Theresa May naznačila, že po aktivaci článku 50 uzavře hranice do Británie jako Trump v USA

0
444

Theresa May naznačila, že po aktivaci článku 50 uzavře hranice do Británie jako Trump v USA. Jenom nepůjde o blokádu muslimů, ale především Poláků, Čechů, Slováků, Bulharů, Rumunů a zejména Cikánů! Česko a Slovensko čeká až 100,000 navrátilců!

Autor: V.K.

Americký server Breitbart, který je úzce napojený na nejvyšší kruhy v Bílém domě, přinesl zajímavou informaci, že britská premiérka Theresa May by mohla brzy oznámit aktivaci článku 50 Evropské smlouvy o vystoupení Velké Británie z EU a současně s tím se očekává, že dojde k okamžitému ukončení volného pohybu osob z EU do Velké Británie již na konci března [1]. Britská premiérka stále opakuje, že chce brexitové vystouení z EU dojednat tak, aby dopady na britskou ekonomiku byly co nejmenší, jenže Berlín už dal několikrát najevo, že Londýn bude za své vystoupení z EU tvrdě potrestán. Pro přísný trest je především Martin Schulz, stále více pravděpodobnější nový kancléř Německa po letošních volbách do Bundestagu. A už nyní je jasné, že dokud nebudou v Německu volby hotové, Berlín a potažmo Brusel nebudou na nějaké jednání o Brexitu mít ani pomyšlení. Nervozita Theresy May pramení především z ekonomické nejistoty britských podniků a investorů, kteří oddalování aktivace článku 50 považují za znamení váhání, jestli vůbec Brexit bude a pokud ano, jak tvrdě dopadne na britskou ekonomiku.

Therese MayTheresa May, britská premiérka.

Spolu s tím se stále více mluví o tzv. mezním datu, po němž už migrace do Velké Británie bude silně omezena, k některým zemím velmi podobně, jako udělal Donald Trump ve vztahu k zemím muslimským. Ve Velké Británii je však poněkud zvláštní situace. Britům sice vadí „pakos“ (Pákistánci), ale posledních 15 let se velká nevraživost obrátila mezi Brity hlavně proti Polákům, stejně tak Čechům a Slovákům a dále proti Rumunům a Bulharům. Na britské ultrapravicové scéně se o lidech z těchto zemí hovoří jako o „eastern plague“ (mor z východu), o Česku, Slovensku a Rumunsku se pak mluví jako o „gypsylands“, tedy cikánských zemích. Tohle je opravdový problém, protože už koncem 90. let emigrovaly do Velké Británie tisíce cikánských rodin z ČR a ze Slovenska a po vstupu obou zemí do Schengenu se tento proud migrace jenom více umocnil.

Česko a Slovensko čeká migrační vlna vlastních občanů

Pokud dojde ve Velké Británii k zatčení někoho z České Republiky nebo ze Slovenska, obvykle jde o člověka cikánského původu. To potom mezi Brity vykresluje mediálně Česko jako národ cíkánů. Cikáni se v Británii nejčastěji podílí na vykořisťování, omezování osobní svobody, držení otroků, provozování prostituce a escort servisů. Britská média potom ale nehlásí ve zprávách, že tam a tam v Londýně byl zatčen cikánský dealer marihuany, ale že byl zatčen občan České republiky. To potom vyvolává mezi Brity nenávist ke všem Čechům. Podle informací z roku 2015 se ve Velké Británii nachází odhadem 130,000 Čechů a Slováků [2], Čechů je přibližně 40,000 a Slováků 90,000. Po vystoupení Velké Británie z EU dojde k přerušení systémů dávek, zdravotního pojištění a důchodového pojištění. Velká Británie dosud vyplácí přistěhovalcům z EU dávky na základě mandatorních dohod v rámci EU, ale po vystoupení země z Evropské unie tyto smlouvy padnou.

Romové ve Velké BritániiRomové ve Velké Británii.

Velká Británie přehodnotí své systémy dávek a bude je podle informací z Londýna poskytovat jenom britským občanům, ne přistěhovalcům. Tento tvrdý a zcela logický krok tak může vyvolat masový exodus a odchod velké části českých a slovenských „expats“ zpátky domů. Tento exodus by se mohl týkat až 100,000 Čechů a Slováků, přičemž ve většině případů by šlo o cikánské rodiny. Jednalo by se především o rodiny ze Severní Moravy, dále ze Severních Čech a ve značné míře z Východního Slovenska. Na příchod a návrat těchto rodin není ani jedna země připravená. Česko i Slovensko v roce 2015 pořádalo manévry na zvládnutí několika tisíc migrantů, ovšem co by znamenal návrat cikánských rodin v počtech desítek tisíc, to si nikdo nedokáže představit.

