Komunisté budou analyzovat příčiny volebního průšvihu. Manažer Jiří Dolejš bude mít co vysvětlovat.

0
394

Výběr diskusních příspěvků k článku s názvem Komunisté budou analyzovat příčiny volebního průšvihu. Manažer Jiří Dolejš bude mít co vysvětlovat, publikovaném v Parlamentních listech.

Autor: Admin

Předkládám výběr diskusních příspěvků ke shora citovanému článku. Vybral jsem všechny příspěvky, které svým obsahem měly vztah k obsahu článku. Vynechal jsem všechny, které neměly k obsahu článku žádný vztah a zejména šlo o osočování jiného diskutujícího. Přečtěte si jednotlivé příspěvky, některé jsou opravdu zajímavé a pokud budete chtít, máte možnost se do této diskuse zapojit, vložením vlastního komentáře. Stačí jednoduchá registrace a můžete komentovat. Hezké čtení.

hr

Potencionální voliči vnímají KSČM jako destilovanou vodu – bez chuti a bez zápachu. Jediné co zapáchá je centrální vedení KSČM, to je jak zahnívající bažina – bez pohybu, sem tam to zabublá a zasmrdí.

hr

Komunisté jsou ukázkovým příkladem politické strany a jejího vývoje po 89tém v bezzubou, bezobsažnou politickou stranu, která kašle na obhajobu a boj za kohokoliv, kromě teplých postů pro své „elity“, které jsou přesvědčené, že je mají na dosmrti a nic jiného je nezajímá.

hr

Tolik blábolů bez obsahu se povede jen vám! Je pouhou otázkou krátkého času než lidem co nekradou dojde, že kapitalismus je zlořád, kde vládne lež, zlodějna, korupce, chamtivost a válečnické běsnění a potom budou potřebovat politickou stranu, která bude na jejich straně !! A předtím musí KSČM vyhodit pátou kolonu ANOfertu ve složení Filip, Dolejš Kováčik !!

hr

Krajské volby 2016 byly vyhodnoceny voliči ve větší míře jako volby politických stran, než volby zastupitelů. Dali přednost „velkým“ tématům, před výsledky práce KZ v minulém období. „Zemětřesení“ ke kterému v důsledku toho došlo, vyvolalo potřebu sestavování nových koalic. Jak se kde tento problém řeší, potvrzuje fakt o tom, že mnozí politici na krajských (ale bohužel už i na nižších) úrovních, se chtě nechtě hlásí k tomu, že je bližší košile než kabát. Že to dělají politici různých stran, kteří jsou schopni pominout rozpory svých volebních slibů a programů za funkce, především ty dobře placené? U „pravicových“ to nepřekvapuje, ale u levicových to musí budit pozornost. Jestli se na této „vlně“ vezou i někteří politici KSČM, to už je hodně na pováženou.

hr

Myslím, že je dobře že byly krajské volby takto bezprostředně před parlamentními – pokud voliči trochu myslí,udělají si obrázek, s kým jsou schopny se které politické strany po volbách spojit kvůli udržené své moci a koryt – a spojení klasických politických stran, top, socanů lidovců a ods, je celkem viditelné, ne? Probíhá to i na parlamentní úrovni, jen to tam ještě trochu maskují – na krajích to maskovat nelze. Po par. volbách maskování přestane a to spojení těchto stran bude viditelné a na tvrdo.

hr

Jestli ten problém nebude v tom, že tahle „partaj“ žádní komunisti NEJSOU. Jen si na ně hrají a z nostalgie vytahují hlasy lidí, jenž je udržuje v parlamentu. Kdepak, tahle partička žádní komunisti nejsou. Copak oni bojují proti kapitalistům? Copak oni bojují proti NATO? Kdepak, jen prdelkují v PS a beruo pěkné platy v teplíčku. Tyhle komunisty bych ZAKÁZAL

hr

Takové kydy už měl taky Zeman a nakonec bude KSČM silnější než ta prolhaná buržoazní partaj ČSSD !!! Musí jen vyrazit z vedení Filipa, Dolejše a Kováčika, potom slušní lidé co nekradou začnou chodit k volbám !!

