Kubánský lék by mohl zachránit tisíce životů v pandemii Coronavirus

0
667

Autor: Steve Sweeney, 17. března 2020

Kubánský lék by mohl léčit tisíce pacientů s koronavirem, protože produkce „vlajkového“ léku, o kterém je známo, že bojuje s touto chorobou, se výrazně zvýší, uvedli farmaceutičtí šéfové na Kubě v pátek na tiskové konferenci.

Prezident skupiny BioCubaFarma Eduardo Martinez vysvětlil, že socialistický ostrov vyvinul 22 léků, které mohou být použity k potlačení ohniska.

Dosud je známo, že jednomu z léků vyráběných na Kubě, Interferonu B, se podařilo účinně vyléčit více než 1.500 pacientů z koronaviru a je to jeden z 30 léků, které si vybrala Čínská národní zdravotní komise pro boj s respiračními chorobami.

Poprvé byl vyvinut v roce 1986 týmem vědců z Centra pro genetické inženýrství a biotechnologie (CIGB) a zařazen do kubánského zdravotního systému.

Martinez popsal Interferon B jako „stěžejní produkt sady kubánských léčivých přípravků“ vyvinutý na Kubě a v Číně ve společném podniku v rámci dohody mezi socialistickými zeměmi.

Řekl, že lék může být také exportován do jiných zemí, aby pomohl zabránit šíření viru a léčit ty, kteří vykazují příznaky.

Ředitel CIGB Eulogio Pimentel uvedl, že má dostatek zásob, které „by byly rovnocenné léčbě prakticky všech infikovaných případů, ke kterým došlo v Číně„, kde bylo infikováno více než 80.000 lidí.

Myslíme si, že jsme schopni uspokojit nejen možnou poptávku na Kubě, ale také požadavky, které dostáváme z jiných zemí a které se každým dnem zvyšují,“ dodal.

Kuba vyslala tým lékařů a zásob Interferonu B do Itálie, kde spolupracuje s čínskými experty na pomoci v boji a potlačení ohniska koronaviru.

****

Poznámka pro čtenáře: Přepošlete tento článek do e-mailových seznamů. Publikujte na vašem blogu, na internetových fórech. atd.

Originál článek: Global Research
Překlad: Administrátor