Názory diskutujících k rozhovoru s. Skály s redaktorem PL

0
373

Kdysi dávno, když jsem byl ještě mladík, jeden z mých učitelů mně vždy připomínal – chceš-li úspěšně řídit kolektiv lidí,  nezapomeň na pravidlo tzv. „zpětné vazby“.  Vždy jsem se snažil toto pravidlo uvádět v praxi. Získávat informace ne jenom od náměstků, vedoucích útvarů, ale chodit mezi dělníky, úředníky, řidiče a poslouchat jejich názory, problémy a návrhy a toto vše pak řešit v praktickém řízení závodu, podniku.  Osobně jsem této „zpětné vazbě“ říkal „vysoká škola života“.

Včerejší vydání internetového deníku Parlamentní listy přineslo zajímavý rozhovor s kandidátem na předsedu ÚV KSČM, soudruhem Skálou. Článek PL byl pak publikován i na jiných tzv. alternativních webech. Kromě jiných jsem ho našel i na webu Nová republika. Já jsem ho zde nepublikoval, protože většina zdejších návštěvníků chodí pravidelně i na PL, takže by šlo o zbytečnou duplicitu. Více mě zaujaly diskuse čtenářů Nové republiky a Parlamentních listů pod tímto článkem. Zaujaly mě především proto, že převážná většina diskutujících o sobě takřka vždy prohlásila něco ve smyslu………. nejsem komunista, ale……….. , Dovolte mi, abych i vám, našim čtenářům ukázal, co si myslí řadoví uživatelé internetu a čtenáři alternativních médií. Samozřejmě i tyto názory je nutné brát s mírou, protože 95% diskutujících vystupuje anonymně a možná, kdyby museli uvést pravou identitu, možná by vše bylo trochu jinak.

Diskuse na webu Nová republika – (je to zkopírováno včetně gramatických chyb a překlepů):

Anonymní12. května 2016 23:18
Přeji panu Skálovi úspěch při volbě předsedy KSČM a doufám, že se mu podaří stranu vrátit do boje za myšlenky, ze kterých vyšla. Jestli se stane předsedou, těším se na jeho zásadní projev a strana, pokud bude jednotná, má můj hlas ve volbách. Zdravím Pavla
——————-

Anonymní13. května 2016 0:27
Ano. V posledních letech docházím k přesvědčení, že Vojtěch Filip, Pavel Kováčik a valná část družiny kolem nich jsou političtí živnostníci. Nechávám stranou příběh M. Ransdorfa, hádal bych rozumem i srdcem, ať byl jaký chtěl, v tom dobrém slova smyslu komunista. Josef Skála dodnes unikal mé pozornosti. Být členem KSČM tak mu tleskám. Zvláštní není, že mainstream Skálu nezná, za pozornost ovšem stojí, jak mainstream Jiřího Dolejše poznenáhlu forzíruje. Dá se tušit proč. No, nejmenovat se ta partaj komunistická, už by nebyla. Taková jaká je s tím už dlouho nevystačí. Buď ať se vzchopí, nebo ať vypadne. Ovšem, pro leckoho, dobré každé další ráno, že?
—————-
Anonymní13. května 2016 1:35
Kdyby KSČM zmizela, sociální demokracii bych nevolil. Přece jenom komunisté jsou slušnější a mám k ním smýšlením blíže než k pravicové sociální demokracii, kterou viním z popřevratových svinstev jako je znovuzavedení kapitalismu.
—————

Anonymní13. května 2016 0:04
Chtělo by to trochu srozumitelněji, jinak z KSČM bude jen sekta bez vlivu.
—————————————

Anonymní13. května 2016 5:14
Komunista je soudruh který vede třídní boj z kapitalismem,aby ti vaši komunisti se mohli nazívat komunisti museli by sami sobě znárodnit majetek ten dát dělnické třídě pak sami sebe zavřít a popravit.Tomu nemůžete věřit?

Anonymní13. května 2016 12:59
Pane, máte v hlavě hroznej bordel. Koukejte s tím něco udělat, vždyť to musí snad i bolet.

Anonymní13. května 2016 16:17
Vypatlanče, co kdyby ses naučil vybraná slova po z, dříve než začneš vymýšlet hovadské příspěvky?

