Rusko a Čína dospěly k dohodě o Ukrajině, což je velmi špatná zpráva pro USA.

0
356

Autor: Michal Snyder
Prison Planet.com

Vladimir Putin with Zhang Deguang
Čínská vláda veřejně uvedla, že v názoru na situaci na Ukrajině je v souladu s Ruskem. To je velmi špatná zpráva pro USA. Ne jenom, že to znamená značné omezení USA v případných sankcích vůči Rusku, ale to také znamená, že Rusko a Čína rychle pochopily jak velké ekonomické páky vlastní. Ano, Obamova administrativa může uvalit nějaké sankce proti Rusku, nebo odmítnout účast na G 8, ale tyto sankce ve skutečnosti Rusku nijak neublíží. Na druhou stranu Rusko a Čína vlastní cca 25% amerických dluhopisů a v případě dumpingových opatření v masivním rozsahu, to může velmi rychle způsobit „noční můru„.

Kromě toho je nutno si uvědomit, že Rusko je ve světě největším vývozcem zemního plynu a druhým největším vývozcem ropy.

No a Čína dnes dováží více ropy než kterýkoliv jiný stát, včetně USA. Pokud se Čína a Rusko spojí a rozhodnou se zaútočit na petrodolar, můžou to udělat téměř za noc.  Tedy, pokud jde o Ukrajinu, rozhodně to nejsou USA, které tzv. tahají za větší konec provazu.     

Pokud by se Čína a zbytek světa postavil v otázce Ukrajiny proti Rusku, to by bylo něco zcela jiného. Ale to není vůbec pravdou. Ve skutečnosti Čína zcela veřejně vyhlásila podporu Rusku v problému kolem Ukrajiny. Následující řádky jsou z článku publikovaného v  „Sky News“ s názvem Dohoda mezi Ruskem a Čínou v otázce Ukrajiny.

Ruský ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov vedl se svým čínským protějškem Wang Yi telefonickou diskusi o problémech kolem krize na Ukrajině a v prohlášení ministerstva zahraničí bylo konstatováno, že v „zásadě došlo ke shodným názorům“.

Čínská státní tisková agentura Xinhua veřejně poukázala na manipulace západu v ukrajinské krizi.

Čínská státní tisková agentura Xinhua obvinila západní síly za opětovné rozpoutání studené války se snahou izolovat Moskvu v době potřebné k politickému a diplomatickému řešení krize na Ukrajině.

Na základě hlubokých kulturních a historických vzájemných vztahů mezi Ruskem a Ukrajinou nastala doba, aby západní mocnosti zanechaly své studeno- válečnické myšlení a přestaly se snažit vyloučit Rusko z řešení politické krize a respektovat jedinečnou úlohu Ruska na zmapování a řešení ukrajinské krize. To jsou slova, jenž publikovala Xinhua ve svém článku.

Zřejmě naprosto bezradná Obamova administrativa hledá nejrůznější způsoby, jak potrestat Rusko.

Chce snad Obamova administrativa skutečně zahájit „ekonomickou válku“ s Ruskem a v tom případě i s Čínou? Vzhledem k tomu,kolik peněz jim dlužíme a vzhledem k tomu, jak nutně potřebujeme aby i nadále používaly „petrodolar“, výsledkem bude, že ztratíme daleko více než oni.

To je jeden z důvodů, proč jsem vždy prohlašoval, že státní dluh je národně-bezpečnostní problém. Tím, jak jsme naše státní dluhy maximalizovali, dali jsme do rukou jiných států, jako jsou například Rusko a Čína, ohromnou zbraň využitelnou proti nám. Bohužel blbci ve Washingotn DC nikdy nekonají podle zdravého rozumu.

Pokud jde o Ukrajinu, tam jsou další ekonomické problémy.

Například až 25% zemního plynu který Evropa spotřebuje, jde z Ruska cestou přes Ukrajinu, přičemž zásoby, jenž má Evropa k disposici vystačí maximálně na 4 měsíce. Kromě toho je Ukrajina jedním z největších exportérů pšenice a kukuřice   na této planetě a v případě problémů u těchto komodit, by mohlo způsobit globální potravinovou krizi což by bylo podstatně horší.

Ale samozřejmě, největším problémem je, že stávající krize na Ukrajině, by mohla přerůst v globální válku. Bohužel existuje smlouva na podkladě které, by měly USA zasáhnout vojensky v případě napadení Ukrajiny.

