Tohle si Češi nechají líbit?

0
777

Tohle si Češi nechají líbit? Koncern VW chce zaměstnancům Škoda Auto zmrazit mzdy na 3 roky ve chvíli, kdy automobilka dosahuje rekordních zisků! Příprava na vstup ČR do Eurozóny do 4 let, Berlín proto velí držet do té doby v Česku nízké mzdy! Co má společného pád Bohuslava Sobotky v ČSSD a proces globálního chudnutí v německém Protektorátu Čechy a Morava?

Autor: VK

Dostali jsme do redakce AE News email od jednoho z našich věrných čtenářů, který nás informoval o nehorázné situaci, ke které se pomalu ale jistě schyluje v mladoboleslavské automobilce Škoda Auto. Svědectví čtenáře, který je současně kmenovým zaměstnancem podniku, pouze potvrzuje a dokládá vývoj procesů globálního chudnutí a pozice laciné manufaktury, kterou německý průmysl využívá na bázi komparativní výhody způsobené brutálně diametrálními platy v Německu a v České republice. Jak se totiž ukazuje, německý koncern VW, který je spolu se Siemensem a několika dalšími německými kolosy vlajkovou lodí německého průmyslu, hodlá navyšovat zisky pro své majitele a akcionáře tím nejubožejším způsobem, který si lze jen představit, totiž zmrazením růstu platů v českých závodech Škoda Auto.

skoda2Skupina zaměstnanců Škdoa Auto.

Na zasedání dozorčí rady Škoda Auto v novém centru DigiLab v Praze, ve které sedí zástupci VW, totiž zazněl ze strany zástupců VW požadavek směrem k odborovým předákům Škody, aby odsouhlasili zmrazení mezd ve Škoda Auto na dobu 3 let, aby prý podnik mohl zainvestovat do vývoje nových technologií [1]. Odbory něco takového radikálně odmítly, nicméně skutečnost, že VW o něčem takovém jen uvažuje, je neuvěřitelný skandál. Škoda Auto totiž v rámci koncernu VW trhá prodejní rekordy už několikátým rokem po sobě, zisky dosahují rekordních úrovní [2], ale VW přijede do Prahy a žádá české dělníky, kteří za tímto obrovským úspěchem Škoda Auto stojí, aby si utáhli opasky a 3 roky setrvali s pevnou mzdou.

Škoda dostala povel zmrazit mzdy kvůli chystanému vstupu ČR do Eurozóny

VW před lety v dohodě s odbory souhlasilo, že kmenoví zaměstnanci Škody budou odměňováni alikvotně podle úrovně prodejů aut. Před dvěma lety dostali zaměstnanci odměnu ve výši 25,000,- Kč jako bonus za prodeje a zisky firmy. Letos to už byla odměna ve výši 45,000,- Kč [3]. Zisky a tržby Škoda Auto stále rostou a v rámci koncernu VW je Škoda de facto tržním leaderem. Jenže tlak na zmrazení mezd má úplně jinou motivaci, než jsou nějaké investice do modernizací apod. Uvnitř VW se strukturálně připravují na změny, které přinese projekt Nové Evropy a přijetí Eura v ČR. Tohle totiž nemá nic společného s tím, že by VW nemohlo českým dělníkům zvedat platy, když i prodeje rostou, ale je to poziční příprava na přijetí EURa v České republice v následujících 3 až 4 letech, zřejmě za vlády Andreje Babiše.

skoda3Andrej Babiš půjde Angele Merkel na ruku.

Je to příprava koncernu VW na přechod k EURu v České republice, jako zažili slovenské automobilky a montovny v letech 2007 a 2008, kdy firmy nechtěly navyšovat mzdy, přestože prodeje byly vysoké a rostla i slovenská ekonomika. Byla to příprava na přijetí EURa v lednu 2009. Směnný kurz národní měny vůči EURu při vstupu do Eurozóny se totiž nebude odvíjet od směnných bankovních kurzů pro spotřebitele, ale kurz bude určen podle ekonomického výkonu celého státu a makroekonomických ukazatelů za poslední 3 sledované roky.