hr

Co chce TOPák Dolejš vysvětlovat? Ten už měl být dávno ze strany vyhozen. Komunisty jsem nikdy nevolil. Ale dovedu pochopit, že lidé, kteří k nim mají blízko, jsou znechuceni. Komunisti buď nedělají vůbec nic, nebo – jako v případě Dolejše, podlézají pravici a škodí tak vlastní straně i voličům.

hr

Co tak Semelová předsedou? Grebeníček, Ondráček a Mackovík místopředsedy. Ostatní jako poradci. To jsou lidé, kteří se podle mne nebojí a nejsou připosraní a nebo nějak vázání prací pro jiné strany či služby.

hr

Jako dlouholetý volič KSČM, jsem vám dal hlas i do krajských voleb. Opět zbytečně. Pokud nevyhodíte agenta z prognosťáku a ospaleho Filipa nesundáte na místopředsedu (jeho kvality mu neupírám, ale chybí mu jiskra), tak pokud budu živ dostane můj hlas příště preferenčně oligarcha Babiš a ANO. Asi je třeba aby většinově vyhrálo ANO a občané si ten oligarchický kapitalismus sežrali i s omáčkou.

hr

Ano komunisté mají nejlepší program pro občany, ale neumí jej prodat ve volbách, jsou pasívní jako by se asi báli a nejsou ochotni vyměnit své připosrané vedení. Musí tedy dostat pořádnou facku od života. Říká se, že co mne nezabije, to mne posílí. Jen tvrdá Babišovláda, vykořisťování člověka člověkem, může za 4 roky změnit názor voličů a jelikož jsme ode zdi ke zdi, mohla by hlasy získat i KSČM. Ovšem s agentem Falmerem a spolupracovníky strýčka Sama z prognosťáku ve vedení asi jen těžko. Proto ta volební facka je potřebná, jinak je volit by byl zase zbytečně vyhozený hlas.

hr

No po totální privatizaci všech a všeho, je částečný socialismus pokrok. Nezapomeň že vše je relatívní a představa že všechen státní majetek bude rozkraden a nebo prodán a peníze rozkradeny přece i v té době to bylo hodně hořké kafe. A přece se po rozprodání průmyslu a částečně zemědělství dnes rozprodáváme svoji zemi. Tu němcům, tu holanďanům, tu číňanům, tu korejcům či rusům. No a teď přicházejí arabi a už brzy nás začnou vyhánět. Sami si dobrovolně přeneseme válku z Blízkého Východu na své území a nebude to trvat ani jednu generaci.

hr

Zbavte se páté kolony ANOfertu Filipa, Dolejše a Kováčika !! Zvolte opět do čela Grebeníčka a paní Semelovou !! Vraťte stranu na cestu boje proti kapitalismu a jejich válkám, teď nejde jen o poslanecké diety , dnes jde přímo o život !!

hr

Nevím nad čím komunisté tak složitě přemýšlíte. Váš problém je to, že jste v parlamentu v podstatě zbyteční.Nikdo s vámi nechce politicky oficiálně nic mít a podle potřeby vás jen podle své potřeby zneužívají. A vám to nevadí, hlavně když tam jste. Není vám nic platné ani to, že máte oproti jiným stranám, které jsou i vládními stranami téměř vždy víc hlasů než oni. Jste kus hadru do kterého si každý politik podle momentální potřeby kopne a pak hned zneužije ve svůj prospěch. A vám to zase nevadí. To všechno voliči vidí. A kdo není váš skalní příznivce, tak vás prostě volit nebude už ani jako protestní volbu. Na protest proti současnému režimu jsou k mání lepší politické subjekty. Z mého pohledu ale to nejhorší je, že jste prounijní strana, podporujete EU a všechny jejich nesmysly. Jenže na této straně je přecpáno, eurohujerských stran tu je jak nakakáno, tak tím rozhodně voliče nepřitáhnete, protože vítače mají rozebrány jiné strany, takže vaše eurohujerství vám je jen na škodu. Když to shrnu, tak vaše strana nenabízí vůbec nic jiného, než co nabízejí ostatní strany v parlamentu.Abyste na sebe strhli jiné než skalní voliče, museli byste nabízet něco, co ostatní nenabízejí a nechtějí nabízet. V současné době to je jedině jasné odmítnutí imigrace a členství v EU .

