Rusko říká, že USA odmítá rozhovory o systému protiraketové obrany

Spojené státy odmítly ruské nabídky diskutovat o protiraketové obrany programu Washingtonu, ruský náměstek ministra obrany Anatolij Antonov byl citován jako pořekadlo v neděli, volat iniciativu „velmi nebezpečné“.

Ruský prezident Vladimir Putin minulý měsíc varoval, Rumunsko a Polsko, které sami mohli najít v památky ruských raket, protože jsou hostování prvky protiraketového štítu, který Moskva považuje za hrozbu pro svoji bezpečnost.

Adresování fórum v Singapuru, Antonov uvedl, že USA podporovaný projekt bylo vytvoření problémy pro Rusko i Čínu, si stěžují, že Moskva měla mnohokrát vyzval Spojené státy, aby přehodnotila své plány, tisková agentura Interfax.

„My jsme jim nabídli spolupráci mnohokrát a našli způsob, jak bychom mohli situaci řešit … Ale my nepodařilo přesvědčit je, aby pokračovat v dialogu o této otázce. Jak tomu rozumím já, teď není nejlepší čas k tomu, aby zahájil konzultace , „řekl Antonov.

On neupřesnil. Spojené státy jsou ve středu prezidentské volební kampaně před ze listopadu 8 hlas.

Americká armáda – která říká, že je potřeba štít chránit Spojené státy a evropské spojence z Íránu, neohrozí Rusko – zapnuto rumunské části štítu minulý měsíc. Práce pokračuje na další části štítu, v Polsku.

„Je to velmi nebezpečné, když jedna země uchovává svou vlastní bezpečnost na úkor bezpečnosti jiných zemí,“ Antonov byl citován jako pověst, podle Interfax.