Obdivovaný politik a státník?! Proč tedy ukazuje zadek na veřejnosti?

0
446

Karel IVKarel lV., Otec vlasti, vizionář, vzdělanec a hvězda společenského života! Je snad něco, co by o Karlu IV. nevědělo každé malé dítě? Snad jen to, že byl v mládí hodně divoký a žil nezřízeným sexuálním životem. Však měl po kom být. Jeho přemyslovský dědeček Václav ll. stačil za svůj život zplodit deset manželských a jistě i mnoho nemanželských. Otec Jan se zase během dvou týdnů stal otcem dvou synů. Jeden klučina se narodil z manželského lože v Mělníce, druhý z nemanželského v Lucemburku.

Sám Karel se netajil tím, že během svého pobytu v Itálii, podléhal často svodům krásných ženských těl. Co to znamenalo v praxi? Sváděl každou sukni, která se v jeho blízkosti ocitla. O jednu milenku se podle drbů z kroniky dělil i se svým otcem. Karel IV. si zřejmě užíval plnými doušky a za svůj život utrpěl mnohá zranění. Zda rukou soků v lásce, kroniky nepíší, ale je to vysoce pravděpodobné.

Nejvážněji byl Karel IV. zraněn ve svých 34 letech. Dokonce byl rok a půl byl upoután na lůžko. Mluvilo se o otravě, ale výzkum pozůstatků ukázal, že císař po úderu do brady utrpěl zlomeninu čelisti, která praskla a musela být provrtána a stáhnuta k sobě drátem. Při úderu rovněž došlo k narušení krčních obratlů a ochrnutí všech končetin, což mělo za následek, že až do konce života chodil v předklonu a s poněkud ztuhlým krkem.

O okolnostech málem smrtelného zranění většina kronik mlčí. Z toho lze lehce odvodit, že zřejmě nebyly důstojné mocného vladaře. Někteří badatelé se domnívají, že v tomto případě mohlo jít o mstu. I papež císaři vyčítal, jak chodí ustrojený. Říkal, že na plesy se strojí příliš švihácky a kouká mu celý zadek. Jestli nahý nebo v kamaších, není jisté.

Můžeme se jen domnívat, zda Karlovo vážné zranění nebylo způsobeno nějakým manželem, který již neunesl parohy, byť nasazené císařem a vrazil Kájovi docela obyčejně pár do zubů.

Zdroj článku a náhledové foto: instrory.cz