Anonymní13. května 2016 17:37
5:14 nevzdělanče, píšeš a nevíš o čem.
——————————————

Anonymní13. května 2016 5:20
Vy tak dlouho budete volit ČSSD a KSČM až budete stát ve frontě na polívku kterou vám bude muslim vyplácet jako denní mzdu.včera KSČM jako jeden muž odsouhlasila Hate Free teroristickou organizaci na islamizaci Čech za peníze daňových poplatníků co jim dala ČSSD HEZKOU VOLBU LEVICE VÁM BUDOUCÍM OTROKŮM přeji od srdce.PS:já mám prachy na to abych mohl začít jinde.
———————

Anonymní13. května 2016 5:50
Jeď už konečně začínat jinam a tady se nezdržuj. Jeď někam do Hate Free zóny, kde ti umožní rozmnožit tvé prachy a umožní ti být Hateless.
—————————-

Anonymní13. května 2016 5:55
Ty troubo 5:20, kdopak stál za komunistů frontu na polívku jako dnes? Na základní potraviny byla záporná daň, podobně na dětské oblečení, knihy a pod. Krom horníků, hutníků, žen v textilkách, možná někde v továrně na pasu se nikdo nepředřel. Přečti si tehdejší zákoník práce. A za kolik se bydlelo, víš o tom něco? Samozřejmě, frajere, hlavně, že ty se máš dobře. Nemusí se ovšem přihodit tak moc, abys spadnul pod rošt. Těch peněz nemusíš mít dost a taky nemusí až tolik platit. Troubo.
——————————–

Anonymní13. května 2016 7:18
Docela rozumné odpovědi pana Skály. Pokud se KSČM nezmění v opravdovou komunistickou stranu,odejde na smetiště také.U mne Filip není komunista a Dolejš jenom nahrává pravici,klidně by mohl dělat Kalouskovi náměstka.
——————————

Anonymní13. května 2016 7:36
Ano, odpovědi jsou rozumné, s názory autora většinou souhlasím. K tomu NATO připomenu jen tolik, že komunisté byli JEDINÍ PROTI vstupu ČR do tohoto zločinného spolku, ale uvažovat nyní o vystoupení, je přinejmenším velmi,velmi naivní.

A další věc jen teoreticky :
Komunisté se do vlády nedostanou, mohli by upřímně přiznat, že o to ani neusilují, za ty roky, co se válejí v parlamentu a senátu si zvykli na to, že se tam budou válet doživotně, protože svá procenta od voličů mají jistá… A votom to je.
————————–

Anonymní13. května 2016 8:17
O tomto weekendu si komunisti rozhodnou, jestli vymřou s Filipem nebo jestli z nich bude nová, skutečně opoziční strana se Skálou.
——————————

Anonymní13. května 2016 10:09
Ač nekomunista, volím je, protože je to jediné, z čeho mají ti dovedové od roku 1989 alespoň trochu obavy. Kdyby se vedení strany obměnilo i o mladé a nastolilo by srozumitelný program sociální spravedlnosti a ochrany národních zájmů, vzdělanosti, sekularity a přírodních zdrojů a netřáslo se strachy před skandalizací (jinou argumentaci proti předlistopadovému socialismu současní vládci nemají), tak bych je volila nejen proto.

Ano získává body i tím, že opisuje program KSČM a šikovně z něho vypouští to, co by je k něčemu zavazovalo. Markantním příkladem jsou církevní restituce. Top09 již snad bude volit jen pražská sedánka. Jak se zbavit KDU-ČSL, pro kterou horují kněží z kazatelen, to opravdu, vzhedem k současnému úpadku vzdělanosti, nevím.
BV
————————

Anonymní13. května 2016 10:18
Pokud nedojde na sjezdu k výměně vedení KSČM, tak příští sjezd bude již likvidační – Filipova klika prodá všechny nemovitosti a o prachy se šábnou, poslední zhasne.
———————————

Anonymní13. května 2016 10:34
Jestliže sjezd proběhne stejně jako okresní konference – tam to měli ti správní „soudruzi“ dobře ošetřené, aby se na sjezd nedostrali ti nesprávní – tak je to jasné – příští sjezd bude opravdu likvidační. Dolejš přeběhne do TOPky ke Kalouskovi a ostatní správní a zasloužilí „soudruzi“ se odeberou na „zasloužený“ odpočinek.
——————————————-

Anonymní13. května 2016 14:17
Pro:10:09 máte pravdu – také nejsem komunistka, ale volit je budu! A pan Skála je sečtělý a inteligentní člověk. Fandím mu! Dagmar
———————————

Anonymní13. května 2016 14:36
Komunisté mají ještě šanci, ale musí PŘEPŘÁHNOUT!A to fofrem! Nadcházející dny rozhodnou o jejich budoucnosti, o tom jsem přesvědčena. Do čela se ale musí postavit člověk s novou rétorikou, člověk s odvážným srdcem a bojovným duchem, člověk čestný a neúplatný, s jasnou myslí a cílem. Člověk, který vidí za obzor všeho dění. Jen takový bude mít tah na branku. Věřím, že takovým člověkem je Josef Skála. VK
——————————

Anonymní13. května 2016 10:28
Dolejš je trojský kůň TOP09 a stínový Kalousek uvnitř KSČM, proto je vidět na obrazovce ČT téměř stejně tak často, jako Kalousek. Filip a jeho nohsledi si KSČM již zprivatizovali, vystupujíjako vlastníci firmy a řadové členy považují za svoje zaměstnance. Tohle je nejvyšší fáze kapitalizmu – zaměstnanci ve firmě pracují a ještě si platí svoje zaměstnavatele, vlhký to sen každého hloupého kapitalisty. Navíc svojí zprivatizovanou firmu rafinovaně tunelují, např. ve spolupráci s fy. Mrencová. To ale není nová finta, je odkoukaná od prvních českých privatizérů.
———————-

