Sabotáže, provokace, kampaně a to vše z dílny naší zlaté neomarxistické mládeže

0
399

Autor: Jiřina Holotová

Sledujeme-li, co se odehrává mezi příznivci uprchlíků a odpůrci islamizace, musíme dojít k zajímavým faktům a poznáním.Ti, kteří veřejně preferují nenásilná řešení a rétoriku, jsou paradoxně nejzákeřnější a netolerantní. Nevěříte?

Na krajní levici se nám šikuje společnost zvláštního složení od anarchistů z Antify, přes Socialistickou Solidaritu, skupinu „Klinika“, aktivisty z některých neziskovek, členů a sympatizantů Zelených, až po organizaci Mladí sociální demokraté a idealisté z ČSSD.

Tyto lidi momentálně spojuje několik věcí: všichni souhlasí s bezmezným přijímáním uprchlíků, všichni jsou tzv. vítači uprchlíků s heslem „Refugees welcome“, všichni se nějakým způsobem stavějí proti údajným projevům nenávisti a xenofobie u nás, všichni jsou navenek zastánci multikulturalismu, všichni si našli stejného třídního nepřítele, všichni se hlásí nebo schovávají za projekt „Hate free Culture“, dotovaného z fondů evropské hospodářské pomoci a částečně i z našich peněženek, čili ze státního rozpočtu.

Tyto skupiny se formují a domlouvají i na sociálních sítích. Těsně před útoky sprejerů na Hate Free Zones jsem zaznamenala jejich zvýšenou aktivitu na některých profilech v diskuzích o tom, jak provokovat „nácky“. Narazila jsem v té souvislosti na článek“Umění sabotáže: Jak se občanským aktivismem postavit proti šíření xenofobie v Čechách“jednoho webového portálu, který si říká významně, Evropský rozhled. Článek popisuje jak a kde se budou konat akce protistran, jakým způsobem je možné je hatit a poklidně narušit. Neříkám, že to spolu souvisí, ale chci upozornit na fakt, že od samého začátku se na demonstracích našlo vždycky několik „sluníčkových provokatérů“, kteří nesnesli jiný názor a pohled na nebezpečí migrace a islamizace z jiné reality, a jali se vrhat mezi demonstranty a narušovat jejich akce. Nejznámějšími jsou asi doposud nevyšetřené incidenty z Thunovské ulice a následný „žhářský útok“ na centrum Klinika, kdy bylo vše automaticky připsáno na vrub „náckům“. Stejně jako je tomu teď, při posledním incidentu, kdy došlo k posprejování několika míst v centru Prahy.

Provokací, které jsou dobrou záminkou ke spuštění akcí proti údajnému třídnímu nepříteli, přibývá. Na sociálních sítích se objevily spekulace a sílí podezření, že za všemi těmito „útoky“ stojí sami levicoví aktivisté. Dokonce se objevila fotka dvou mladíků, kteří patří k anarchistické skupině a kteří mají stát za sprejováním. Ti byli pak viděni i v zákulisí akce „Praha se nebojí“ 25. 4. na náměstí Jiřího z Poděbrad, kde dokonce procházejí za vystupujícím na videu z akce ( čas: 0:40 – 0:50 ). Akce se konala jako solidární shromáždění a reakce na vandalské útoky na Hate Free Zones.

Není se čemu divit, že dělat úmyslné provokace a sabotáže, dodává jistým extrémistickým skupinkám sílu, když jim takové věci procházejí a podporují je i politici. Ti okamžitě zaujímají rázná stanoviska proti xenofobii a fašismu, nebo se nestydí s kýblem v ruce pro houf fotografů dokonce postávat na štaflích a jako „pomáhat“ s mytím nápisů, aniž by věděli, co je pravým důvodem a kdo je opravdovým autorem nápisů.

Tyto sabotáže a provokace jsou vždy jako načasované. Ne všichni aktivisti na levici se znají a tak nemohou ani vědět, co za lidi mezi nimi může operovat. Možná to někdo dělá na politickou objednávku, možná z vychytralosti, za účelem nějakého zvýhodnění a upozornění na sebe, jako v případě Kliniky. Možná k tomu dochází jen z pouhé hlouposti a z vlastní nenávisti k lidem, kteří mají na současné události jiný názor než oni.

Každopádně i mladí sociální demokraté z tohoto musí mít evidentně radost, včetně jejich šéfů z ČSSD ze skupiny idealistů. I jim tyto události nahrávají, protože se právě zapojili do projektu Mladých evropských socialistů v kampani Uprchlíci vítejte! Ta má být oficiálně spuštěna 9. května 2016 s cílem rozbít evropské vlastenecké strany a získat více proimigračních aktivistů. Součástí bude další připravované „vymývání mozků“ na středních školách, univerzitách a mezi mladými lidmi vůbec, tak, aby se povedl v ČR plán na přesídlení imigrantů podle not EU a byla rozbita nová protiislámská a protiimigrační pravicová opozice v Evropě.

Že tu třídní a zřejmě i volební boj už nastal je jasné. Bohužel spousta těch mladých aktivních levicových aktivistů a nových neomarxistů, kteří si myslí, že bojují za správnou věc a jsou na správné straně barikády, vůbec netuší, že to budou právě oni, kdo bude v budoucnosti v Evropě postižené islamizací a terorismem, v Evropě bez národní identity, v Evropě s omezeným právem na svobodu slova a projevu, nejvíce postižen a zranitelný. Právě těchto mladých lidí s volným životním stylem, stýkajících se v různých komunitách a organizacích, zvyklých volnomyšlenkářsky uvažovat, se výsledky nezodpovědné evropské politiky, dotknou nejvíce.

Střety těchto dvou sil a proudů (myslím pronárodních pravicových a neomarxistických levicových), jakákoliv nenávist a rivalita jsou tak naprosto kontraproduktivní a zbytečné. Odvádějí pozornost od jiných důležitých věcí včetně prvořadé bezpečnosti naší země a občanů!

Dnes jsou na všech místech prvomájová setkání, pochody a demonstrace, jsem zvědava, k jakým „střetům“ a podrazům opět dojde a kdo se toho opět chytne.

Sabotáže, provokace a kampaně jsou znakem podlého záškodnictví a neschopnosti prosadit vlastní cíle jiným způsobem, poškození oponenta nekalým bojem, vyjádřením nenávisti a touha po pomstě. Takzvaní „sluníčkáři“ v celém spektru událostí, bohužel vyznívají sami jako velmi netolerantní a zákeřná skupina, která není schopna komunikovat s ostatními a naslouchat jejich racionálním varováním. Fašismus, rasismus a jiné strašáky tu opravdu nikdo nechce a nemyslím si ani, že je někdo u nás propaguje!

Zdroj: Rukojmí.cz