Třetí světová válka na obzoru?

0
511

Turkmenští povstalci v Sýrii střílí na dva ruské piloty na padácích!
Sestřel letadla je snahou amerických elit zhatit vytvoření evropsko-ruské koalice v Sýrii!

[VIDEO] Turkmenští povstalci v Sýrii zastřelili jednoho z ruských pilotů sestřeleného Su-24 ještě předtím, než přistál s padákem na zemi. Osud druhého pilot není znám, ale byl prý ponechán naživu jako pojistka před dalším bombardováním povstaleckých pozic ruským letectvem. Informace o použití přeživšího pilota jako živého štítu povstalců přinesla před chvíli ruská stanice Echo Moskvy, která se odvolává na zdroj z blíže neurčeného islamistického webu.

Sestřelení ruského Su-24 nad syrsko-tureckou hranicí je otevřené vyhlášení války Rusku, které má zvednout rukavici a začít útočit na Turecko, a tím pádem vyvolat konflikt mezi Ruskem a NATO. Vášně budou obrovské, v Rusku se v těchto chvílích uvažuje o odvetě, zazněly dokonce od ruské levice návrhy na bombardování tureckých pozic na hranicích se Sýrií z důvodného podezření, že aktivně podporují teroristické povstalce v Sýrii. Situace je velmi vážná, protože vůbec nejde o Su-24. Video nahoře ilustruje chování tzv. „umírněné opozice“, to jsou ti „hodní povstalci“, které podporuje i česká vláda! Pošlete jim tento článek, ať vidí tu umírněnost na vlastní oči! Povstalci střílí na ruské piloty na padácích hned poté, co se katapultovali ze svého sestřeleného Su-24.

Pamatujete si možná ještě na jeden můj výrok na SVCS, kde jsem uváděl, že západ se bude snažit destabilizovat Rusko zevnitř, protože zvenčí to evidentně nejde, a že mám obavy, že Putin by mohl být odstaven ruskou generalitou od moci, pokud nastane situace, že bude muset začít jednat rázně, tvrdě a jako válečník, a nikoliv jen jako dosud diplomat a stratég. Obávám se, že ta situace právě teď nastala.

700_schema_zasahu_dopadu

Rusko je na nohou. Moskevská ulice žádá vojenskou odvetu proti turecké armádě, ale to by znamenalo otevřený útok proti členovi NATO. Pokud Putin neprovede tvrdý zásah a velkou odvetu, může začít ztrácet gloriolu silného vůdce. Útok proti ruskému Airbusu na Sinaji ukázal, že Putin a Kreml do poslední chvíle nechtěli připustit, že se jednalo o teroristický útok. Zranitelnost ruských civilistů ve vztahu k zahraniční politice Kremlu je velmi divoká karta a Kreml se jí úzkostlivě vyhýbá. Ruský člověk vydrží mnoho. Vydrží strádání, vydrží nepohodlí, ale nevydrží slabého vůdce v Kremlu.

Vladimir Putin jako bývalý operativec KGB není typický voják. Nemá myšlení vojáka, důstojníka, je to pragmatik a diplomat. Tato výhoda pro řízení země v době míru je nepochybná, ale není zcela jasné, jestli by Putin byl schopen učinit taková rozhodnutí, která by znamenala velké oběti. Myšleno nejen lidské a materiální, ale především politické. To znamená ochotu Kremlu dělit se o moc s generály při vedení otevřené války s velkým nepřítelem typu Turecka nebo dokonce NATO. Sestřelení ruského Su-24, které operovalo proti teroristům v Sýrii, je politicky velmi nebezpečně na hranici mezi ještě provokací a už tzv. aktem války. Turecko muselo vědět, že Su-24 ruského letectva nijak neohrožuje turecké území, a že operuje v Sýrii. V Rusku se nyní v podvečer začalo mluvit o novém „Tonkinském zálivu“, provokaci, která ovšem nemá ospravedlnit válku, ale má zatáhnout Rusko do války s Tureckem, a tím pádem s NATO

V době boje proti terorismu, ve chvíli, kdy Elisejský palác požádal Kreml o pomoc v Sýrii, tak Turecko vrazilo klín mezi Rusko a evropské země NATO. Někdo se snaží v samotném počátku rozložit tvořící se koalici mezi zeměmi EU v NATO a Ruskem v boji proti Islámskému státu. Jak bude vypadat spolupráce nyní, kdy členská země NATO sestřelila ruský stíhací bombardér a zavinila smrt jednoho a zajetí druhého ruského pilota? Asi nebude nijak žhavá. Je teď důležité, aby Vladimir Putin ustál svoji pozici, protože právě teď se může rozhodovat o jeho křesle. Putin se opírá o důvěru generálů, ale už od krize na Majdanu zaznívají z okruhu ruské generality poznámky, že Putin nejedná tvrdě a mnohem důrazněji. To se zatím ukazovalo jako moudré, ale pokud členská země NATO sestřelí ruské letadlo, které operovalo proti teroristům v jiné zemi a způsobí smrt pilota nebo pilotů, tak to prostě už není jen provokace, ale otevřený akt války.

Situace může eskalovat každým okamžikem a pokud by Rusko neuneslo svůj vztek a oprávněné rozhořčení a uchýlilo by se k odvetě proti Turecku vojenskou cestou, potom by to znamenalo vypuknutí III. sv. války. Pokud ovšem Putin neudělá nic, může být výsledek stejný, v Rusku může dojít k destabilizaci vnitřní moci a zemi mohou začít řídit generálové.

Turecko bez jakýchkoliv pochybností sestřelilo ruský Su-24 v souladu s notičkami, které má od amerických elit, záměrně neříkám od americké vlády, protože Obamova vláda představuje jiné mocenské křídlo v USA, než to, které vyzbrojuje, financuje a pomáhá IS v Sýrii skrze Saúdskou Arábii a Turecko. Tyto elity se snaží Rusko izolovat a přeorientovat EU na spolupráci s USA, jak politicky, tak především ekonomicky. Islámský stát má klíčový úkol, znehodnocovat cenu ropy díky mohutnému dumpingu její ceny, za kterou IS prodává do světa hluboko pod tržní cenou, čímž decimuje ruský vývoz této suroviny a ruský rubl. Situace USA vyhovuje, proto celý rok byla americká bombardování IS tak neúčinná a záměrně jalová. Rusko toto změnilo, začalo likvidovat distribuci ropy z Islámského státu do světa, a to bude znamenat dříve či později zvýšení cen ropy, což pomůže hlavně Rusku a jeho ekonomice. Islámský stát je pro USA perfektní řešení a americké elity by dokonce byly rády za jeho zachování a dokonce mezinárodní uznání.

Zdroj textu: AENews
Foto: Admin