Pomůžeme?

0
491

helenaŽijeme v šíleném světě! Ombudsmanka a řada dalších řeší, jestli ti, co do naší země vejdou ilegálně jsou správně a dobře zaopatřeni. Člověk v tísni financuje projekty do škol, kde školákům ukazuje ruskou propagandu. Nadace pana Rozoumka spotřebovává 2/3 získaných peněz na platy a honoráře…

Všichni nás přesvědčují, že pokud nechceme zachraňovat, převážně ekonomické migranty, jsme bezcitné hyeny a xenofobní fašouni.

A pak člověk narazí na článek o české matce samoživitelce, které zbývá asi už jen pár týdnů života, protože má pokročilé stadium rakoviny a vedle toho pečuje o autistického syna, kterému je nyní 21. Ale když slavil 18-té narozeniny, tak mu tehdy duo Kalousek -Drábek nadělilo zázračné uzdravení razítkem a v podstatě sebralo veškerou podporu.

Za ty 2,5 roku, kdy jsem na Ladana dostávala jen osm set korun místo devíti tisíc dluh narostl, říká matka autisty.

Ano, týž Kalousek, který ve svém kandidátském projevu minulou neděli, s drzostí sobě vlastní prohlásil:

„Chceme-li zůstat lidskou společností, nemůžeme rezignovat na soucit a solidaritu,“

A myslel tím – migranty….

Ale zpět k té paní a jejímu synovi – ona umírá. A až jí svíčka dohoří, tak se o toho kluka někdo bude muset postarat. Mezitím je ovšem exekutor vystěhuje z bytu. Protože mají dluhy….

Ano, tohle je  také naše současná realita!

Detaily se dozvíte zde: NOVINKY

Tahle story mne ale dostala na kolena! Takže dnes vás chci požádat o pomoc té paní a jejímu synovi. Pojdme se spojit a té paní pomoci penězi – budou přece Vánoce! Ukažme, že nejsme ani bezcitní, ani hyeny. Že umíme pomoci těm, kteří už jsou skoro pod vodou! Její jedinou nadějí, co se týká budoucnosti jejího syna je nadace sdružení APLA.

Její rodinou je tak, podle jejích slov APLA – asociace pomáhající lidem s autismem.
Speciální konto APLA pro paní Helenu a jejího syna Ladana:

Číslo účtu: 5111440802
KÓd banky: 4000
Konstantní symbol: 0308
Variabilní symbol: 888
Vzkaz příjemci (důvod platby): Helena

pozn.: Sbírka je určena na sociální služby pro syna, nikoliv na splacení dluhu.

O syna se postarali, jsou to báječní lidé, kteří nám ohromně pomáhají. Když jsem byla v létě devět dnů v nemocnici, abych podstoupila operaci, postarali se o Ladana. Bydlel v domě APLA v Bohnicích, chodil normálně do školy – studuje střední školu grafického designu, dostával jídlo, vše bezplatně. Když jsem se dozvěděla, co mě čeká, řekla mi jen ředitelka APLA, že se mi o syna postarají, ať to pustím z hlavy. Vůbec si nedokážu představit, co bych si bez nich počala. Kdo by se mi tu o syna postaral,  říká Helena.

Nasypme tam každý něco. Paní nezachráníme. Synovi jednorázová pomoc také život zásadně nezlepší. Ale snad budou mít hezké Vánoce, Trochu hezké. Zejména, když jsou nejspíš pro ně poslední společné….

Předem děkuji všem lidem!

Článek převzat od Kosa Zostra