Prezident USA Bill Clinton, společně s Brity, podepsal v roce 1994 téměř zapomenutou dohodu o ochraně hranic Ukrajiny. Nová vláda Ukrajiny nyní apeluje na země, které dohodu podepsaly a žádá o pomoc. Jak poznamenal britský Daily Mail, to by technicky znamenalo, že v případě invaze Ruska na Ukrajinu, by USA a Anglie měly Rusku vypovědět válku.

hr

Poznámka admina: Na toto téma se zeptal redaktor Reuters Vladimíra Putina:
Ze západu zaznívá, že v případě takového rozhodnutí Rusko poruší Budapešťské dohody, podle kterých výměnou za odmítnutí jaderných zbraní zaručují USA a někteří partneři NATO bezpečnost a územní celistvost Ukrajiny.

Putinova odpověď:
Takže, když poukazujeme na to, že to byl protiústavní převrat, říkají nám «Ne!». A jste to asi mnohokrát slyšel: «To není protiústavní převrat, to není ozbrojené převzetí moci. To je revoluce!“Není to tak?

Redaktor: Ano.

V.PUTIN: Ano. Jestli je to revoluce, co to znamená? Nemůžu nesouhlasit s některými našimi odborníky, kteří si myslí, že na tomto území vzniká nový stát. Stejně, jak tomu bylo po pádu Ruského impéria, po revoluci v roce 1917, vzniká nový stát. A s tímto státem a vůči tomuto státu jsme žádné dokumenty, které by nás zavazovaly, nepodepisovali.

hr

Bývalá Ukrajinská premiérka Tymošenková požádala západní státy o „co nejtvrdší zásah“ proti Rusku při jeho okupaci Krymu. V rozhovoru s CNN poukázala na to, že pokud bude Rusku umožněno anektovat Krym, změní to pravidla na celém světě. A dodala – pak musíme přijmout pravidlo, že jakýkoliv agresor bude moci porušovat všechny mezinárodní dohody a vzít si území, které se mu bude líbit.

Na druhé straně sesazený, ale právně platný prezident Viktor Janukovič oficiálně požádal Rusko o vojenskou pomoc Ukrajině.

Ruský vyslanec v OSN infortmoval, že svržený prezident Ukrajiny Viktor Janukovič, oficiálně požádal Rusko o vojenskou pomoc Ukrajině s cílem nastolit legitimitu, mír, právo a pořádek, stabilizovat situaci na Ukrajině a chránit občany země před teroristy. V dopise pro OSN, který přečetl ruský velvyslanec Vitalij Čurkin, poukazuje na fakt, že Ukrajina je na počátku občanské války. Životy, bezpečnost a práva lidi jsou ohroženy a to zejména ve východních a jižních oblastech Ukrajiny. Lidé jsou pronásledování pro své politické názory a užívání ruštiny jako dnes zakázaného jazyka. Za značné podpory západních zemí dochází k otevřeným aktům teroru a násilí. Z těchto důvodů jsem požádal prezidenta RF pana Putina, aby s využitím ozbrojených sil Ruské Federace pomohl nastolit na Ukrajině stabilitu, mír, právo a pořádek a poskytl ochranu ukrajinskému lidu.

Co je nutné si uvědomit je to, že Janukovič  by nikdy podobný dopis nenapsal na požadavek ruské vlády.

Takže je připraveno:

Rusko již obsadilo Krym a kouká na případná další území na východní Ukrajině.

Čína veřejně podporuje Rusko a společně mají obrovské množství ekonomických nástrojů proti USA.

Obamova vláda hlasitě štěká o tom co se stalo, vymýšlí sankce, ale skutečnost je taková, že USA mají jen velmi málo účinných ekonomických nástrojů, jenž by mohly použit proti Rusku a Číně.

Bohužel co však USA mají je nejsilnější armáda na světě. Doufejme tedy a modleme se, aby Obama zachoval chladnou hlavu a nezapojil armádu do konfliktu na Ukrajině, což by mohlo mít katastrofální následky.

V podstatě USA nemají žádnou dobrou volbu jak řešit situaci na Ukrajině. Obamova administrativa účinně pomáhala a podílela se na organizování násilné revoluce, která svrhla ukrajinskou vládu a nastolila chaos, bezpráví a nepořádek.

Nikdo neví a co bude dál, ale jedna věc je jistá. Vztahy mezi USA a Ruskem již nikdy nebudou takové jako dříve.

Překlad Administrátor.

a