Němci bijí na poplach: Zaznamenali více než 1000 dětských sňatků uzavřených v Německu

0
419

Autor: KJ

divky-panenkyIlustrační foto, na fotografii jsou dívky s cvičnými panenkami, barva „miminek“ není náhodná. Německo

Německé autority zaznamenaly prudký nárůst dětských sňatků poté, co více a více dívek přestalo chodit do školy. Ministr spravedlnosti Heiko Maas ohlásil „drastické čísla“, kterými se bude třeba zabývat.

Dívky jsou vdané povětšinou za postarší muže a tento trend má být spojen s novou vlnou přistěhovalců, kteří vstoupili do země za posledních 18 měsíců. Německo mělo zaznamenat údajně více než 1000 dětských sňatků, ale portál N24.de přináší, že počet nezaznamenaných případů může toto číslo navýšit až dvojnásobně.

Jak přináší deník Breitbart, ministr Maas plánuje v tomto ohledu zřídit novou pracovní skupinu, která se začne dětskými manželstvími zabývat 5. září tohoto roku. Lídr strany SPD Thomas Oppermann tvrdí, že ochrana dětí je absolutní prioritou, a ta se musí týkat i nezletilých, kteří pocházejí z řad migrantů. „Nucené sňatky se v Německu trestají, a tak by to mělo být i nadále“, řekl Oppermann. „Nikdo a obzvláště dítě, by nemělo být nuceno do manželství“.

Jak dále informuje článek, sňatky jsou často předem dohodnuté. Oppermann si všímá, že dětské sňatky častokrát končí těhotenstvím dívky v ranném věku, a to následně opouští školu. „Mladí uprchlíci musí být informováni o jejich právech v Německu“, míní Oppermann.

Vládní představitelé údajně zvažují změnu zákona, která by neakceptovala sňatky dětí, které byly uzavřeny v jiné zemi před příchodem migrantů do Německa. Totiž v červnu německý soudce rozhodl, že manželství 14-leté Sýrčanky s její 20-letým bratrancem je platné. Vyšší regionální soud v bavorském Bambergu zase rozhodl, že další případ takového manželství musí být uznán, protože svatba se již uskutečnila, v rodné Sýrii a je považována za legální, přičemž probíhala v souladu se sunnitským manželským obřadem. „Tyto sňatky byly v Německu uznány, přičemž porušují naše práva,“ říká Armin Schuster, mluvčí výboru ministerstva vnitra.

Důsledky, které v této souvislosti připadají v úvahu, jsou 5 let vězení, a to i pro manželství, které byly uzavřeny soukromě, v rámci náboženských, kulturních či společenských obřadů.

Ještě v únoru tohoto roku portál Breitbart informoval, že do Norska přišly desítky dětských nevěst, přičemž nejmladší manželka měla jen 11 let.Tento problém zaznamenali i v Nizozemsku poté, co jim z uprchlického zařízení uprchla 14-letá dívka v 9. měsíci těhotenství s její 24-letým manželem.

Kromě toho, Turecko v současnosti zvažuje snížit hranici pro pohlavní styk na věk 12 let.

Zdroj článku a foto: Nejvíc Info.cz