Parlament EU schválil „svinstvo“ pod názvem CETA

0
756

Vložil: Admin

Jak nás informovala europoslankyně za KSČM Kateřina Konečná, evropský parlament schválil „Komplexní hospodářskou a obchodní dohodu mezi Kanadou a EU (CETA).“ Tato smlouva je totiž zcela v rozporu s právním státem, demokracií a lidskými právy. Europoslanci za KSČM působící ve frakci GUE/NGL vyslovili svůj naprostý nesouhlas.

Z hlediska ochrany životního prostředí a zdraví CETA znamená, že budou oslabeny zásadní evropské normy o maximálním limitu pro rezidua pesticidů a  endokrinních disruptorů. CETA navíc oslabuje právní předpisy EU týkající se GMO. Kvalita potravin v České republice se tak ještě sníží.

Jen pro zajímavost se můžete podívat, jak záleží našim euro-poslancům zvoleným za Českou republiku, jak kvalitní potraviny budeme jíst. Dokonce i ten Petr Mach, za Svobodné, jehož jeho partajníci „Svobodní“ neustále připomínají jako jediného „guru“, kterému leží na srdci blaho našnich občanů, hlasoval pro schválení tohoto svinstva. Níže je obrázek s přehledeem hlasování europoslancůů za ČR:

Hlasování CETA