Anonymní13. května 2016 11:53
Držím Vám palce pán Skála!
——————————–

Vláďa z Brna13. května 2016 13:33
Měl bych poznámky ke mnoha zde řečeným věcem, ale nestojí to za to. KSČM je co do hlavních problémů stejně mainstremová strana jako ty ostatní v parlamentech ČR A EU. Jenom to tak nevypadá, protože nemá zodpovědnost. A určitě by bylo zbytočné to zkoušet. Ransdorf byl poslední opravdový komunista, ale kdyby byl sociálním demokratem, tak by byl posledním poctivým sociálním demokratem. Zmiňovaný Dolejš je tohoto jenom dokladem.
——————————–

Anonymní13. května 2016 16:22
Míla Ransdorf snad byl jediný opravdový komunista mezi všemi těmi na vrcholu stranické pyramidy. On jediný měl ještě odvahu se rvát. Ti ostatní se začlenili do establishmentu a Ransdorfovi účinně pomohli do hrobu. Z těch se musí každému jen trochu slušnému člověku dělat blivno.
——————————

Anonymní13. května 2016 14:15
Nejsem plátcem stranických příspěvků, tudíž v kategorii nestraník. Z nouze volím „komunisty“, jelikož nic jiného bohužel, na straně „obyčejných lidí“, není. Ti „lepší“, což jsou hlavně lichváři, velkozloději, coby „podnikatelé“, někteří živnostníci, nemakčenka všeho druhu, komedianti, slut a jejich pasáci, volí jasně „hajného“ s adjunktantem Kalouskem. Ti, co si myslí že mají svůj konečník nějak zvláštní, čili naši docenti, rektoři i pro, pak tu svou oděsku.

KSČM je v krizi. Žijí opravdu jen z toho, že, jak jsem už uvedl, není na straně plebejců, koho volit. Pana Skálu sleduji na „střípkách ze světa“ už déle. Oproti tomu „vojtovi“ je to vyhraněná osobnost. Chápu, že je zatím mimo vrcholu a tak si nemusí brát servítky. U něho ale věřím, že zůstane jaký je. Byl by to dobrý šéf, jenže to bude mít těžké. Mnozí „komunisté“ ve sněmovně jsou už dobrý kamaradšoft i s pravičáky. A jejich stýčný „důstojník“ Dolejš, to už s komunistou nemá nic společného. Grebeníčka už taky skoro vyštvali, takže uvidíme.
Zdraví altman
—————————–

Anonymní13. května 2016 18:07
KSČM? S revizionistou a tajným členem TOP 09 Dolejšem za nové zítřky Schwarzenberga,Kalouska a jeho tlupy TOP 09! Držte se koryta,to je heslo Filipa!A blbečkové tyto revizionistické podvodníky,přitakávače zla volí!
zločas
——————————–

Anonymní13. května 2016 20:56
Na iDěsu někdo napsal: KSČM začala jako dravá bystřina a skončí jako smrdutá tůň.
—————————-

Anonymní13. května 2016 18:34
Štítivost ke slovu znárodnění jest v příkrém rozporu s mnohokrát omílanými slovy plzeňského švindl-právníka, tupého demagoga Marečka Bendy – „co bylo ukradeno, musí být vráceno“. Takže bychom se toho slova „znárodnění“ nemuseli tolik obávat. Šarm s noblesou Kalouska a poserplíny, je potřebné ponechat těm k nimž přináleží. Kuráž by to chtělo, to jo. Ta se s kličkařením Vojtěcha jaksi vytratila.
————————-

Anonymní13. května 2016 18:44
Pokud komunisti nevymění oportunisty s Filipem a čeládkou kolem něho i s lumpem darebným Dolejším, půjdou poklidně a nadále do ztracena, podobně jako ČSSD s měňavkou korouhvičkou Sobotkou. Takže Okamura je náš člověk.
===================================================

Z diskuse na Parlamentních listech jsem vybral jen několik zajímavých. Vybrat všechny, by znamenalo příspěvek dlouhý jak pracovní týden.

