Kauza Zeman aneb puč sudetských Němců 2016 – pokračování

0
472

Auto: Admin

Včera jsme publikovali článek pod názvem „Kauza Zeman aneb puč sudetských Němců 2016„. No já vím, že některým z vás ten článek připadá jako příliš konspirativní. Možná ano, možná ne. Dle mého názoru celá ta show u Krause a večerní shromáždění na Staromáku, byla taková malá generálka na český Majdan, který se připravuje na 17.listopadu. Vede mě k tomu několik věcí, o kterých se nikde moc nediskutovalo.

Na webu AE News je publikován článek, kdy za celou akci Hermana stojí západní tajné služby. Moc jsem to nebral na vědomí, protože na tomto webu je jedna konspirace za druhou, ale změnil jsem názor po přečtení článku Erika Besta, amerického novináře žijícího v ČR. Myslím, že toho lze těžko považovat za rusofila, nebo zakukleného komunistu. Ve svém článku v podstatě potvrzuje to, co píše tajemný pan VK na aeronetu, jen to říká trochu citlivěji a ne moc nahlas. Ku příkladu píše: „

Pro mě je důležitý postup pana ministra. Věděl, co jeho oficiální setkání s dalajlámou vyvolá, neomluvil se, nelituje toho. Tohle nahrává Západu, a jestli někdo z Bruselu, Washingtonu nebo Berlína byl proti náklonnosti České republiky k Číně, Herman jedním krokem všechno změnil a tím vyvolal nejasnosti ohledně česko-čínské politiky. Evidentně někdo na Západě tohle chce. A to souvisí s mým pocitem z toho všeho, že má Herman v celé hře podporu ze zahraničí. Vidím to tak, byť nevím, odkud konkrétně to přišlo,“ přiznává.

Taková teorie by ovšem mohla svádět i k vysvětlení, že ministr české vlády jde se zahraniční podporou proti politice vlastní země nebo že dokonce proti vlastní vládě v zahraničí s někým spolupracuje, a něco takového bez důkazů je pouze spekulace. „Možná bych to malinko změkčil, a ne o moc. Výsledkem je, že pomáhá změnit politiku, která nebyla vždycky vítaná u západních partnerů,“ dodal Erik Best.

Celý článek Erika Besta lze najít ZDE

Mně z toho vychází jediný závěr, pokus o zorganizování pražského Majdanu, kde vidím tři možné cíle

  1. Politická likvidace prezidenta Zemana. Donutit Senát a Poslaneckou sněmovnu k jeho odvolání.
  2. Změna Ústavy s cílem zrušení funkce prezidenta.
  3. Dlouhodobý cíl – začlenění České republiky do NSR, jako další spolkové země.

K bodu 1:

Uplynulo pár dnů a akce již započala. Michael Kocáb a Jan Kalvoda uveřejnili v rámci iniciativy „Kroměřížská výzva“ požadavek, aby prezident republiky byl stíhán pro porušení Ústavy. Toho se měl dopustit tím, že společně s premiérem Bohuslavem Sobotkou, předsedou poslanecké sněmovny Janem Hamáčkem a předsedou senátu Milanem Štěchem podepsali usnesení, ve kterém se distancují od oficiální schůzky ministra kultury Daniela Herman s tibetským Dalajlámou.

Morální apel proti prezidentovi ze strany Kroměřížské výzvy je přitom opravdu bizarní. Michael Kocáb byl spoluzakladatelem privatizačního fondu TREND, který v 90. letech připravil o peníze více než 100.000 českých občanů a v roce 2013 tito občané přišli i o poslední naději na vrácení peněz, když amnestie Václava Klause zastavila trestní kauzu celého případu. Přestože Michael Kocáb nebyl přímo obviněn z vytunelování fondu, jako spoluzakladatel fondu nese minimálně morální odpovědnost za zničení a okradení desítek tisíc rodin, které investovaly do TRENDu své peníze. Není poněkud zvláštní, že takový člověk potom vyzývá ke krokům proti prezidentovi a hovoří o lidských právech? Kde jsou lidská práva více než 100,000 klientů TRENDu, kteří nejprve přišli kvůli fondu pana Kocába o peníze a ve druhé instanci přišli i o nárok na spravedlnost, když Václav Klaus svojí amnestií kauzu zahladil?