Nikdo je zpátky nechce, ale v návratu jim zabránit nejde

Možná jste si všimli, především v České republice, že po vstupu země do Schengenu v médiích zcela utichlo téma tzv. „Romské otázky“. Důvodem bylo právě postupné odstěhování rozvětvených cikánských rodin do ciziny, především do Velké Británie a z menší části do Francie. Ten systém dnes funguje tak, že tyto sociálně parazitující rodiny se přesunuly z ČR a ze Slovenska ke štědřejšímu hostiteli. Po Brexitu však může dojít k masivními úprku těchto rodin zpátky domů.

Problém je v tom, že většina z nich své domovy v ČR už dávno nemá, opustila je, prodala anebo za ně nikdy ani neplatila, takže města a radnice ty domy buď zbouraly, anebo rekonstruovaly na městské byty, kde teď už bydlí někdo úplně jiný. Jejich návratem ze zahraničí by tak v obou zemích vznikla de facto humanitární a bytová krize, doslova „uprchlická vlna“ vlastních občanů zpátky domů. Mnozí zastupitelé třeba na Ostravsku říkají, že „je dobře, že odtáhli…“ a nikdo asi nechce opakovat ty děsivé scény z 90. let, kdy Cikáni v Havířově házeli kamení na projíždějící hlídky policie a ty dělaly, že nic nevidí, protože byl strach proti nim zasáhnout, aby různí Kocábové potom z toho neudělali rasovou záležitost.

Rom v AngliiPolicista v Londýně vykazuje cikánského bezdomovce z lavičky.

Sociální napětí by se tak znovu vrátilo do míst, kde i dnes po tolika letech jsou problémy pořád stejné. Vysoká nezaměstnanost, vysoká kriminalita, strmý pokles cen nemovitostí, stěhování se slušných lidí pryč a vznikání ochromených ghett. Velká Británie bude dříve či později revokovat všechny sociální programy a tlak povede hlavně k tomu, aby se cizinci, kteří nejsou ku prospěchu Velké Británie, odstěhovali a vrátili zpátky do svých zemí.

Všichni se tváří, že se nic neděje

Je podivné, že o této hrozící migrační vlně nikdo nepíše, mainstreamová média si toho nevšímají, nebo jim to nedochází a někteří ministři v ČR dokonce říkají, že ČR se Brexit nedotkne, že ani migrace se ČR netýká. Přitom je zcela jasné, že ta armáda „nepřizpůsobivých“, která po vstupu republiky do Schengenu uklidnila situaci v zemi, je už prakticky teď připravena se znovu vrátit. Ve Velké Británii jsou dávky opravdu vysoké, zejména v případě, že máte děti. Početné rozvětvené rodiny si za měsíc vydělají na dávkách hotový majlant, viz. zde.

anglie-autoZ dávek ve Velké Británii se dá našetřit na dům, na auto, není problém…

Tímto článkem chceme varovat a upozornit všechny nájemníky v městských bytech v lokalitách a v regionech, kde mají nájemní smlouvy na dobu určitou, aby si zavčas prodloužili své nájemní smlouvy s obcí nebo městem, protože jak jsme byli do redakce upozorněni našim čtenářem z Varšavy, je zde reálné riziko opakování situace z Polska z počátku tohoto roku, kde jednotlivé radnice začaly odmítat prodlužovat nájemní smlouvy s odůvodněním, že města potřebují volné byty pro nadcházející vlnu polských navrátilců z Velké Británie. Aktivace článku 50 ze strany Velké Británie se očekává každým okamžikem. K tomuto datu aktivace článku dojde k zablokování volného pohybu osob do UK a právě od tohoto data se dají očekávat první návraty. Ovšem ta hlavní vlna přijde po ukončení výplaty sociálních dávek pro cizince ve Velké Británii a to by mohlo být do konce tohoto roku. Naše redakce proto považuje za nutné na toto riziko důrazně upozornit a stejně tak vznést apel k politikům v ČR, aby zajistili, že kvůli romské re-migrační otázce nebudou z městských a obecních bytů vystěhováváni současní nájemníci. Apel směřuje právě na politiky na lokální a regionální úrovni.

Už dopředu mohu avizovat, že o této problematice hrozící re-migrační vlny zejména cikánských občanů ČR a Slovenska zpátky domů bude šéfredaktor AE News hovořit tento pátek v pravidelném pořadu na Svobodném rádiu.

Zdroj článku a foto: AE News