Připravuje se v Praze 15 nový tunel?

0
395

Vložil: Admin

V městské části Praha 15, mají pravděpodobně bohaté zkušenosti s tunelováním – rozprodejem obecního majetku. Ku příkladu, dnes již bývalý tajemník úřadu Vladimír Doležal byl v létě roku 2010 pravomocně odsouzen za korupci. V listopadu 2004 žádal pan Doležal úplatek 800 000 korun za to, že zařídí prodloužení nájemní smlouvy pro autobazar. Jak jsem si přečetl na webu Kverulant, pravděpodobně se zde připravuje další tunel.

Na podzim 2018 vytvořily na Praze 15 koalici ANO, ODS a TOP 09. Vítěz voleb, protideveloperská Patnáctka náš domov, skončila v opozici. Starostou zůstal Milan Wenzl, bývalý člen ODS, nyní člen ANO, který městskou část řídil i v uplynulém volebním období. A staronový starosta 8. listopadu 2018 podepsal záměr prodat areál v hodnotě desítek milionů korun o ploše více než 10 630 m2 bývalé vodárny v ul. V Chotejně včetně všech stavebních objektů i tenisových kurtů napřímo jedinému zájemci Aleši Petříšovi, synovi někdejšího starosty Prahy 15 za ODS.

Na prodeji je znepokojující skutečnost, že před zveřejněním záměru úplatného převodu byly zpracovány dva znalecké posudky. Ten první z 20. 10. 2017 učil cenu 39,5 milionů korun. Pak si Praha 15 nechala vypracovat posudek nový. Dne 23. 10. 2018 stanovil nový posudek cenu na 25,8 milionů korun. Původní znalecký posudek prý neodpovídal platnému územnímu plánu a nebyly v něm zahrnuty náklady na odstranění staveb nádrží na vodu, nutnost dalších oprav, vybudování nové trafostanice, přístup k pozemkům přes pozemky Aleše Petříše a podobně.To sice může, ale pravděpodobně není pravdou. Rozdíl 14 milionů je dle mě příliš vysoká částka za tyto tzv. náklady navíc. Naopak, vypadá to spíše tak, že nový posudek byl zadán a vypracovaná po intervenci kupujícího a smyslem nebylo nic jiného než radikální snížení ceny. Zda a jak se prodej uskuteční, rozhodne komise vytvořena speciálně pro tuto kauzu, ve složení dvou pracovníků majetkového odboru a předsedy kontrolního výboru. Nechme se překvapit. Více podrobnosti s dokumentaci na webu Kverulant.org.