Ohrada

0
74

Pane, ovce stavějí v ohradě jakousi rampu.

Cože? To jako začaly samy od sebe stavět rampu? Co se to tam sakra děje?

No, pane, prozkoumali jsme situaci a momentálně se to jeví následovně. Ovce mezi sebou začaly komunikovat a navzájem si vyměňovat informace a zkušenosti a začaly se pomalu učit a poznávat okolí. Netrvalo dlouho a uvědomily si, že jsou v ohradě a že se chtějí podívat, co je za ohradou. Ta rampa je s největší pravděpodobností prostředek k úniku.

Hmm předpokládám, že jestli to dospělo takhle daleko, tak když jim tu rampu zbouráme, tak začnou stavět novou. Mají nějakého vůdce? Co kdyby tenhle vůdce záhadně zmizel? Možná by jim došlo, že tudy cesta nevede.

To je na tom právě to divný. Žádného vůdce nemají. A i kdyby měly a on zmizel, tak je to zastaví jen třeba na jednu nebo dvě generace a další potomci už tolik strachu mít nebudou a zkusí to znova. Byl by to nekonečný koloběh.

Popiš mi teda jak jsou organizovaný.

Zdá se, že vzhledem k tomu, že mají jednoznačný cíl se dostat z ohrady, tak se semkly dohromady, spojili síly a pracují na onom cíli. No některý pracují opravdu se zápalem a některý to jen pozorují a další se angažují jenom když mají náladu, nebo když je na tom prostě jenom něco zaujme. V práci si navzájem pomáhají a jsou tak schopný překonat i složitější zábrany ve stavbě. Každá ovce něčím přispěje a když se to shledá s praktickým výsledkem, začnou to okamžitě používat. Jiná ovce si toho všimne, napadne jí nějaký zlepšovák, začlení ho do předešlého vynálezu a po odzkoušení funkčnosti to zas okamžitě používají. Ta rampa je patro od patra dokonalejší.

No vidím, že to zaběhlo už pěkně daleko. Takže cíl je jasný, nesmějí nám utéct. Kdo by je pak po všech čertech honil. Čili jim musíme zabránit v dostavení rampy a zabezpečit to, aby se o nic podobného už nikdy nepokusily. Nejjednodušší, co mě teď napadá, je nějak narušit jejich komunikaci, to bude váš úkol. Mezitím se poradím, jak budeme postupovat v nadcházející domestikaci.

Za nějaký čas.

Tak jak to vypadá?

Povedlo se nám celkem snadno dekódovat jejich komunikaci. Poté jsme si je rozdělili do menších skupin a na základě dekódovaný komunikace, vštípili každý skupině jejich vlastní komunikaci tak, aby si navzájem jedna skupina nerozuměla s nějakou jinou. Vznikl celkem chaos a stavba rampy je prozatím zastavena.

Zdroj: Autor neznámý, došlo emailem.

Poznámka redakce: Jestli někdo z čtenářů v tom vidí nějakou podobnost s momentální situaci v ČR, jedná se doopravdy, ale zcela doopravdy o podobnost čistě náhodnou.