Filip si šolichá svoji advokátní kancelář, Vlastík1, 13. 5. 2016 8:15:52
a poslaneckej plat bere jako kapesný, politika ho moc nebaví. Ta partaj není ani ryba ani rak. Komouši by si měli zvolit Skálu, asi by jim stouply preference, kdyby v opozici začali jít víc po Bohouškovi a sosanech.
——————————-

Komunisté mají výhodu v tom, že , občan s názorem, 13. 5. 2016 7:18:16
zde nikomu nebylo nijak zle. Pro mlíčňáky typu rexe jen podotknu, že mluvím o osmdesátých letech. To co bylo v letech 50. můžeme jen dokumentovat, ale ne hodnotit, protože jsem v té době nežil. A jeich druhá výhoda je, že se jen těžko dostanou do vlády kde by museli koaličně ustupovat. takže sice má tento pán pravdu, ale politická realita by byla úplně jiná. A místnímu trollíkovi raději řeknu, že Marx není zakázaná četba a tam by si mohl přečíst důvody pádu kapitalismu. Už to tento stát zažil a opět si o to koleduje. A to jen proto, že nenežranost vlastníků výrobních prostředků generuje sociálně vyčlenění vrstvy lidí, kterří se po určité době vzbouří. A druhým problémeme je přebytek výroby nad spotřebou. Proto se třeba ,,najednou ,, mohla zbořit berlínská zeď. Západ, který trpěl nadvýrobou potřeboval nová odbytiště. A dnes jsme už opět na hraně. A pokud Čína nebo Indie nezačně masivně nakupovat z Evropy a USA, tak opět dojde ke krizi, která povede až ke změnám státního uspořádání.
——————————————–

KSCM je unikatni fenomen…, starydedek, 13. 5. 2016 0:18:53
Cely rozhovor jsem si pozorne prectl a nektere pasaze/odstavce dokonce dvakrat abych porozumel te soucasne cestine. Prispevky nekterych ctenaru jsou na urovni ( nechci jmenovat ) a jsem nesmire rad ze se porad v ceskomoravskem kraji najdou lide, obcane kterym to mysli. Jsem rocnik 42 a ziji zde za velkou louzi od sedesatehodevateho roku. To znamena vetsinu sveho zivota. Nikdy, opakuji nikdy jsem si v zivote nemysel, ze budu svetkem co se stalo v roce 1989 a zaroven NIKDI jsem si nemyslel jaky to bude mit katastrofalni dopad na cesky narod a pochopitelne vsecho k tomu patri. V poslednim odstavci clen KCSM naznacil a vyjadril ze by se ceska republic mela stat neutralnim statem. Ano, ja s tim souhlasim na 100% , ale to je uz dnes pozde. To se melo stat v roce 1989. Vztup do EU byl nerozvazny krok, ale neni jeste vse uplne ztraceno. Nenechte si nikym namluvit, ze vse je tak po strance ekonomicke propletene ze se nemuze nebo nesmi z teho proklete organizace vystoupit. Nase poloha v srdci Evropy ma svoje nevyhody ale zaroven i vyhody. Mate stesti, ze mate Zemana za presidenta ( i kdyz ma svoje lidske nedostatky a kdo je nema?) ktery je ve svem myslenkovem postupu za dane situace briliantni. Tak to vidim ja na dalku. Nemate nikoho kdy by Zemana v soucasne dobe „shodil“ z presidenskeho kresla. Proste nemate. Podle vas NATO se rozpada, ale pozor ono to tak doslova neni pravda. Divejte se velmi pozorne kolem sebe, ponevac se muze stat, ze budete chyceni s kalhotama dole.
——————————–

Stribog,
Sověti se po válce postavili na nohy i bez lichvy Marshallova plánu… Západ jim dával 20 let, oni to stihli za deset a zrušili potravinové lístky dříve než Angličané a ješte si za necelých 16 let po válce dovedli drze poslat Gagarina do kosmu. Za studenou válkou stojí Churchill, který nechtěl hrát roli Lepida v nově vznikajícím trirumvirátu… Roli samozřejmě sehráli lidé jako Henry Stimson, Bundy, John Forster a Allan Dullesovi… Prostě celá ta probritská parta v Trumanově administrativě. Elliott Roosevelt popisuje kořeny a důvody ke studené válce v As He Saw it… Je tam velmi zajímavý insiderský pohled jak na Káhiru, tak na Jaltu. Stejně tak, jako autentické rozhovory mezi Rooseveltem a Churchillem. Rooseveltovou podmínkou americké účasti v Evropě bylo rozebrání britského dominia. Studená válka ho v podstatě zachovala s tím, že bylo přeneseno pod globální korporátní správu. Druhá světová válka měla několik cílů, které se lišily. Zaprvé globalisté potřebovali zničit Stalina, který zradil světovou zednářskou revoluci sponzorovanou fininternou. Za druhé Britové by v případě Hitlerova vátězství nad SSSR získali kontinuitu dominia. Zejména v Indii a Američané měli naopak za cíl likvidaci dominia. Jenže sovětská vojska v Berlíně tyto plány dost zamíchala. Měli jsme tu Operation Unthinkable, ale ta nevyšla. Studená válka po otrávení Roosevelta byla asi jediným možným řešením, na kterém se kluci, co spolu mluví mohli dohodnout…
—————————————

