Nekupte to, když je to tak kvalitní a levný!

0
428

Jelikož moje „lepší já“ (t.j. moje žena, která již 53 let trpělivě snáší mé působení v rodině), je na tom zdravotně dosti špatně, tak rodinná rada jednomyslně rozhodla, že takovou banální věc, jakou je nákup potravin, budu zajišťovat já. Smířil jsem se s tím, také co jiného bych mohl dělat?

V neděli mi to moje lepší já oznámilo, že máme doma brambory tak na jeden oběd. No což, řekl jsem si, žádný problém. No a protože při nákupu brambor jich beru vždy kolem 10 kilo, vzal jsem tomu odpovídající tašku a sedl do auta. Ne, že bych to měl do nejbližšího Tesca daleko, ale nechtělo se mi tahat pěšky 10 kg tašku plus zpravidla balík šesti minerálních vod.

Zajel jsem tedy do TESCA v Praze 10 Jabloňová ulice (bývalý OD Květ) a šel do oddělení zeleniny. Ale to co jsem tam viděl jakoby brambory, mi trochu vyrazilo dech. Brambory velikosti trošku větších kaštanů. Můžete se přesvědčit na obrázku níže. Cena – 24,90 / kg.

brambory Tesco

Řekl jsem si, tak to ne, jedu jinam. O nějakých cca 800 metrů dále je Albert ( společnost Ahold) v Topolové ulici (bývalý obchodní dům Cíl). Jdu se podívat do oddělení zeleniny a vidím naprosto stejný výsledek. Brambory stejné velikosti, cena 26,90 / kg. Viz obrázek níže.

brambory Albert

Řekl jsem si, do třetice všeho dobrého a zamířil do obchodního domu PENNY. Ani jsem nebyl moc překvapený, když jsem viděl naprosto stejnou situaci jako v předchozích dvou marketech. Viz obrázek níže.

brambory Penny

Tak nevím. To jsme již klesli tak hluboko, že si z nás občanů dělají tyto super-markety legraci? Za mých mladých let byly takové brambory určeny ke skrmení prasatům. Je faktem, že nebyly tak dokonale omyty, často na nich byly kousky hlíny, ale velikost odpovídala normě a cena byla 80 haléřů za kilo.

No a jak jsem tedy dopadl? Špatně. Zajel jsem do Kauflandu, kde sice měli také tento stejný druh brambor, ale kromě nich ještě nabízeli krásné brambory v 2,5 kg balení za 65,90 Kč. I když jsem nebyl zrovna nadšený dát 27.- Kč za kilo brambor, když jsem si uvědomil, že za 24.- Kč bych měl „broky“, tak zase ten rozdíl tří korun za kilo nebyl tak vysoký. Jen jsem si v duchu pomyslel, kam jsme to již v tomto státě dospěli, když kilo brambor je pomalu dražší, než kilo banánů. Na druhou stranu, co bychom vlastně v naši banánové republice chtěli? Jsme banánová republika, tak jsou banány levnější než brambory.