hr

Dolejš a Filip!, „program nemění, ale bude ráznější“ Filip s Dolejšem pochopili, že přituhuje a nechtějí přijít o tučná koryta a tak bylo nutno předhodit členům KSČM nějaké sousto, aby se jim zavřela huba. Dolejš nic neumí, ničemu nerozumí, jen vnitrostranické pletichy. „Rudý Benda“, 26 roků v parlamentu, nikdo by ho nezaměstnal. Filip a dobrý právník? To může říct buď blb nebo neinformovaný. Doporučuji poptat se v prívních kruzích. Církevní restituce bylo možno neutralizovat, Filip tomu zabránil! To se málo ví!

hr

Program a politická taktika – nejen „rétorika“ se musí taky pohnout. Třeba programový dokument „Socialismus pro XXI. století“, dělalo odborné zázemí KSČM, (třeba Pepík Heller, mimochodem nečlen KSČM, ale chytrý marxistický herdek dědek) už někdy před deseti lety – pomalu v ilegalitě, řekněme, že vedení to trpělo a občas tomu vlažně vyjádřilo popdporu. Dokument existuje, ať je jinak jaký je, ale dělalo na něm pár schopných lidí. Podle mě příliš takticky obchází otázku moci ve státě, což je ovšem věc názoru. Ale kdo o tom dokumentu vůbec ví ? Vědí samotní členové strany, že něco takového existuje a vědí, co si tam strana dává za úkol ? To samo taktika versus rétorika. Nestačí třeba o Bakalovi a OKD občas pěkně promluvit ve Sněmovně, tím lidi na Ostravsku neohromíte. To si občas dovolí i Zaorálek.

hr

To je ale Jan Keller (a je tam za soc dem), ne Josef Heller. Míla Ransdorf na tom pracoval samozřejmě taky. Ale to je furt to samé. Ransdorf neransdorf, dělali to z milosti vedení, program je v šupleti, snad ještě zůstal i někde na webu KSČM a řadoví členové KSČM se ode mě, pouhého sympatizanta, dozvídali, že jejich strana něco takového má a co se tam jako píše. A většinová reakce: hele, to není úplně blbý. A jak se vůbec postavili za Ransdorfa, když na něj byla ušitá ta bouda ve Švajcu ?? Stalin by ho buď rovnou zastřelil, nebo jasně podržel (a poslal ho dělat, to co uměl).

hr

Jenže ten teoretický Program socialismu pro XXI.století by musel někdo realizovat, někdo by ho musel uvést do praxe – a kdo ze současné členské základny KSČ/M/ by to byl…?…Strana už ani nemá lidi ani na obsazování předsedů Základních organizací, jednotlivé Základní organizace se slučují, členové vymírají, atd…, s tím měl někdo přijít tak před 30ti – 40ti roky…

hr

Nechci radit, ale své jste chlapi odvedli, předejte zkušenosti a ať nastoupí mladší (vždyť na kandidátkách jste měli i pětatřicátníky, čtyřicátníky a šikovné lidi ) doba není lehká je třeba řešit naléhavé problémy a bez bázně … být v obraze, co je nutné řešit přednostně a s výhledem na budoucnost této země, příštích generací !!

hr

V opačném případě se strana musí připravit na to, že se v budoucnu stane pouze malou straničkou. Doba, kdy tato politická strana se dostala k moci podvodem, lží a násilím je už dávnou minulostí…, svou filozofií však stala Stranou minulého století…, její členové pomalu umírají a žádní mladé nemá…, stará členská základna není už schopná a ochotná své zastaralé myšlení změnit, stále donekonečna opakují staré fráze, které střední a mladé generaci vůbec nic neříkají…, KSČ/M/ se svou starou členskou základnou se stává srandastranou určenou k posměchu a zániku… – s tím se musí stará členská základna smířit…, přijde doba, kdy se tato politická strana stane Stranou mimoparlamentní…

hr

To bude divení se, až lidé co volili ANO a KDU se dozví jak se opět budou pokoušet / ti dva představitelé/ aby si občané platili vstup 30 Kč do nemocnice, nějaké odborné úkony za 300 Kč , poplatky za děti, za zubní prevenci chtějí lékaři zvýšit / vedou průběžný boj /, 100 Kč denně poplatky za stravu v nemocnicích kdy nemocní téměř nejí!!! Je toho dost co levice udělala pro občany, pro ty kteří žijí z důchodu, matky které jsou na mateřské dovolené, pro ty kteří žijí z těch 900 až l200 Kč, co se pan Babiš v TV – podivoval jak nízké mají příjmy …..