Stribog, 12. 5. 2016 23:18:46
Stejně jako Francie a Velká Británie… Na tom uznání hrála také roli jewrejská rozkrádačka za Leninova NEPu… Na úrovni geopolitiky je ale německo-ruská euroasijská spolupráce logická… Je dána historicky a je a byla v zájmu řady euroasijských klanů. Také zabraňování této politice bylo odnepaměti cílem britské geopolitiky, která je koneckonců jednou z hlavních příčin obou světových válek. Vmanévrovat dvě konkurenční velmoci do konfliktu a profitovat z jejich vzájemného oslabení… Tohle už popisuje Mackinder. Jakkoli vidět tyhle věci jen přes optiku geopolitiky není zcela správné. Nemá také smysl to vidět vytržené z kontextu postnapoleonské periody a hlavně krymské války. Také je potřeba to vidět v kontextu formování skupin akumulujících nadnárodní kapitál a jejich globálních zájmů i cílů v Rusku… A tady můžeme vidět i souběh s projektem rusofobie, který v době po napoleonských válek začíná. Je to vlastně první ucelená mediální kampaň, zajímavá v tom, že média kolem čtyřicátých let předminulého století začínají přecházet pod nadnárodní zájmy. Tady také můžeme hledat kořeny současné informační války proti Rusku, které někteří jedinci podlehli natolik, že Rusko k smrti nenávidí… Jinými slovy pro pochopení příčin druhé světové války je potřeba jít nejméně dvě století zpátky. Proto je dnešní zkratkovitý výklad tvůrců aktuálního historického mýtu, který je součástí další verze informační války dost legrační….
————————————–

Stribog, 12. 5. 2016 23:48:30
Nevím kdo je to my. Možná globalisté nebo Rotschildi… Z jejich pohledu je Rusko samozřejmě nepřítel, protože jim nechce dát své zdroje. První světová válka měla zlikvidovat evropské monarchie až světe div se na tu britskou a holandskou a zničit Rusko. V časopise The Truth v devadesátých letech devatenáctého století vychází článek, který se jmenuje císařův sen. Je tam hezká mapka Evropy… Německo a Rakousko-Uhersko rozdělené na republiky a místo Ruska poušť… To byla jejich představa. Tu zednářskou revoluci v sedmnáctém v Rusku můžeme považovat za systém, který měl Rusko dorazit. To se nakonec, jak víme nepodařilo. Druhá světová válka už byla úrazová chirurgie po té, co selhalo řízení systému…. Nepovažuji žádný národ na této planetě za svého nepřítele. Ani Američany, ani Brity, ani Němce ani Rusy. Nevím za koho mluvíte vy..
————————————-

Stribog, 12. 5. 2016 20:44:21
Švédsko vstup do NATO už nestihne. S odchodem USA z NATO, se z toho bruselského spolku stane debatní klub s vojenským významem klubovny Rychlých šípů… Američtí neotrockisté-neocons hodili kyjevskou bandu přes palubu, protože nedosáhli války mezi UA a RF. A EU si tu ekonomickou mršinu nemůže dovolit sanovat. Připadne do zóny vlivu Rusku. Návrat Krymu domů už nikoho nezajímá. Jen pár pomatenců. Situace mezi EU a Ruskem se bude postupně stabilizovat na úrovni jednotlivých států, tak jak se bude EU rozpadat a navracet před Maastricht a Lisabon. A z USA se stane regionální velmoc. Globalisté se budou muset smířit s tím, že je Rusko opět přehrálo. Budou se snažit prosadit NWO zevnitř Ruska… Což je vzhledem k tomu, že neoliberální rozkrádačka v devadesátých letech způsobila větší škody, než válka bude běh na minimálně dvě generace. Po tu dobu se „prozápadní“ liberál nemá šanci dostat k moci… Ovšem i tak tomu nedávám mnoho šancí…
—————————————–

Bezvýznamný, 12. 5. 2016 20:48:48
Russácko se ani nenaděje a bude kolonií ČLR. Pokud jej dříve „nezreformují“ muslimové.
————————————–

Stribog, 12. 5. 2016 21:02:20
Tomu ovšem odporuje filosofie i logika dějin. Jsem rád, že hlupáci na Západě mají podobné názory. Dává to Rusku, které považuji za val proti neomarxismu a postmoderním úchylkám klid na řešení vnitřních, vnějších i globálních aspektů politiky. Pro sebe vidím především úlevu v tom, že když nezvládneme NWO tady, je kam utéci. Také Rusko bude do roku 2020 potravinově soběstačnou zemí na bázi organického zemědělství… Když tu globálové prosadí GMO, dává to velkou šanci zůstat zdravý na ruských potravinách…
———————————

Bezvýznamný, 12. 5. 2016 21:28:31
Soudruh Hitler chtěl na stabilizaci deset let. Neonacistovi Putinovi stačí čtyři roky? Tak, russák byl vždy velkohubý.
—————————————–