Berlín nechce, aby před vstupem ČR do Eurozóny rostly české platy a HDP

Pokud Škoda Auto poroste, poroste i české HDP, a to zjevně Berlín nechce, protože za 3 roky by vstupovala ČR od Eurozóny s příliš silnou ekonomikou a výhodným Euro kurzem. Pokud by stále rostly platy v posledních 3 sledovaných letech členské země, která do Eurozóny chce vstoupit, potom by směnný kurz výměny národní měny za EURa byl výhodnější a zaměstnanci by tak potom v EURech pobírali více peněz. U zaměstnanců velkých podniků jako je Škoda Auto by to nebyla žádná legrace, protože zaměstnanci Škody by potom museli mít růst mezd garantovaný jako předtím, jenže už by to nebylo v korunách, ale v EURech. Podle všeho to vypadá, že VW má notičky přímo z Berlína, příkaz zní jasně, následující 3 roky nesmí české HDP růst, aby po přistoupení ČR k Eurozóně neměli Češi moc vysoký a výhodný kurz přechodu na Euro.

skoda4Angela Merkel a bývalý šéf VW Martin Winterkorn.

Vedení koncernu VW tak chce zmrazit mzdy zaměstnanců v Česku právě kvůli tomu, aby po vstupu do Eurozóny za 3 až 4 roky nebyly korunové mzdy zaměstnanců příliš vysoké, protože by se potom proměnily ve vyšší eurové mzdy. A celé kouzlo koncernu VW spočívá právě na tzv. komparativní výhodě, tzn. na mohutném rozdílu mezd českých a německých zaměstnanců. Jakmile se začne v ČR platit EURem, hra na schovávanou s názvem „korunová mzda“ rázem skončí a lidé na výplatních páskách uvidí EURa.

A vzápětí všem lidem ve Škoda Auto, ale také v celé ČR dojde, že ta mzda v EURech je nějak divně nižší, než co berou kolegové v závodech Opelu, Fordu, Audi a v dalších automobilkách v Německu, a to i přesto, že Škoda má nejvyšší prodeje i zisky. Jakmile přijde do ČR Euro, bude tlak na růst mezd tak enormní, že německý průmysl už dále nebude moci využívat komparativní výhodu v ČR tak, jako využívá dosud.

VW, Německo a celá Evropa stojí před úlohou vybudování digitální ekonomiky

Stejně tak se ve Škoda Auto ze strany šéfů VW hovoří o digitalizaci, tedy přesně o tom, o čem hovořil Vladimir Putin na Mezinárodním ekonomickém fóru v Petrohradu. Digitalizace a obecně Digitální ekonomika je novým fenoménem a odvětvím globalizovaného průmyslu a VW bude chtít Digitální ekonomiku prosazovat i uvnitř koncernu. Problémem digitální ekonomiky je neodvratitelná zbytnělost lidské pracovní síly. Velmi úzkostlivě se majitelé koncernů a firem vyhýbají slovu robotizace, protože tohle slovo všichni mají spojené s propouštěním lidí z práce. Děsivé scény z Číny z továren Foxconnu, kde majitelé firmy najímají lidi na vyhánění zaměstnanců z výrobních hal, kam firma instaluje robotické linky, je nepěkným obrazem procesů robotizace, takže v Evropě se úzkostlivě dbá na to, aby se místo toho používalo slovo „digitalizace“ a „digitální ekonomika“.

skoda5Winfried Vahland, bývalý šéf Škoda Auto.

Jak vypadá digitální ekonomika v praxi, to už vidíte přímo ve svém městě v ČR a na Slovensku. Zajděte si do velkého supermarketu, např. Tesco a všimněte si, jak najednou mizí pokladní za kasami a místo nich přichází digitální ekonomika v podobě samoobslužného nákupu s pomocí skenovací pistole, kdy berete zboží z regálu, skenujete ho, vložíte přímo do své nákupní tašky a při odchodu skener vložíte zpátky do stojanu a jenom zaplatíte sami platební kartou nebo mobilem, který má NFC čip.

To je jeden příklad za všechny, co je to digitální ekonomika. Zatímco dříve byla k takové práci potřeba paní pokladní na kase, dnes je nezaměstnaná, hypermarket ji propustil. To samé platí o státní správě. Dříve jste si museli vystát frontu, dnes jde věci vyřizovat online. Chápu, že v ČR nebo na Slovensku je to stále ještě utopie, ale to je jen otázka času na zavedení těchto procesů do společnosti. Úředníci brzy půjdou na dlažbu, podobně jako ty pokladní z hypermarketu.

