkoumat s mnohem větší přesností a úspěchem než za starých časů. Pokud tomu tak není, je to pouze proto, že se západní veřejnost (a veřejnost v klientských státech) nechce angažovat.

Ti v Berlíně, Paříži nebo New Yorku, kteří podporují Joshuu Wonga nebo Juana Guaida, to nedělají z nevědomosti. Možná někteří ano, ale většina z nich rozhodně ne. Dělají to z rasismu proti Číně a navzdory vlasteneckému latinskoamerickému socialismu. Tečka. Argumenty je nepřesvědčí, aby změnili názor. Blokují to, co jim nevyhovuje. Nechtějí to vědět. Chtějí status quo.

Nestarají se o to, jak Čína postupuje, jak moc zlepšuje životy svých občanů. Nestarají se o to, že „demokracie“ znamená vládu lidu, a nikoliv západní mnohostrannou politickou šarádu. Nemají úctu k různým kulturám.

Venezuelský styl socialismu, který by mohl vyhrát na celém kontinentu a rozpadající se Hongkong, zachráněný Pekingem, jsou jejich nejhorší ideologickou noční můrou.

Svým způsobem a paradoxně má Joshua Wong pravdu. Hongkong se stává novým Berlínem studené války. Ale ne kvůli Pekingu nebo Moskvě, ale kvůli zrádným kádrům jako je on.

V historii „Svatí“ produkovaní Západem ve všech koutech světa vždy velmi poškozovali jejich národy a lidstvo. Platilo to v minulosti a platí to i dnes. Ale odhalíme je, ať jsou kdekoli.

Pane Wongu, chcete, aby vaše země byla napadena a bombardována Spojenými státy? Chcete, aby Spojené království znovu ovládlo vaše město? Berete diktáty od cizích a nepřátelských sil. Tlačíte Čínu a Západ ke konfliktu. Máte na rukou krev a měl byste být zastaven. Právě jsem viděl vaše lidi v akci! Vizuálně i písemně jsem zdokumentoval vaše ničivé činy.

Juan Guaido, prodáváte svůj krásný národ mocným, kteří jej kolonizují a drancují, po celá desetiletí a století. Nejde jen o to, že vám nezůstane žádná ostuda – zradíte své lidi i jihoamerický kontinent!

Vždycky jsem našel něco pochybného o svatosti.

Ale noví falešní světci, vyrábění na zakázku, jsou mimořádně otřesní!

Andre Vltchek je filozof, romanopisec, filmař a investigativní novinář. Je tvůrcem Vltchekova světa slov a obrázků a spisovatelem, který napsal mnoho knih, včetně Číny a ekologické civilizace.

Zdroj textu a foto: New Eastern Outlook
Překlad: Administrátor