Stribog, 12. 5. 2016 22:21:18
Na tom není nic přehnaného. Už teď je Rusko největším vývozcem organické přenice a potravinově soběstačné z 85%, což je proti neoliberální potravinové sebevraždě let devadesátých obrovský posun. Díky sankcím se proces urychlil. Rusové jsou organikou přímo posedlí… A jede to na bázi malého a středního podnikání… Tedy žádné Agroferty… Něco, co jim jako země, závislá na toxickém odpadu z EU, kterému říkáme potraviny i země, která byla třeba cukrovkovou velmocí mlůže jenom závidět… 15% za čtyři roky je naprosto realistický odhad. Národ,který je schopen kontrolovat svou zdravou výživu je národem suverénním… Proto byla podmínkou našeho vstupu do EU likvidace našeho zemědělství… Je to prosté.
—————————————-

Stribog, 12. 5. 2016 20:14:51
Nebyl to komunismus, ale elitářský socialismus na bázi trockismu. Likvidovat se začal už v roce 1953 kdy MI6 a trockisté otrávili Satlinova dvojníka… Nemohl se ovšem zbavit sociálně spravedlivých prvků. Marxistický projekt je ovšem projektem globalistů. Původně měla světová revoluce sloužit k likvidaci národních států. Nikdy na marxistické bázi neměl vyrůst socialistický blok. To bylo důsledkem druhé světové války, která tu byla jako odpověď globalistů na to, že Stalin típnul kominternu a vypakoval koně banksters – fininterny Lejbu Brojnštajna ze SSSR, ze kterého nevytvořil motor světové zednářské revoluce ale národně-imperský projekt a jadernou, veděckou, ekonomickou i kosmickou velmoc… Dnes fungují púvodní ideje světové revoluce v měkčí formě na bázi neomarxismu a neotrockismu v rámci EU. V Bruselu dnes sedí v podstatě celá čtvrtá socialistická internacionála, jejíž založení byly vlády UK a USA nuceny inciovat po té, co Stalin zničil Kominternu.. Hadrák nepřinesl nic jiného, než zničení naší průmyslové základny a likvidaci obranyschopnosti země, která byla posléze kolonizována a zbavena suverenity… V tom ohledu je role KSČM do určité míry paradoxní…
—————————————

Bezvýznamný, 12. 5. 2016 20:25:17
Vládče zaražených russáckých větrů. Tak zločinec Stalin je stále živý? Asi jako „věčný“ Kim? Vaše russácké pohádky odpovídají stavu současného russácka. Hnus.
—————————————-

Stribog, 12. 5. 2016 21:23:25
Stalin nebyl žádný beránek. Jedno je ale jisté. Tím, že postavil globalizační trockisty nemilosrdně ke zdi, oddálil globalizaci a NWO o řekněme šedesát let. Mezitím se rozvinula technosféra i informační společnost do podoby, kdy je již NWO spíš neuskutečnitelný. A v tom mu patří můj vděk… To, čeho jsme dnes svědky je poslední zoufalý pokus neoglobalistů o udržení kontroly… V podstatě jde pouze o míru poškození, kterou s tímto procesem ještě utrpíme… Ale šanci na realizaci má malou. Zažil jsem ještě svobodné Spojené státy a Spojené království před 25 roky… Dnes odporné sluníčkářské hypertotality. Existence dnešní ruské opozice k NWO dává naději na uskutečnění libertariánských revolucí. Jak v USA, tak v UK i EU… A v tom patří můj vděk zase Putinovi… I dnešní sluníčkářské totalitě v ČR se bude snáze čelit s tím, že existuje silná země, která se NWO nehodlá podvolit… Minimálně bude muset korporátní fašismus a NWO totalita změknout do dýchatelné podoby..
—————————————

ano, totojo, 12. 5. 2016 19:40:21
Ano, skutečně by se měli přejmenovat, protože hlavně mladí jsou tak zmasírováni ve školách, že by hodně dlouho trvalo, než by je strana s názvem KSČM přesvědčila o opaku. A rodiče často nátlaku mladých povolí. Je pravda, že v posledních letech KSČM se nijak neprojevuje a vzniká otázka, jestli stará garda tam není už jen pro peníze a proč si je tam “ vydržovat“. Pan Dr.Skála má šanci uspět, pokud by dokázal „na hrubý pytel dát hrubou záplatu“ a nebyl by v tom sám
———————————————-

Re: takže soudruh přečetl celého Marxe i Englse, pepa6, 12. 5. 2016 19:49:53
Marxe i Engelse studují v USA i ve VB na všech vysokých školách. Ze dvou důvodů, jedni je chtějí znát, aby proti jejich učení mohli bojovat (což u nás nehrozí, protože idioti říkají, že se takoví autoři nečtou a ostatní to papouškují), druzí využívají Marxovu analýzu kapitalismu, aby se vyvarovali případných chyb. A kdo si přečte Marxe, nemusí se stát nutně komunistou, stejně jako když si někdo přečte Mein Kampf, tak se nemusí stát nutně nacistou. Kdo holt nečte, je nucen plácat bláboly, které mu předkládá naše „novinářská“ a politická veřejnost.
———————————————