V digitální ekonomice nezbudou pracovní místa pro živé lidi

Určitě jste zaregistrovali, jak jsou v poslední době všichni nadšení ze samoříditelných aut a autobusů. No schválně, zkuste hádat, co tím globalisté sledují? Nahrazení lidské práce. Člověk jako řidič dělá chyby, překračuje rychlost, nerespektuje značky. A tak se v rámci digitální ekonomiky zavedou bezpilotní autobusy, bez řidičů. Ti přijdou o práci. V budoucnu půjde o samoříditelné vlaky, železničáři přijdou o práci. Digitální ekonomika je nastavena tak, že integrované digitální čipy plně nahradí lidské rozhodování. Samozřejmě, že digitální ekonomika zasáhne i banky, budou postupně mizet přepážky, pobočky a později i bankomaty a služby spojené s hotovostí. Digitální ekonomika totiž přinese bezhotovostní společnost a tím pádem i absolutní kontrolu na lidskými životy občanů. Všimněte si, že snaha o zbavování se hotovostních plateb je přímo úměrné plánům na omezování držení zbraní a na zvýšení kontroly internetu.

skoda6Vladimir Putin na ekonomickém fóru v Petrohradu, kde pronesl projev o digitální ekonomice v Novém věku.

Škoda Auto je zlatým vejce koncernu VW, ale i lidem z dozorčí rady už je jasné, že doba korunového protektorátu za humny Německa pomalu končí. Angela Merkel, jako očekávaná vítězka podzimních voleb, a nový francouzský prezident a elév Rothschildovy banky se spojí v plánu na vybudování Nové Evropy. A v ní nebude pro českou korunu místo. Andrej Babiš je vybraným a Berlínem již schválený premiér ČR, souhlasí s jeho premiérskou pozicí i dozorčí rada Deutches Bundesbank a první vlaštovku a ochutnávku jeho vlády můžete v ČR cítit už dnes, když jeho doporučený ministr financí Ivan Pilný prosazuje tvrdé Kalergiho teze, důchodce místo starobního důchodu posílá sekat trávu a ve druhé instanci, až tráva dojde nebo budou nemocní, aby se o ně postaraly jejich děti.

Státní manažer Andrej Babiš utáhne v ČR šrouby jako za Protektorátu

Andrej Babiš bude chtít zachovat dotace, protože Agrofert je na dotace napojený pupeční šňůrou a současně tak bude jako státní manažer plnit integrační úlohy ČR. Očekávám Babišův závazek na přijetí EURa po volbách na podzim, přičemž podmínka přijetí EURa se dostane do koaliční smlouvy mezi ANO a Piráty, resp. mezi ANO a Realisty, podle toho, která z těchto menších stran to dotáhne do sněmovny. Když se podíváte, co se stalo s ČSSD a Bohuslavem Sobotkou, musí vám všem dojít, proč a o čem jsem psal před několika týdny tady na AE News během vládní krize mezi Sobotkou a Babiše. Likvidace ČSSD je součástí procesu, který probíhá v celé Evropě. Staré subjekty a staří provaření politici selhávají ve volbách. Viz. vítězství Macrona ve Francii a propad zavedených stran a kandidátů.

skoda7Ivan Pilný si přiťukává na zdraví s Andrejem Babišem po volbách v roce 2013.

Bohuslav Sobotka se stal hrobařem ČSSD, přesně jak jsem předpovídal. Chtěl oslabit Babiše, chtěl ho odvolat, potom Sobotka podal demisi, kterou si následně rozmyslel, aby potom Babiš dobrovolně odešel a dosadil za sebe svého koně, pana Pilného, což je Babiš umocněný na druhou, pokud jde o brutální prosazování Babišismu a oligarchiální politiky. Zatímco hnutí ANO posílilo, volební preference ČSSD se po vládní krizi začaly hroutit. Hroutit se začalo i Sobotkovo manželství, došlo k rozluce s jeho manželkou. Ve středu byl navíc Sobotka donucen vzdát se funkce předsedy ČSSD. Jeho kariéra v ČR končí, ale šušká se o teplém místečku pro něho někde v Bruselu. Berlín potřebuje v Praze silného partnera, který na Čechy bude platit jako bič. A Babiš se svým EET udělal na Angelu velký dojem. V roli Protektora bude Andrej Babiš ideálním partnerem pro Berlín. Přijde zavedení EURa, ale za regulovaných podmínek, aby v ČR zůstaly nadále nízké mzdy, i když budou vypláceny v EURech.

O událostech z posledního týdne, o probíraných tématech schůzky skupiny Bilderberg v Chantilly ve Virginii, o prvních známkách příprav v ČR na vstup do Eurozóny, o střelbě na kongresmana v USA, o importu wahábismu do Německa a do ČR, o nových sankcích amerického Senátu proti Rusku a o chystaném přijetí EURa v ČR pod Babišovo vládou budeme hovořit dnes od 19:00 hodin v pravidelném pořadu na Svobodném rádiu. Všichni jste srdečně zváni k poslechu.

Zdroj textu a foto: AE News