Další osobou, která ve výzvě vystupuje proti prezidentovi, je právník Jan Kalvoda. Jeho morální rámec je nalomený od chvíle, kdy se provalilo, že používal řadu let doktorský titul JUDr. ve všech dokladech a dokumentech, aniž by složil rigorózní zkoušky. V roce 1996 mu provalení této kauzy zlomilo politický vaz a o rok později skončil i ve straně ODA (Občanská Demokratická Aliance). Polovina 90. let byla vrcholem tzv. divoké privatizace na český způsob, tunelovaly se banky, krachovaly fondy, kampeličky, banky, potom kauza IPB atd. Je ostudné, že lidé z té doby, kteří definovali tehdejší „Klondike“, se dnes staví do role mentorů o demokracii, do role vykladačů pravdy a lásky

K bodu 2:

Ministr kultury Daniel Herman se ujal v České republice role spouštěcího mechanismu, na jehož konci má být ideálně sesazení prezidenta republiky Miloše Zemana a poté zrušení prezidentské funkce v ústavním systému České republiky. Tuto myšlenku propaguje a prosazuje jistý pan Klvaňa. Většina ví o koho se jde. Ti co nevědí, mohou se podívate na jeho profil ZDE .

Pan Klvaňa je mimo jiné zakladatelem Aspen Institute Prague. To je česká a pražská pobočka think-tanku amerických neoconů se sídlem v Coloradu. Tato pobočka je přímou linkou mezi operačním centrem neoconů, americkou ambasádou, a neziskovkami v ČR. Klvaňa dnes mj. řídí neziskové aktivity Zdeňka Bakaly. Viceprezidentem pobočky je Michael Žantovský, který také u Krause měl hlavní slovo. Právě z okolí těchto lidí začala být do českých médií prosazována myšlenka zrušení funkce českého prezidenta, protože americké elity již nemohou ovlivňovat v ČR přes senátory a poslance budoucí volbu prezidenta. Pan Klvaňa přímo hlásá „prezidentská funkce je pozůstatek monarchistické tradice a jeho pravomoce lze přerozdělit mezi parlament a další politická tělesa“ takže zrušení prezidentské funkce by nám jen ušetřilo nejen peníze ale i spoustu nervů a ostudy. Více podrobnosti ZDE a dále kompletní videoblok na slovenském webu „Týždeň„.

Samozřejmě o tomto jeho požadavku se pan Klvaňa neopomněl zmínit ani na show, pořádaném panem Krausem 28.10.2016 – viz video na Youtube  v čase 11,35.

K bodu 3:

O této myšlence hovořil mimo jiných pan Herman: „Domnívám se, že česko-německé vztahy jsou na dobré úrovni. Daří se uzdravovat minulostní jizvy. Co se stalo, stalo se, ale my musíme jít dál. Je třeba navazovat a prohlubovat to, co fungujeme. Čistě teoreticky bychom mohli být jednou ze spolkových zemí, protože naše ekonomika je navázána na ekonomiku Spolkové republiky a myslím, že tomu také vděčíme za celkem velmi úspěšný hospodářský rozvoj.

No, jelikož víme, že pan Herman je velice blízký kamarád pana Poselta, takto předsedy Landsmannschaftu, tak si myslím, že od „teoretické možnosti“ k reálu by to nemuselo být tak daleko. Podrobnosti ZDE .