Pana doktora Skály je pro KSČM škoda…, Stribog, 12. 5. 2016 19:16:32
Dovedl bych si jej představit v čele nějaké nové moderní levicové strany… Musel by ovšem k sobě mít „lidovou“ dvojku, nebo trochu slevit ze své intelektuální a básnické mluvy, kterou jsem si sice oblíbil, nicméně ne všichni ji budou rozumět. Ale je to úplně stejné jako s Mírou Ransdorfem. Tihle lidé jsou příliš vzdělaní a kvalitní pro běžnou politickou partaj… Spíš by jim slušela role ideologických guru. stranické šarvátky je vyčerpají a zničí jejich tvůrčí potenciál… Bude ale zajímavé sledovat, jestli se panu doktorovi podaří KSČM nějak reformovat. Zejména ti mladí členové jsou v podstatě už jen „trendy leftist“ a není tak velký rozdíl mezi nimi a neotrockistickými havloidy typu Dientsbiera. Snad jedině absence reálné moci, která by je zkorumpovala…
———————————–

Re: Pana doktora Skály je pro KSČM škoda…, t.hampa, 12. 5. 2016 19:20:08
Ja mam jeho mluvu rada.A proc ne v KSCM pokud si dosadi sve lidi?Naopak ma podle mne vetsi sanci

Re: Re: Pana doktora Skály je pro KSČM škoda…, starej optimista, 12. 5. 2016 19:25:17
A ti staří vlčáci jen tak odtáhnou od koryta ?

Re: Re: Re: Pana doktora Skály je pro KSČM škoda…, Jan Hus, 12. 5. 2016 19:30:01
Neodtáhnou!!Filip se svými pohůnky se snaží Skálu dehonestovat kde se dá!!!Jde mu o koryto,Jako právník je neschopný(jak i přiznal v soukromém rozhovoru s jiným právníkem cca před 3 lety),tak se toho drží,vyžírka.

Re: Re: Pana doktora Skály je pro KSČM škoda…, Stribog, 12. 5. 2016 19:30:44
Problém politiky obecně dnes je ten, že žijeme ve vulgárně-materialistické matrici… Vychovat duchovní lidi, kteří by byli ochotni sloužit národu a ne vlastní kapse je běh na dlouhou trať… Muselo by také dojít ke změně klimatu a zejména ke zničení monetaristické matrice. Obávám se, že lidé typu pana doktora Skály jsou zatím příliš osamoceni. Jejich role je tedy spíš ve vytváření informačních polí. Reálná politika potom může vyrůst ze zdola během jedné až dvou generací. Jedno je jisté a v tom s panem doktorem souhlasím. Potřeba změny je ve společnosti široce akceptována. Všichni si uvědomujeme, že stávající cesta je cesta do pekel a cesta k civilizačnímu kataklyzmatu biblických rozměrů. Nevíme ale zatím, jak z toho ven..
———————————————–

Re: Re: Re: Re: Pana doktora Skály je pro KSČM škoda…, Stribog, 12. 5. 2016 19:52:33
Nebuďme havloidi a nepohrdejme voličem. Nevím, kolik lidí mu rozumí. Možná více, než bychom si mysleli. Přesto by nějakou „lidovou“ dvojku potřeboval…. Nepatřím k volební základně KSČM, tak nevím nakolik oslovuje voliče. Můj přístup je jiný. Jsem spíš politický atheista, který hledá napříč spektrem zajímavé tváře… A tou pan doktor rozhodně je. Potom jsem rozhodnut volit kohokoli, kdo bude mít v programu vystoupení z NATO a jeho zrušení. NATO je největším a smrtelným nebezpečím. Jistotou třetí světové války, nejspíš termojaderné. Odstranění tohoto nebezpečí je pro mne prioritou. A potom jsem rozhodnut volit jakoukoli euroskeptickou stranu… EU je dnes dalším, byť o něco menším civilizačním nebezpečím v tom ohledu, že nebezpečí má dlouhodobější charakter. Není tak akutní, jako nebezpečí přicházející z NATO… Otrava GMO potravinami je řešitelná. Jaderná zima ne.
———————————————-

starej optimista, 12. 5. 2016 19:03:56
Komouši se mají nejlíp. 26 let se válí v placených funkcích a nic nedělají. Takoví bílí cigoši.

Potáhneš do práce a bude od tebe klid… Ha ha ha, FXCC, 12. 5. 2016 19:05:19

Re: Potáhneš do práce a bude od tebe klid… Ha ha ha, starej optimista, 12. 5. 2016 19:08:42
Wole, já makám od 1983 roku tahem.

Re: .., ladan, 12. 5. 2016 19:06:26
můžeš tu svoji trochu připitomělou myšlenku rozvinout ?

