Každému podle jeho zásluh, nebo podle čeho?

0
403

Autor: Admin

Tak nějak nechápu, proč si lidi u nás neustále stěžují na nízké mzdy. Kam se podívám, tam všude vidím kritické názory na nízké platy v ČR, kdy mzdy našich občanů jsou prý na úrovni 1/3 mezd v Německu, nebo Rakousku. A vláda prý s tím vůbec nic nedělá.

Přitom opak je pravdou. Jak se sami můžete přesvědčit z informací publikovaných na webu  Česká justice.cz,  již pro příští rok je plánováno poměrně velmi slušné zvýšení platů u řady našich občanů.

Tak ku příkladu měsíčně:

  • Plat řadového senátora nebo poslance bez náhrad by se mohl zvýšit o 5.300.- Kč, z letošních 65.700 na 71.000 korun.
  • Náhrady poslanců na reprezentaci a stravné při tuzemských cestách by měly činit 10.600 korun.
  • Předseda parlamentního výboru by si měl polepšit o 7.500.- Kč,  z 92.500 korun na rovných 100.000 korun.
  • Předseda Sněmovny, Senátu i premiér by pak měli dostat přidáno proti letošku 14.600 korun, jejich plat by tak vzrostl na 191.000 korun.
  • Plat hlavy státu by se měl zvýšit o 17.700.– Kč z letošních 219.000 korun na 236.700 korun.
  • Platy dalších ústavních činitelů, mezi ně patří také soudci by se měly zvýšit v průměru o 8%.

Platy představitelů státní moci a dalších orgánů, kam spadají ústavní činitelé, si loni vyžádaly podle státního závěrečného účtu téměř pět miliard korun. Proti roku 2014 to byl nárůst zhruba o třetinu.

Ale proč hned fňukat. Naše hodná sociální vláda nezapomněla ani na důchodce. I jim se bude v příštím roce důchod valorizovat. Pravda nebude to v tisících měsíčně jako u senátorů, poslanců či ministrů, ale i tak si důchodci přijdou na „pěkných“ pár kaček. Pan premiér totiž usoudil, že dosavadní vzorec pro valorizaci nebyl úplně ideální a tak v potu tváře a za pomoci naší ministryně sociálních věcí Marksové vymysleli novelu zákona o důchodovém pojištění. A důchod se tak bude zvyšovat, považte, až o 1,7%.! V praxi to znamená, že máte-li důchod např. 9.000, pak dostanete 153,- korun, u 10.000 170,– a ti co mají po celoživotní práci téměř „nadstandardní“ důchod okolo patnácti tisíc, tak ti si přijdou dokonce na 255 korun. Počítáme-li dobře, pak to dělá od „hezkých“ 1.836,- do 3.060,- korun. Ročně!

Ovšem důchodce už nic nedělá „nepotí každodenně krev“ pro své voliče tak jako poslanec v parlamentu. Ten si jistě za svou vyčerpávající práci pro blaho nás občanů těch 64.000 navíc zaslouží! Však se taky nadře, že ano!

Takže milí občané, zde názorně vidíte, že řeči o tom, že v Česku nedochází k odpovídajícímu nárůstu platů, jsou jen kontrarevoluční kecy, jež mají zanést do podvědomí občanů nenávist vůči naši demokratické vládě. Zejména provozovatelé silně proruských webů s jejich stovkami ruských agentů, by měli konečně pochopit marnost jejich nepřátelské propagandy, protože po zveřejnění těchto informací, každý občan pochopí, že naše vláda dělá maximum pro neustálé zvyšování životní úrovně občanů.