Daniel Herman tím, že se sešel s Dalajlámou oficiálně jako ministr kultury ČR, porušil přímo mezinárodní smlouvu ČR s Čínou a porušil rozhodnutí vlády, že její členové a ministři koalice se nebudou s Dalajlámou setkávat oficiálně, ale pouze neformálně a soukromě. Daniel Herman toto úmyslně porušil s cílem poškodit nejen prezidenta, ale především bilaterální vztahy s Čínou a zejména česko-čínskou mezinárodní smlouvu o porozumění, na kterou jsou navázány desítky kontraktů českých firem v Číně.

Že je Čína na tyto věci velice háklivá ukázala již dnes, kdy bylo z čínské strany zrušeno předem dohodnuté jednání ministra zemědělství ČR Jurečky s čínskou stranou. Navíc Číňané váhají s konečným podpisem kontraktů na dodávky syrovátky a sušeného mléka, které byly vyjednány během návštěvy prezidenta Miloše Zemana a premiéra Bohuslava Sobotky v Číně a byly již těsně před uzavřením. Komplikuje se také certifikace českého vepřového pro čínský trh. V tiskovém prohlášení to ve středu uvedly Agrární komora ČR a Potravinářská komora ČR. Je to podle obou institucí pokračování kauzy ministra kultury Daniela Hermana a Mariana Jurečky.

Agrární komora ČR a Potravinářská komora ČR se znepokojením sledují kauzu kolem nepřijetí ministra zemědělství Mariána Jurečky čínskými ministry zemědělství a vodního hospodářství. Navazování a prohlubování obchodních styků se zeměmi jako je Čína či země arabského světa, i úprava obchodních vztahů s Ruskem se za současného enormního přetlaku mléka a masa na evropském trhu stávají pro další fungování českého zemědělsko-potravinářského sektoru takřka životní nutností.

V tiskovém prohlášení se obě instituce obávají, že nepřijetí Jurečky čínskými ministry zemědělství a vodního hospodářství může mít pro český zemědělsko-potravinářský sektor fatální důsledky. Obě komory připomínají, jak je těžké se dostat na trhy uvedených zemí. Kromě důkladné znalosti místního prostředí je podle nich nutný také přímý kontakt v příslušné zemi i řada veterinárních či rostlinolékařských certifikátů. Jejich získání podle místních pravidel může trvat i několik let, připomínají komory.

V době současného enormního zájmu o trhy ve třetích zemích je každé zaváhání či politická nekorektnost ve vzájemných vztazích potrestána zabráněním přístupu na trh nebo minimálně zkomplikováním a prodloužením celého jednání, což se nyní může stát například s ohledem na certifikaci českého vepřového masa pro čínský trh. Celý článek ZDE

Když jsem část z tohoto článku vložil, jako příspěvek do diskuse na jednom webu, okamžitá reakce byla – proč by nás NSR chtěla připojit, když jsme již stejně všichni v EU. No, to je sice pravda, ale jen částečná. Francouzi říkají „Cherchez la femme – za vším hledej ženu“,  my jsme to po roce 1990 trochu upravili na – „za vším hledej peníze“.  My sice jsme členem EU, ale pořád jako samostatný stát Česká republika. Pánové a dámy, potomci odsunutých Němců z Československa v roce 1945, organizování v Landsmannschaftu se do dnes nedokázali smířit s tím, že jejich majetky zůstaly v ČR. Dokud jsme v EU jako Česká republiky, vědí, že zatím nemají šanci na jejich vrácení. Ale kdybychom se stali jednou ze spolkových zemí Bundes Republik Deutschland, okamžitě by nastala jiná situace. A když si spočítáte, že odsunuto bylo cca dva miliony lidí, rozhodně v daném případě nejde jen o pár milionů.  A o to zde jde. Není problém vláda, protože každá spolková země v NSR má svou vládu. Ale prezidenta má NSR jenom jednoho.

Nechme se překvapit, co nám přinese 17. listopad. Osobně nečekám nic hezkého.

Zdroje -Video a část textu: AE News
Část textu: Foodnet – Informační systém Potravinářské komory ČR