Jsem už snad opravdu „mimo mísu“?

0
185

Autor: Mgr. Ludmila Nedělková

Ludmila NedělkováNedávno jsem měla dlouhý a „poučný“ rozhovor se svým synem, díky kterému jsem opět propadla totální depresi. Jeho kamarád se totiž rozešel s dlouholetou známostí a rozhodl se v krátké době najít „ten nejlepší protějšek“. Nastala otázka, jak na to? Syn se snažil „kámošovi“, pomoci, a jelikož se mi svěřil, což není běžné, také jsem přispěchala s radou.

Co divadlo, výstava, nebo dovolená pro nezadané, to jsou zájezdy zaměřené přímo na tuto tematiku,“ myslela jsem nahlas. „Prosím tě, kde žiješ? Co to vůbec povídáš, mami? Ty už snad zase držíš bobříka trapnosti!“ opáčil nezdárný třiadvacetiletý potomek a významně zvedl obočí. „Ty jsi prostě zůstala v těch tvých slavných 80. letech minulého století, jsi total out. S tebou fakt něco řešit, to je k vzteku! Neměl by náhodou tu pravou hledat v Klementýnu?

Po téhle sprše lichotek jsem s pomáháním přestala. Syn podle mého výrazu pochopil, že to přehnal, a proto už mírně řekl: „Víš, on už ji vlastně našel a za dva dny mají rande. Chceš se na ni podívat?“ „On ti dal její fotku? A kde jí vzal,“ zeptala jsem se, ale podle výrazu hlubokého opovržení za další trapný dotaz mi bylo jasné, že jsem syna znovu uzemnila.

Tak to doopravdy nééééé! Chtěl jsem ti ji ukázat na face booku, proboha! Kde myslíš, že ji poznal? Ví už o ní prakticky všechno a zná i její kámoše, ona zase jeho, včetně mě. Jdeme všichni společně do klubu, líp se poznat, bude to skvělá pařba,“ domluvil můj synátor a já začala uvažovat, zda tomu dnešnímu světu a jeho produktům – našim dětem, rozumím. A co hůř, chci tomu všemu vůbec porozumět?

seznamka_up700

Opravdu jsem asi „stará škola“. Nevím, zda byla doba mého mládí lepší, nebo horší, ale když já tak ráda vzpomínám na seznámení s první láskou v tanečních. Na naše procházky Prahou, nesmělé držení za ruku, na to, jak můj kluk stál v telefonní budce v mrazu, v lednu. A na hodinové hovory, kdy si chudák zahříval ruce dechem, aby tolik necítil třeskutý mráz.

Ách jo! Ne, nenechám si svou „out“ dobu vzít. A hlavně, neměnila bych dobu svých mladých let za tu dnešní „ in“ ani za nic!