Re: Re: .., starej optimista, 12. 5. 2016 19:09:36
Co na tom chceš rozvíjet. Prachy jim jdou od státu, odpovědnost a činnost žádná. Co pro tuto zemi udělali od 89 roku ??
————————————-

Skvělý článek pana Skály , když se stane předsedou KSČM , vodnář, 12. 5. 2016 18:57:04
brzy tato partaj vyhraje volby , nebo bude členem vládní koalice . Skála je daleko chytřejší než Babiš. I těm ,které by mohl potápět jak skořápky od vajec na moři nechává možnost v tichosti navrátit nakradené a odejít do nezasloužených důchodů. Na to nemá dnes žádná partaj v čezku. — Je jen záhadou, proč tak výborný odborník i člověk nebyl dosud včleněn do kolektivu vedení státu. Kalousek s degenem by mu mohli snad vynášet nočníky a plivátko..
—————————————

Neřekl bych, jak květnatě uvádí pan kandidát, že se blíží hvězdná hodina KSČM., logic, 12. 5. 2016 18:54:42
Spíš hodina pravdy, pane Skálo. Víte, neměli byste si tak fandit. To že tradiční strany padají v popularitě platí pro celý svět. Systém politických stran se přežil. Možná, že jsme toho za pouhé čtvrtstoletí málo prožili , ale hodně jsme pochopili. Propastné rozpory ve slibech před volbani a duševní bída stran při vládnutí, neschopná a nebojovná opozice, s výjimkou bojovného Kalouska. Položte si tu otázku ještě jednou. Kdo už dneska věří stranám a politikům, kteří si zákony píší pro sebe a vlastní národ šikanují? Daněmi, které jsou pro různé subjekty různé, místo toho aby se počítaly podle klíče příjmů, pokladnami, jako by živnostníci jen kradli a nic jiného nedělali. Máte toho na svědomí všichni hodně. Proto se vám, politikům, tak málo věří. Volby budou o setrvačnosti a o hlouposti voličů, ne o vašich schopnostech. Mnoho nadějí na vítězství si nedělejte. Na to už jste dávno zaspali na startu. A i kdyby jste nakrásně byli první, jakási nemastná a neschopná koalice vás elegantně odstaví. Podle zákona volebního, který jste sami pomáhali uvést do života, milý pane.

Re: TOP09 error… 4.9 procent… Ha ha ha… KSČM 14…Ha ha ha…, Sam Esrom, 12. 5. 2016 19:00:47
Komunisté dostanou zase svých čtrnáct procent, zase budou sedět v opozičních lavicích, zase budou jen páté kolo u vozu, zase se při každém druhém hlasování zdrží, co kdyby náhodou, že ano… A co z toho všeho budeš mít, Fanouši? 😉

Re: Re: TOP09 error… 4.9 procent… Ha ha ha… KSČM 14…Ha ha ha…, hAVLENA, 12. 5. 2016 19:37:29
Zdá se, že obsah sdělení Josefa Skály nebyl zcela pochopen. Rozhodující bude výsledek víkendového sjezdu, který ukáže, kde je větší síla. Pokud zůstane kosmeticky upravená garnitůra vedení, pak to bude k ničemu, protože doposud ukázali, kam jsou ochotni zajít v udržení svých pozic a „životních jistot“. Proto je nutná změna a mají to v rukou ti, kdo mohou tuto změnu realizovat a to jsou zvolení delegáti, kteří ve své většině nejsou ekonomicky závislí na vedení strany a proto nemusí mít obavy dát hlas právě té naději na změnu, ve kterou doufá nemalá část členů, protože současné vedení sice má své heslo „S lidmi pro lidi“, ale mnohdy svým jednáním o tom nepřesvědčuje. Není nezbytné být rychle ve vládě. Co je ale třeba, je, aby lidé skutečně pocítili, že někdo nejen slibuje, ale skutečně bojuje o jejich zájmy. Až toho bude dosaženo, pak dojde na ono biblické „Po ovoci poznáte je“, získají důvěru a potom možná i vládní posty. Mají to na tuto krátkou chvíli v rukou delegáti, stejně jako jindy voliči u voleb. Zvolí správně? Uvidíme.
——————————————

PhDr Josef Skála CSc je velká vzácná osobnost – nejlepší předseda KSČM pro dnešní poměry, Jan Hus, 12. 5. 2016 19:26:18
Souhlas!Je nejvyšší čas nahradit zkorumpovaného Filipa a jeho „partičku“…Vostrou,Kováčika,Dolejše atd.Filip už splynul se současným establishmentem,taková ČSSD…tým „B“….nebo taky „Strana mírného pokroku v mezích zákona“!!!
————————————–

Chtěla jsem , Majda v důchodu, 12. 5. 2016 18:16:19
volit Okamuru proto,že za 26 let se KSČM naučila “ vézt “ a každým dalším volebním obdobím o nich bylo méně méně slyšet,prostě žádná velká kritika,jen klídek, za slušný peníz v PS.Pokud pan Skala myslí vše opravdově,dostanou můj hlas jako před léty.Ale dá se nějaké straně po 25 letech sezení ve sněmovně ještě věřit?
==============================================