Neuvěřitelné video: Záchodová kauza v Německu má bizarní pokračování

0
913

Neuvěřitelné video: Záchodová kauza v Německu má bizarní pokračování. Směrem k Mekce se nekadí. Migranti neumějí používat WC, a tak se chystají multikulturní toalety. Budou vonět po jablkách

Autor: Jan Běhůnek

Německé toalety jsou pro mnoho uprchlíků záhada, což vedlo k mnoha problémům. Vyřešit to má nové mobilní multikulturní WC, které mimo jiné občanům přiblíží soužití jiných kultur.
Mnozí z uprchlíků ze svého kulturního okruhu evropské toalety nezná. Mezitím se přišlo s nápadem, jak celou věc uchopit a vysvětlit, jak evropské záchody fungují. Jedná se o piktogram a popis v arabštině. Jenže to nestačí.

Pokud se vám video nezobrazuje, aktivujte v PC váš Flash Player nejméně od verze 8 výše!

Německé toalety jsou pro mnoho uprchlíků záhada, což vedlo k mnoha problémům. Vyřešit to má nové mobilní multikulturní WC, které mimo jiné občanům přiblíží soužití jiných kultur.
Mnozí z uprchlíků ze svého kulturního okruhu evropské toalety nezná. Mezitím se přišlo s nápadem, jak celou věc uchopit a vysvětlit, jak evropské záchody fungují. Jedná se o piktogram a popis v arabštině. Jenže to nestačí.

Mnoho uprchlíků, zejména z chudších vrstev, zná pouze latríny. Stoupají si na záchodovou mísu, která je určena k sezení, a při vykonávání potřeby nejsou příliš přesní. Nebo svou potřebu vykonají zcela mimo mísu, případně nechápou přesnou funkci sprchového koutu. Mnoho muslimských imigrantů nezná používání toaletního papíru a místo něj potřebují vodu. Dále je pro muslimy důležité, aby byl záchod rozdělený na mužskou a ženskou část. Podlaha nesmí být zelená, protože je to barva muslimů. Informovaly o tom nejprestižnější německé noviny Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Záchod budoucnosti se zkoumá již po celá desetiletí, nicméně stále chybí přesvědčivé a praktické řešení. Technická univerzita Hamburg-Harburg chce zahájit výzkumný projekt, ve kterém se shromážděné výkaly z uprchlických toalet zpracují na humus.

Ten díky některým bakteriím bude bez zápachu, spíš naopak, bude vonět po jablkách. Výrobce přenosných toalet chce začátkem března na veletrhu v Nürburgringu představit svůj nový systém. K této příležitosti vzniklo i video, které nám tento „voňavý“ svět ukazuje (viz nahoře).

Po genderově vyvážených záchodcích, o kterých jsme informovali před pár dny, tak německá záchodová mánie nabírá na obrátkách. A to není zdaleka všechno.

Směrem k Mekce se nekadí

Obyvatelé Kolína nad Rýnem si nejčastěji své schůzky a setkání v centru města domlouvali u „staré hasičské stanice“, která nyní rovněž dostane „kulturně citlivý WC“. Předseda multikulturního centra se během rekonstrukce zasadil o to, aby se zde nainstaloval turecký záchod. Ten je běžný nejen v islámských zemích, ale i ve Francii nebo v Číně. S takovým záchodem a jeho používáním zase mají často problém naopak na svých cestách obyvatelé Západu.

„Naším záměrem je, aby lidé z těchto zemí měli pocit, že jsou tady doma,“ uvedl člen představenstva Konrad Müller pro kolínský Express. Proto se na záchod namontuje i hadice s vodou, aby návštěvníci svou potřebu mohli provést bez očištění toaletním papírem, ale pouze proudem vody. Při instalaci zařízení se bude dbát také na to, aby muslimové nemuseli svou potřebu provádět směrem k Mekkce.

Záchod proto nebude orientován směr východ-západ. „Kadit směrem k Mekkce, to přece nejde,“ sdělil aktivní pan Müller ve svém odůvodnění.

Prostředky jdou z podpory spolkové země NRW pro uprchlíky

S kritikou občanů se setkal i kolega předsedy multikulturního centra Hans-Georg Lützenkirchen, který ji odmítá. „To nemá nic společného s lidumilstvím (rozuměj se sluníčkářstvím), protože naše sdružení se také věnuje mezikulturnímu vzdělávání. Tady se místní lidé mohou něco naučit o jiných kulturách.“

Dodatečné náklady na multikulturní záchod údajně obnášejí jen 100 eur. Nicméně, celá rekonstrukce domu za 1,2 milionu eur je financována téměř z poloviny z prostředků na podporu uprchlíků ze spolkové země Severního Porýní-Vestfálsko.

Kola migračního byznysu se zkrátka točí a rozum trpí…