hr

V určitém směru je KSČM prostě nepoučitelná. Léta je všeobecně známo, že na výsledky krajských voleb má velký vliv hlavní lídr strany, který vystupuje v médiích. Andrej Babiš je silná osobnost, která umí zapáleně přesvědčovat, agitovat, používat jednoduché srozumitelné věty. Lidé jdou za silnými  sobnostmi, které dovedou druhé strhnout na svou stranu. … Obrazně řečeno, lídři prodávají voličům své kandidáty. A o technikách prodeje, o vystupování a jednání prodejců, o účinnosti reklam je dnes mnoho literatury, existuje řada kurzů. Stačí mít zájem se poučit. Mám dojem, že KSČM řádně nezná ani svou cílovou skupinu, proto nedovede oslovit a zaktivizovat pasivní levicově orientované občany. Když předvolební politika se výrazně nemění, je naivní očekávat výrazně lepší výsledky. Víte, že při pocitu poraženosti klesá v těle hladina testosteronu? Následky si můžete domyslet. … Volby za námi, volby před námi. Co vyzařuje z tohoto článku? Pocit poraženosti, skepse. Takhle se nechová žádný dobrý lídr, stratég, vojevůdce. Ten dovede vytěžit i z prohry, která ho nakonec posílí.

hr

No, jestliže vedení KSČM zanedbává vlastní, členskou základnu a je jí dobrá tak před volbami, na slavnosti HaNo, kdy právě největší starostí bylo představit kandidáty do Senátu, popř. radovánky na Kunětické hoře, tak jednou té členské základně musela dojít trpělivost a řekla si konečně: Ne! Ale strana ještě tu naději má, aby nedopadla katastrofálně při volbách do PS. Stačí nejen naslouchat členské základně (to přiznejme,funkcionáři umí) ale i uskutečňovat jejich rady, připomínky a návrhy. Pokud ne, strana se opravdu rozpadne. Tyhle volby byly nejen pro ty funkcionáře, ale i kandidáty varováním, nikoli ještě extra katastrofa. A jejich poskoci v HaNo by si třeba měli uvědomit, že není možné, aby na webu HaNo „visel“ např.článek „Hodnoty vytváří jen poctivá práce“ přes 10 dní. To kdyby tam bylo třeba pojednání o klíšťatech, bylo by to mnohem užitečnější.

hr

Proboha, kde je klasická levice? Kdo za poslední roky slyšel o opoziční KSČM? Ta projela svoji historickou příležitost na plné čáře. Zuby měla pouze u vlád Topolánka a Nečase, jenže to byla snadná kořist i pro dítě ze školky. Nevím, jak se při volbách zachovám. Volil jsem vždy tradičně ČSSD nebo KSČM, ale nyní? Možná se nějaká vyprofiluje kolem tváře prezidenta Zemana, který se neohlíží nalevo, napravo. Také jsem věřil, že p. Zaorálek na MZV bude důstojně udržovat linii, kterou držel. Zmar. Řeší se naprosto zástupné problémy, jakoby se vědělo, že skutečné otázky se stejně řeší jinde, takže není potřeba tady nám, těm českým balíkům, nějak motat hlavu. Stačí přeci, že mají hlavu plnou hypotéky.

hr

Pravice, střed i levice v Čechách i na Moravě jsou v pr*eli. Vlastizrádci, Fiala nacisti (sudeťáky) vychvaluje, Bělobrádek jim vozí kytice na hroby, Babiš s nima kšeftuje a Sobotka jim zabořil hlavu do říti a to vše za tichého souhlasu KSČM.

