Rodina zachránila skoro mrtvou velrybu. Podívejte se jak jim poděkovala.

0
182

veelryba
Během dovolené v Cortézově moři nachází rodina skoro mrtvou velrybu, zachycenou v rybářské síti. Byla zcela vyřízená a pochopitelně i vyděšená. Tak se z dovolené stala záchranná akce.

Michael Fishbach a jeho rodina dostali největší šanci v životě – zachránit život velryby vlastníma rukama. Michael se 20 let aktivně účastnil ve snahách zachovat velryby, ve vědeckém výzkumu, vzdělání a eko-turismu s velrybami spojeným. Na takovou zkušenost jen tak nezapomene.

Rodina strávila hodiny řezáním sítě a dalšího rybářského náčiní z ocasu velryby. Jako odměnu za vysvobození se jim dostalo úžasného pohledu. Podívejte se na video.      

Občas se nám naskytne pohled na to, kolik čisté radosti a vnitřního uspokojení může přinést vysvobození jiné bytosti. Sledovat, kolik vděku a nadšení poté zvířata projeví, je k nezaplacení.

Videa ze záchrany zvířat sice nepřináší zprávy o zásadním světovém dění, ale jsou podle mého názoru také velice důležitá. Učí nás, že svět není jenom plný zla, o němž se dovídáme denně, a z nějakého důvodu ho chceme pořád vidět – někdy je dobré také pozorovat, že jsou zde dobří lidé, kteří záchranou velryby nezachrání svět, ale projevují vlastnosti tolik potřebné k tomu, aby se jednou stala Země lepším místem.

Současnost není snadná ani pro lidi, ani zvířata. Každým rokem je zabito tisíce mořských savců plastovým odpadem a rybářskými sítěmi. Velrybí populace čelí dnes hrozbám mnohem nebezpečnějším, než byly před 100 lety – srážka s lodí, destrukce jejich životního prostředí, chemická kontaminace, zvýšený lov atd. Pokud mají tato velkolepá zvířata přežít, potřebují, aby pro to lidé začali pracovat i promlouvat. Michael Fishbach je spolu-ředitelem společnosti Great Whale Conservancy, jež se zaměřuje na zvyšování veřejného povědomí a vzdělávání v tématu. Michael v současné době pracuje na problémech, týkajících se zachování prostředí pro velryby v Cortézském moři u Baja California.

Zdroj: AC24 CZ