Po zákazu kouření, zákaz pojídání masa?

0
445

Nedávno jsem zde publikoval článek pod názvem „Konečně zvítězil zdravý rozum„. Jako úvod k dnešnímu článku, ocituji zde předposlední dva odstavce:

To, co si málo lidí uvědomuje, je skutečnost, že zákazy kouření nejsou kvůli našemu zdraví. Kdyby tomu tak bylo, nebyly by chemikálie v našich potravinách, geneticky modifikovaná semena, růstové hormony v mléčných výrobcích, odpadní látky v pitné vodě, rtuť v očkovacích sérech nebo těžké kovy v pleťové kosmetice.

Není žádným tajemstvím, že farmaceutické firmy mají z protikuřácké agendy zisky, protlačují protikuřácké pilulky, náplastí a žvýkačky, aby pomohly těm, kteří se rozhodli přestat kouřit, a vláda shrabuje peníze z extra daní na tabákových výrobcích. Tak co se stane, když všichni přestanou kouřit? Smíří se stát a farmaceutické firmy se ztrátami zisku, nebo objeví další „zdravotní krizi“ vhodnou ke zdanění, k vytvoření léčby, něco, před čím nás budou moci chránit? Co bude příště? Výfukové plyny automobilů? Pivo, víno či whisky? Mobilní telefony? Restaurace rychlého občerstvení? Vlastnictví psů a koček? Kosmetika a parfémy?

Jak z násleedujících slov sami uvidíte, moje předpověď se začíná naplňovat. Dnes jsem si na serveru „instory.cz„, přečetl článeček s názvem – Dobroserové mají nový cíl! Po cigaretách chtějí zase zakazovat! Ať už všichni opravdu táhnou do háje! O jakou další „zhovadilost“ jde, posuďte sami:

Sociální inženýrství začíná dosahovat vskutku nebývalých rozměrů. Po boji za zákaz kouření, přichází další etapa boje světových světlonošů a pachatelů dobra.

V Německu Zelení navrhují zdražení masa. Jedním z důvodů je, že se prý prodává příliš levně a pod výrobní cenou. Druhým důvodem pak je, že někde někdo spočítal, že celosvětově se chov jatečných zvířat podílí na oteplování klimatu téměř 20 procenty. A pak je tu, tak trochu ukrytý vzadu, třetí důvod. Maso podle nich škodí. Klimatu i lidskému zdraví. Konzumujeme ho podle nich příliš mnoho a to není pro naše zdraví nic dobrého. Tento svůj názor se pokusili převést do praxe již před třemi lety návrhem na zavedení povinnosti podávat ve veřejných jídelnách jednou týdně pouze vegetariánskou stravu. Tahle obludná pitomost pochopitelně neprošla a stála Zelené porážku ve volbách. Ale dobro je dobro, a tak to nyní zkoušejí přes ekonomiku a globální oteplování.

Téměř by se chtělo říci, že dnešní němečtí Zelení chtějí převzít „know how“ z bývalého socialistického Československa. Mnozí si jistě vzpomenou na kdysi praktikované bezmasé čtvrtky. Pravda, stát je zaváděl z důvodů nedostatku masa, ale myšlenka zřejmě nezapadla a časem doputovala až do moudrých hlav německých zeleno-rudých sociálních inženýrů.

Někdy tak zhruba před rokem jsme zaznamenali překvapivé vyjádření šéfa německé společnosti Rügewalder Mühle, která byla doposud známá jako velkovýrobce uzenin. Nevíme jaké stranické příslušnosti pan šéf je, ale prohlásil, že „… salám je cigaretou budoucnosti“.

A tento nesmysl má nyní posloužit těm zeleným kašparům jako motto v další etapě jejich „spravedlivého“ boje za celosvětové dobro!

Zdroj druhé poloviny článku: instory.cz