hr

KSČM by se měla probudit. S názorem souhlasím, jenom nechápu, proč současní vedené KSČM mlčí a mlčí, nereaguje na názor občanů, když se na ně vedení ČSSD kašle. Kdy jindy by KSČM chtěla uplatinit svůj vliv a hlasitě hájila zájmy občanů, kteří mají strach ze ztráty kulturní identity naší země. Pan Skála by měl mluvit jasně, co by konkrétně udělal na ochranu české národní identity a ne být prozaikem, jak tu bylo řečeno. Proč předseda KSČM nevystoupí s jasným názorem, provoláním k občanům?

hr

KSČM přišla celorepublikově o více než 90 zastupitelů, ztráty zaznamenala i v Ústeckém kraji, a post hejtmana by mělo logicky nárokovat hnutí ANO 2011 coby vítěz. A i když se lídr ANO 2011 P. Urbánek na post hejtmana otevřeně těšil a takto předvolebně s A. Babišem na společném billboardu prezentoval, nyní je ochoten jej přepustit opět O. Bubeníčkovi (KSČM). Jistě ne z pouhé sympatie, anebo že si celou dobu drželi palce. Ale má k tomu své pokyny.

hr

Dosavadní jednání naznačují zřejmě už předvolební ujednání mezi předsedou KSČM Filipem a předsedou hnutí ANO 2011 A. Babišem. Oběma jde totiž především o to, vytlačit ČSSD v další volební anabázi v příštím roce do sněmovny. Mj. se tím samozřejmě pomáhá prezidentu Zemanovi a jeho politice „zadupání ČSSD do země“ a „sestřelení“ také jejího dosavadního předsedy B. Sobotky. A příp. kandidát na post předsedy J. Zimola jistě není nepřipraven. Scénář tentokrát nevyjde z jakési podivné schůzky, ne-schůzky na Hradě, ale vzejde na první pohled otestován volbami do krajů, v nichž právě J. Zimola uspěl.

hr

KSČM, která se již kdysi významně osvědčila při dvojnásobné volbě V. Klause prezidentem ČR, a je tudíž ke kdejakému tomu „kšeftu“ mimo svůj program, který jednak pro ni samotnou není důležitý, voliči ho (naštěstí) stejně nečtou, ochotna. Těmto „kšeftům“ namísto programu se má říkat „pragmatismus“, nikoliv v politickém a programovém smyslu, který by takto něco znamenal. Tento „pragmatismus“ je ryze personální, osobně výhodný pro některé zástupce především v KSČM, které je třeba udržet u moci stůj co stůj, protože jinak se „zájmová lobby“ na čele této strany má šanci zhroutit. O „větším rozklížení“ KSČM konec konců hovoří i její místopředseda Dolejš, a ten o tom jistě ví, a nejen už jen to své. A že to není svého druhu korumpování politiky? Té politiky, v níž právě výše zmínění aktéři neustále dělají pořádek, a aby byla co nejblíže lidem.

hr

ANO 2011 potřebuje udělit pořádnou ťafku ČSSD především v příštích volbách do poslanecké sněmovny. KSČM se – nikoliv zadarmo – k tomuto „pohřbívání“ ČSSD, jako už poněkolikáté, přidá. A že tu jde o levici, nedej bože myšlenky a programy až v řadě poslední…? Raději se nenechme vysmát těmito bláhovými úvahami. Nikdo to přeci stejně nečte. Více koblih! To je program, jehož „těstem“ zahází ANO 2011 a KSČM voliče, kterým hnedle bude líp. A je to tady! Program splněn. Vždyť o to šlo od začátku a A. Babiš své koblihy pečlivě převažuje.

hr

Celá tahle šaráda polistopadového vývoje u nás může skončit opětovným zvolením Zemana na Hrad v r. 2018. Na čele občanské společnosti nám tu vznikne triumvirát A. Babiš – V. Filip – M. Zeman. Co lepšího si pro rozvoj občanské společnosti přát! A další výhled? Třebaže z tolik vysmívaných „banánových republik“ kdesi na druhém konci světa, nám tu v Evropě roste příklad republiky jiné zvané „koblihová“.