Protikomunistická demonstrace

0
428

Nějak se mi do rukou (respektive emailem do PC) dostala fotografie, která má dokumentovat pravděpodobný článek nebo možná jen sbírku fotografií pražského fotografa Karla Cudlína. Pod fotografií je krátký text – sami si ho můžete přečíst:

25.02.2013 se v den 65. výročí komunistického puče se na Staroměstském náměstí sešlo několik stovek lidí, kteří protestovali proti návratu komunistů k moci…..

protikomunisticka-demonstrace

Nějak se mi to množství – několik stovek demonstrujících nezdálo. Dal jsem si tu práci, zvětšil tu fotku na hodně velký formát a spočítal hlavičky demonstrujících. I s těmi co jsou mimo na chodnících jsem napočítal 127 hlaviček. Bylo mi divné, že by profesionální fotograf měl tak mizerný odhad, tak jsem si „vygůglil“ kdopak to je pan Karel Cudlín?  Copak nám o něm říká naše vědkyně paní Wiki?

Karel Cudlín (28. června 1960 Praha) je český fotograf, zabývající se dokumentární fotografií. Do povědomí veřejnosti se dostal především jako jeden z osobních fotografů prezidenta Václava Havla. Cudlín byl šestnáctkrát oceněn ve fotografické soutěži Czech Press

Na třetí pokus se mu podařilo dostat na FAMU, kde v roce 1987 absolvoval katedru umělecké fotografie. V současné době je Karel Cudlín na volné noze, dlouhodobě spolupracuje s Respektem a Revolver Revue.

Myslím, že komentář není potřebný!