Krvilačný diktátor Asad?

0
511

Krvilačný diktátor Asad? Hitom internetu sa stalo video, kde sa sýrsky prezident prechádza po meste bez ochranky. Ľudia naňho reagujú pozitívne.

Poznámka Admina: Všimněte si v tom videu, kolik žen tam je se šátky na hlavě (zahalených), ale i kvantum bez šátků, standardně evropsky oblečených.

Autor: Samuel Gdovin

Je Sýrsky prezident Bašar Asad krvilačný diktátor, ktorý vraždí vlastné obyvateľstvo a ktorého kvôli tomu Sýrčania nenávidia? Video, ktoré zachytáva Asada, ako kráča po meste bez ochranky, ukazuje opak. Sýrsky prezident sa celý čas zhovára s bežnými ľuďmi, ktorí naňho reagujú pozitívne

Mainstreamové médiá vykresľujú Sýrskeho prezidenta Bašara Asada ako nebezpečného diktátora, ktorý vo vojne trvajúcej vyše 5 rokov vraždí vlastné obyvateľstvo. Skutočnosť je však taká, že vojnu nezačal Sýrsky prezident, ale islamistické skupiny, ktoré boli a stále sú podporované západnými krajinami.

Video zachytávajúce prezidenta Asada, ako sa pokojne bez ochranky prechádza mestom, vyvracia klamstvá mainstreamu. Ak by bol Asad skutočne krvavý diktátor vraždiaci vlastné obyvateľstvo, určite by sa bál vyjsť medzi ľudí. Video však ukazuje, že ľudia svojho prezidenta vnímajú úplne pozitívne, rozprávajú sa s ním, podávajú si ruky a podobne.

Majú západní politici, ktorí sa bez ochranky nepohnú ani na krok, vôbec nejaké morálne právo vyzývať sýrskeho prezidenta na odstúpenie? A majú právo žiadať, aby sa tento mimoriadne populárny prezident nezúčastnil ďalších volieb v Sýrii?

Nelichotivú nálepku sýrskeho prezidenta spochybnil už v roku 2015 český novinár Michal Kubal, ktorý s Asadom urobil televízny rozhovor:

“Z môjho osobného pohľadu nezodpovedá nálepke brutálneho krvavého diktátora. Prezident nás privítal. Bol otvorený a povedal by som, že bol až milý. Keby som si mal vybrať z charakteristík: ,mäsiar z Damasku’ a ‘britský očný lekár’, tak určite zvolím druhú možnosť,” vyhlásil Kubal.

Zdroj: Hlavné správy