Pár slov administrátora

0
934

Vloži: Admin

Vážení návštěvníci tohoto webu,

jak jste si zajisté všimli, došlo k nové grafické úpravě webu. Doufám, že se Vám nová úprava líbí. Zajisté jste si také všimli, že na webu nenajdete žádnou prosbu o zaslání nějakého příspěvku na provoz webu. Já vím, teď si řada z vás řekne, vždyť je to partajní web OV-KSČM, tak to platí strana. Ne, KSČM neplatí nic. Desítka je sice oficiálním webem OV KSČM Prahy 10, ale registrovaným majitelem je soukromá osoba (předseda OV), takže webhosting a registraci domény si platí sám ze svých soukromých peněz. No a protože já jako Administrátor tu činnost dělám zdarma, veškeré náklady na provoz webu činí cca 800.- Kč za rok. Takže prosby o příspěvek skutečně nepotřebujeme.

To je tak stručně úvodem. Cílem tohoto článečku je dát vám pár rad, jak se orientovat na hlavní „Domácí stránce„. Začneme shora:

Zcela nahoře vidíte „Top menu„, kde najdete odkazy na některé OV KSČM (vybral jsem takové co mají stánky aktualizovány). Na konci vidíte odkazy na Přihlášení a Registraci“.  Poté následuje logo a horní banner OV a pod nim „Hlavní menu„, jenž ukazuje obsah webu.  Doporučuj čas od času kliknout na „Aktuálně z KSČM“ a submenu „Analýzy„, kde najdete poslední aktuality z celého spektra KSČM a na odkaz „Akce KSČM„, kde najdete přehledy akcí.

Na konci vidíte malou lupu. Kliknutím na ni se otevře forma pro vyhledávání na webu. Tam stačí vložit klíčové slovo článku, který hledáte a článek se zobrazí.

V dalším řádku je bannérek „Náhodně vybrané příspěvky„, kde naajdete náhodný výběr různých publikovaných článků bez ohledu na kategorie.

Následují 4 obrázky. První vlevo zobrazuje poslední, nejnovější článek, poté druhý, třetí a čtvrtý. Vše bez ohledu na kategorie. Samozřejmě kliknutím na obrázek se načte vybraný článek. Jelikož ta šablona je velmi variabilní, čas od času zde udělám změny, aby to nebylo tak jednotvárné.

Poté následují vybrané kategorie. Vybral jsem celkem 11 trvalých kategorií a jednu pouze pro volby do PS 2017. Po skončení voleb tam bude banner s odkazem pro zájemce o vstup do KSČM.

U každé z vybraných kategorií se zobrazují obrázky vždy posledních článků v příslušné kategorií. Chci ale upozornit na dva čtverečky (bohužel málo zřetelné, ale zatím jsem nepřišel na to, jak je zvýraznit) se šipkami ( > ) a ( < ). Kliknutím na tyto šipky si můžete libovolně měnit obsah článků v té konkrétní kategorií.

Poslední kategorie „Zajímavosti“ má trochu jiný banner a nejsou zde řazeny články podle data publikace, ale náhodně vybrané systémem.

Tím končí horní část domácí „Homepage“ stránky a poté následuje již klasická stránka s posledními články bez ohledu na kategorizaci. Vždy na každé stránce 10 příspěvků. Vpravo je klasický postranní sloupec (Sidebar) s odkazy.

Web uzavírá spodní část (footer), kde najdete kromě jiného i menu s odkazy na spřátelené weby.

Při otevření kteréhokoliv článku, je vždy na konci prostor pro komentáře. Komentáře jsou jedna z věcí, která mě na tomto webu přímo zaráží. Za 5 let, co zde dělám Admina, přišlo celkem cca 20 komentářů, (nepočítám Spamy od zahraničních také-uživatelů, které mažu). Opravdu nevím, co si mám o návštěvnících webu myslet. Nikdo nemá zájem věnovat 10-15 minut svého času a poslat komentář o tom, co si on myslí o obsahu článku, nebo vůbec o webu, navrhnout nějaké zlepšení, nebo dokonce napsat a poslat článek z odvětví, které ho zajímá, pálí, nebo kde pracuje.

Komentáře jsou „zpětnou vazbou“ každého webu. Redakce, administrátor formou komentářů (diskusních příspěvků) obdrží nové nápady, nové myšlenky a tedy informace, co návštěvníky webu zajímá a co ne. Když ty komentáře chybí, obsah webu je pak výsledkem práce zpravidla jedné, nebo pár osob. Zamyslete se nad tím! Chcete mít noviny pro sebe, nebo ne? Jestliže ano, začněte, pište, dávejte mi nápady co chcete publikovat a co se vám nelíbí.

Děkuji vám za váš čas, který jste obětovali pro přečtení tohoto článku a věřím, že zůstanete i nadále věrnými čtenáři webu Desítka.

Váš Administrátor.